Wspaniałe stulecie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 241-250 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do niedzieli o godz. 19:30 w TVP Kobieta, trwają ok. 60 minut. Powtórki pokazywane są na antenie TVP1.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków Wspaniałego Stulecia dostępne są tutaj.

Wspaniałe stulecie odcinek 241
(wtorek, 21 marca, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Fatma próbuje dowiedzieć się, z kim sympatyzuje nowy admirał, Mehmet Sokollu. Podczas przyjęcia wydanego przez Mihrimah dochodzi do bijatyki między Selimem i Bajazydem. Fatma odkrywa, że Hürrem podsłuchuje przebieg obrad dywanu z sekretnej komnaty. Sulejman udziela synom reprymendy i gwarantuje Selimowi władzę w Manisie.

Wspaniałe stulecie odcinek 242
(środa, 22 marca, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Mustafa wyjeżdża do Manisy. Mihrunnisa nie zdradza mu, że Jastrząb miał ją zabić. Mahidevran chce ukryć ciężarną kobietę poza pałacem, lecz książę się na to nie zgadza. Fatma przygotowuje intrygę, która ma zdyskredytować Hürrem i odkryć istnienie sekretnej komnaty. Nurbanu, nałożnica księcia Selima, zaczyna rodzić.

Wspaniałe stulecie odcinek 243
(czwartek, 23 marca, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sułtan nie może wybaczyć Hürrem zdrady. Sułtanka każe Sümbülowi zabić handlarkę, której on wydał jej pilnie strzeżony sekret. Przed śmiercią kobieta wyznaje, że szpiegowała z polecenia księcia Mustafy. Rüstem w ramach kolejnej intrygi wysyła list do możnych bejów Amasyi z prośbą o informacje na temat księcia.

Wspaniałe stulecie odcinek 244
(piątek, 24 marca, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sümbül aga jest zrozpaczony po miłosnym zawodzie. Hürrem postanawia go wyzwolić. Mężczyzna zaczyna szykować się do opuszczenia pałacu. Sulejman niespodziewanie przyjeżdża do Selima do Manisy. Zastaje syna pijanego. Książę błaga go o wybaczenie. Cihangir wysyła do Mustafy list z wiadomością o intrydze przygotowanej przez Rüstema.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe Stulecie odcinek 245
(sobota, 25 marca, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sümbül aga odchodzi z haremu. Mustafa lekceważy ostrzeżenia matki i wyznaje Bajazydowi, ze potajemnie ożenił się z Mihrunnisą. Nurbanu zabija Nazenin na rozkaz Hürrem. Bajazyd zabiera ze sobą do pałacu Huricihan. Rüstem przywozi do sułtana listy, w których możni bejowie Amasyi nie mogą nachwalić się Mustafy.

Wspaniałe stulecie odcinek 246
(niedziela, 26 marca, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sułtan rozmyśla nad listami od bejów, w których nazwano Mustafę przyszłym sułtanem. Każe posłać do księcia list i strojny kaftan. Służący Rüstema paszy nasącza przedmiot trucizną. Życie syna władcy ratuje w ostatniej chwili Mahidevran. Mustafa jest pewny, że Sulejman chciał go zabić. Tymczasem Hürrem wciąż liczy, że sułtan wybaczy jej zdradę.

Wspaniałe stulecie odcinek 247
(poniedziałek, 27 marca godz. 19:30 TVP Kobieta)

Na rozkaz sułtana, Hürrem przenosi się do Kütahyi, do księcia Bajazyda. Janczarzy, których wysłał władca z zadaniem powstrzymania zmierzającego do stolicy na czele wojska Mustafy, stają po stronie księcia. Sulejman jest przekonany, że syn zbuntował się przeciwko niemu. Dochodzi do konfrontacji mężczyzn. Podczas rozmowy wszystko się wyjaśnia. Sułtan każe Rüstemowi znaleźć tych, którzy nasączyli kaftan trucizną.

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie odcinek 248
(wtorek, 28 marca, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Cihangir, za namową Mihrimah, rezygnuje z zamiaru wyjawienia ojcu prawdy na temat kaftana. Do Konstantynopola przybywa Elqas Mirza, brat perskiego szacha Tahmaspa I, który chce pozbawić go władzy. Rüstem nakłania Mirzę, by powiedziała Sulejmanowi, że to Tahmasp był zamieszany w intrygę z zatrutym kaftanem. Hürrem dowiaduje się o romansie Bajazyda z Huricihan. Każe synowi rozstać się z ukochaną.

Wspaniałe stulecie odcinek 249
(środa, 29 marca, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Rüstem stara się zaskarbić sobie przyjaźń Elqasa Mirzy, brata perskiego szacha Tahmaspa I. Selim potajemnie spotyka się z pewną zamężną kobietą. Łamie dane przyrzeczenie i znów zaczyna pić. Bajazyd w sekrecie żeni się z Huricihan. Hürrem bez zgody sułtana wraca do seraju. Mustafa ratuje Jastrzębia torturowanego przez Rüstema paszę.

Wspaniałe stulecie odcinek 250
(czwartek, 30 marca, godz. 19:30 TVP Kobieta)

Sulejman postanawia wyruszyć na wojnę z Persją. Mihrimah otrzymuje list miłosny od tajemniczego wielbiciela. Huricihan robi wszystko, by nie zostać odesłaną z pałacu księcia Bajazyda. Zdradza jego nauczycielowi pewien sekret. Sułtan na czas wyprawy wojennej mianuje Mustafę swoim namiestnikiem. Mihrunnisa rodzi syna.

Streszczenie odcinków Wspaniałego Stulecia 251-260 dostępne będą tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz