Wojna na pełnym morzu - premiera, fabuła, obsada, twórcy, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu na Netflix


Wojna na pełnym morzu to serial przedstawiający historię cywilnych marynarzy, który na otwartym Atlantyku zastał wybuch II wojny światowej.

Wojna na pełnym morzu - fabuła

Marynarz z klasy robotniczej Alfred Garnes niedawno po raz trzeci został ojcem. W dniu wybuchu II wojny światowej przebywa na otwartym Atlantyku, gdzie pracuje na statku handlowym ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Sigbjørnem Kvalenem („Wielorybem”). W jednej chwili nieuzbrojeni cywile trafiają na pierwszą linię frontu wojny, w której nigdy nie chcieli walczyć. Mężczyźni usiłują przetrwać w nakręcającej się wokół spirali przemocy i śmierci. Tymczasem niemieckie łodzie podwodne mogą w każdej chwili wziąć na cel ich wyładowany towarami statek. Marynarze marzą tylko o jednym: wrócić cało do domu.

Tymczasem w rodzinnym Bergen Cecilia musi sama radzić sobie z trudami wojny i zajmować się dziećmi, nie wiedząc, czy jeszcze kiedyś zobaczy Alfreda. Brytyjski nalot na zabunkrowane w Bergen niemieckie łodzie podwodne kończy się tragicznie — pod gruzami zbombardowanej omyłkowo szkoły w dzielnicy Laksevåg i domów w Nøstet giną setki cywili. Gdy wieści o tragedii docierają do przebywających w Kanadzie Alfreda i Wieloryba, mężczyźni nie wiedzą, czy mają jeszcze do kogo i do czego wracać.

Wojna na pełnym morzu - twórcy

Reżyser: Gunnar Vikene

Scenariusz: Gunnar Vikene

Wojna na pełnym morzu - obsada

W rolach głównych: Kristoffer JonerPål, Sverre HagenIne oraz Marie Wilmann

Wojna na pełnym morzu - premiera

Serial Wojna na pełnym morzu miał premierę 2 kwietnia 2023 r.

Wojna na pełnym morzu - liczba odcinków

Serial Wojna na pełnym morzu liczy 3 odcinki.

Wojna na pełnym morzu - trailer

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz