Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 111-120 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do niedzieli o godz. 11:00 i 19:30 w TVP Kobieta, trwają ok. 40 minut.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków serialu dostępne są tutaj.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 111
(poniedziałek, 16 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Sułtan każe odnaleźć wszystkich ludzi, którzy byli obecni na targu w dniu ataku na księżniczkę. Podejrzewa że to jego faworyta Ajsze podburzyła gawiedź. Ester, Atike i Gevheran martwią się o rannego szambelana. Wkrótce mężczyzna odzyskuje przytomność.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 112
(wtorek, 17 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Sułtan uwalnia Kasyma. Następnie żeni się z Farią wbrew woli swojej matki. Władca każe zabić wszystkich, którzy byli na targu w chwili ataku na księżniczkę. Śmierć ponosi wielu niewinnych ludzi. Poddani kwestionują decyzje sułtana, co próbuje wykorzystać Gulbahar.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 113
(środa, 18 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Atike zabiera Farię do przytułku założonego przez Kosem. Opowiada przyjaciółce o swoim zawodzie miłosnym. Obie postanawiają dowiedzieć się, kim jest tajemnicza ukochana szambelana. Sułtan każe szambelanowi przeprowadzić śledztwo w sprawie samobójstwa Elanur.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 114
(czwartek, 19 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Sułtanka Kosem dowiaduje się, że cierpi na cukrzycę. Służąca księżniczki Farii odkrywa, że pałacowy kucharz podaje księżniczce podejrzaną miksturę. Przyparty do muru wyznaje, na czyj rozkaz działa. Podejrzany o współpracę z buntownikami Ilyas pasza zostaje wysłany przez sułtana do Damaszku.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 115
(piątek, 20 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Księżniczka Faria dowiaduje się, że jest w ciąży. Sułtan postanawia wymierzyć karę swojemu bratu Kasymowi i zamyka go w odosobnionej komnacie, w której od lat przebywa jego szalony wuj Mustafa. Zrozpaczona Kosem próbuje uwolnić syna.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 116
(sobota, 21 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Szczęśliwy sułtan każe przydzielić dodatkowe straże ciężarnej księżniczce. Zazdrosna sułtanka Ajsze knuje kolejną intrygę przeciwko niej. Mnich Cornelius zostaje znaleziony martwy. Sułtan dowiaduje się, że zbuntowany Ilyas pasza nie posłuchał rozkazu i nie wyjechał do dalekiego Damaszku.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 117
(niedziela, 22 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Ukarany przez sułtana Kasym wciąż tkwi uwięziony w osobnej komnacie. Książę Ibrahim szaleje z rozpaczy i tęsknoty za bratem. Ester donosi sułtance Kosem, że jej córkę Atike coś łączy z szambelanem. Gevheran oświadcza szambelanowi, że nigdy z nim nie będzie.

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 118
(poniedziałek, 23 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Kosem oskarża Gülbahar o wywołanie pożaru i zabicie jej wiernych paszów. Atike nie może wybaczyć siostrze zdrady, postanawia wyjaśnić z nią wszystko na osobności. Łucznik dowiaduje się o chorobie Kosem.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 119
(wtorek, 24 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Atike oskarża szambelana o zdradę; nie może się pogodzić z tym, że mężczyzna kocha jej starszą siostrę Gevheran. Postanawia zemścić się na zakochanych. Kosem dowiaduje się, że obie jej córki darzą miłością tego samego mężczyznę. Szambelan prosi sułtana o zgodę na ślub z Gevheran.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 120
(środa, 25 października, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Sułtan Murat obawia się, że poddani stracili do niego zaufanie i wybiorą jego przyrodniego brata Bajazyda. Tymczasem Bajazyd coraz chętniej odwiedza Kalikę, córkę właściciela tawerny, która ucierpiała podczas pożaru. Serial kostiumowy,

Streszczenie odcinków Wspaniałego Stulecia: Sułtanka Kösem 121-130 dostępne będą tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz