Serial Tajemnice opowie w TVP1 o najnowszej historii Ukrainy


Tajemnice to 96-odcinkowy serial ukraiński zrealizowany w 2019 r. Ukazuje losy dwóch rodzin na tle ważnych wydarzeń w dziejach Ukrainy: od 1944 r., po odzyskanie niepodległości w 1991 r. i pierwsze lata XXI wieku.

Tajemnice / fot. TVP

Przed wkroczeniem wojsk sowieckich na Bukowinę w 1944 r., hrabia Nikola von Busoff zakopuje w lesie skrzynkę z klejnotami rodzinnymi i niedługo potem arystokrata ginie z ręki komunisty Fiodora Griszczuka. Teodorze, ciężarnej żonie zamordowanego, udaje się uciec do Austrii, gdzie rodzi córkę Julię. Po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku, Julia wraz z mężem Borysem i synem Nikołajem wyrusza na poszukiwanie zaginionych rodzinnych klejnotów. Kobieta dowiaduje się, że w dawnej rezydencji jej rodziców znajduje się rada wiejska, na czele której stoi najmłodszy syn zabójcy jej ojca, Iwan. Poszukiwania rodzinnego skarbu przeciągają się, a Julia nieoczekiwanie zakochuje się w starszym bracie Iwana, Siemionie. Nastoletni Nikołaj zaprzyjaźnia się z kolei z córką Siemiona, Katią. Niestety, pewnego dnia chłopak odkrywa, że jego matka została zamordowana. O zabójstwo żony zostaje oskarżony Borys, Siemion znika, a mała Katia trafia do sierocińca. W 2005 roku Katia wciąż mieszka w rodzinnym sierocińcu, ale szuka pomocy u wujka Iwana. Tymczasem Borys ucieka z więzienia, by porozmawiać z synem, który został policjantem.

W serialu występują m.in.: Makar Tikhomirov, Konstantin Danilyuk, Sergey Kalantay, Anastasiya Pustovit. Serial wyreżyserowali: Yevgeniy Doronin, Oleg Filipenko, Sergey Kravets, Ekaterina Nekrasova oraz Serhiy Sotnychenko.

Emisja serialu na antenie TVP1 od poniedziałku do piątku o godzinie 17:55, od 6 czerwca.

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. TOR pisze:

    TVP-1 to mogło by powtórzyć serial „Cień orła’ albo „Czarne Chmury” zamiast wydawać pieniądze na jakieś zagraniczne gnioty

Zostaw własny komentarz