85% Polaków nie było w obiekcie historycznym a 90% w muzeum w ostatnich 12 miesiącach


W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 85,0% Polaków nie było ani razu w obiekcie historycznym, a 89,9% nie odwiedziło ani razu muzeum lub galerii sztuki.

Katedra na Wawelu / fot. Wojtek Duch

W próbie 31 931 osób 85% podało, że w ostatnich 12 miesiącach nie było ani razy w obiekcie historycznym (w tym 85,3% kobiet i 84,6% mężczyzn). 1 wizytę odbyło 6,8% pytanych, 2-3 wizyty 2,9%, a 4 wizyty i więcej 0,4%.

Podobnie spośród 31 931 pytanych osób 89,9% nie było w ciągu ostatnich 12 miesięcy w muzeum lub galerii sztuki (88,4% kobiet i 91,5% mężczyzn). 1 wizytę odbyło 9,7% pytanych, 2-3 wizyty 4,4%, a 4 wizyty i więcej 1,0%.

Badanie zostało przeprowadzone Krajowy Instytut Mediów. Populację badaną stanowiły gospodarstwa domowe oraz wszyscy członkowie gospodarstw domowych w wieku 4 lata i więcej. Próba do badania została opracowana na bazie statystyk z publikacji pt. „Prognoza gospodarstw domowych an lata 2016-2050”. W sumie próba obejmuje 575 warstw: 502 warstwy miejskie (37 dzielnic, 392 miast, 73 podregiony) i 73 warstwy wiejskie. Liczebności próby w poszczególnych warstwach są proporcjonalne do liczebności adresów w tych warstwach.

Źródło: KIM Badanie Założycielskie. Dane skumulowane lipiec 2021 – marzec 2022

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

 1. Tom pisze:

  W ciągu ostatnich 12 miesięcy 25% Polaków nie odbyło stosunku płciowego. 15% jest zadowolonych tak w miarę a 5% w miarę.

 2. baca-ahoj! pisze:

  Jak jest źle, to bydzie jesce gozy...
  Z procenta zostanie jeno promil... 🙂
  Jawohl, Jawohl, ich liebe Alkohol.

 3. Komar pisze:

  z tekstu wyników badań: „4 wizyty i więcej (w obiekcie historycznym - przyp. mój) odbyło 0,4%”. Myślę, że jest to wynik ewidentnie fałszywy. Jest w Polsce bardzo wiele obiektów historycznych, w których regularnie bywają rzesze ludzi. Wierni, którzy co niedzielę przychodzą do kościoła Mariackiego w Krakowie (i do innych zabytkowych kościołów Krakowa wraz z wawelską katedrą, a także zabytkowych kościołów innych miast - Warszawy, Poznania, Wrocławia, ale także Opatowa czy Sandomierza czy też wsi jak Dębno Podhalańskie) - mają regularny całoroczny kontakt z obiektami historycznymi. A co powiedzieć o rzeszach podróżnych przewijających się przez (zabytkowy przecież!) dworzec PKP we Wrocławiu? Wydaje się, że źródłem błędu jest brak sformułowania precyzyjnej definicji „obiektu historycznego” dla potrzeb przeprowadzonych badań.

Zostaw własny komentarz