Dewajtis hitem TVP. Ekranizacja powieści Rodziewiczówny przyciągnęła miliony


Superprodukcja Telewizji Polskiej - serial kostiumowy Dewajtis na podstawie powieści Marii Rodziewiczówny w niedzielny wieczór w TVP1 obejrzało 2,2 mln widzów.

Dewajtis / fot. TVP

Natomiast wydarzenie „Poloneza czas zacząć - Wilno 2023”, który na Placu Katedralnym w Wilnie tańczyło prawie 200 par w strojach historycznych oglądało w TVP1, TVP Polonia i TVP Info aż 2,8 mln osób.

W niedzielę, 17 września w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę TVP1 i TVP Polonia transmitowała najpierw wyjątkowy koncert organizowany w Suwałkach we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej pod hasłem „Razem dla bezpiecznych granic”, który był wyrazem wdzięczności Wojsku Polskiemu oraz solidarności z państwami regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a następnie TVP1 i TVP Polonia wyemitowała „Poloneza czas zacząć - Wilno 2023” - imponujące widowisko, odbywające się w ramach 15. Jarmarku Narodów w Wilnie.

W piątek Dwójka zaprosiła widzów do wspólnej zabawy w ramach dwóch wieczornych koncertów. Ponad 1 mln widzów (udział 9,6%) oglądało „Biesiadę ułańską”.

Dewajtis

Dewajtis to powieść autorstwa Marii Rodziewiczówny, osadzona w scenerii XIX-wiecznej Żmudzi. Opowieść skupia się na burzliwych losach młodego Marka Czertwana, który po śmierci ojca musi stawić czoła odpowiedzialności za rodzinny majątek. Jego życie komplikuje spuścizna po zaginionym przyjacielu, majątek Poświcie, który Marek ma przejąć. Historia ukazuje dylematy młodego człowieka w obliczu trudnych decyzji i presji tradycji.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Źródło: TVP, dane: Nielsen Media

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz