Internet mobilny 5G i połączenia głosowe: Jakie pakiety oferuje sieć komórkowa Otvarta? |
Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę abonamentu telefonicznego? Co sprawia, że dana propozycja jest idealna zarówno dla studentów, jak i dla osób, które używają technologii mobilnych w pracy? I czy przy wyborze internetu wystarczy ocenić wielkość transferu? Poniżej postaramy się wyjaśnić te kwestie.
Abonament dla ceniących wolność
W przypadku sieci Otvarta już na samym początku przeglądania oferty rzuca się w oczy coś naprawdę istotnego. O ile większość operatorów wymusza wiązanie się z nim na określony czas i od tego uzależnia comiesięczną opłatę, o tyle tutaj mamy pełną swobodę terminu współpracy. Dlaczego? Ponieważ Otvarta proponuje współpracę na czas nieokreślony. Tym samym oferowany przez nią abonament de facto jest równie elastyczny, co u innych operatorów oferty na kartę. Z tą tylko różnicą, że daje więcej korzyści.
Dlaczego to jest tak ważne? Ponieważ sieć, która nie zmusza swoich klientów do pozostawania z nią przez rok czy dwa, z założenia stawia na utrzymanie jakości usług oraz budowę poziomu zadowolenia wśród swoich użytkowników.
Niska cena też jest istotna
Czas trwania umowy – czy, jak w przypadku sieci Otvarta, jego brak – to tylko jeden z kilku kluczowych czynników wpływających na wybór oferty. Drugim jest rzecz jasna cena. A ta musi być niska, to nie ulega dyskusji. I tak rzeczywiście jest, co jest o tyle ciekawe, że w przypadku większości operatorów działających na polskim rynku to właśnie „uwiązanie” umową jest warunkiem uzyskania niskich kwot na rachunku. Tymczasem Otvarta już na dzień dobry proponuje bardzo korzystne warunki (szczegóły można sprawdzić na stronie https://otvarta.pl/).
Co więcej, w zależności od potrzeb można wybrać pakiet bardzo oszczędny (o najniższej opłacie miesięcznej) lub kolejne jego wersje, nadal tanie, za to dające większe limity transferu danych.
Szybki internet to must have
Miesięczny pakiet transferu danych to dziś praktycznie rzecz biorąc standard. Odrębną kwestią pozostaje jednak szybkość łącza. Obecnie nadal nie wszyscy operatorzy zapewniają dostęp do transferu 5G – Otvarta daje jednak taką możliwość. Czy to naprawdę ma znaczenie i czy do wielu zastosowań nie wystarczy LTE? W praktyce okazuje się, że nie zawsze. I to bez względu na to, czy mowa o rozrywce, czy o pracy.
Z jednej strony przepustowość (i co równie istotne – stabilność) połączenia 5G doskonale sprawdza się w przypadku gier online, w których drobne opóźnienie może zdecydować o zwycięstwie lub porażce.
Z drugiej strony w przypadku wielu firm praca zdalna wymaga częstych spotkań online. Gdy jednak na telekonferencji wszyscy włączą kamery, na słabszym łączu mogą zacząć pojawiać się opóźnienia, znacząco wpływające na komfort konwersacji. Internet 5G ten problem rozwiązuje.
Karta eSim – warto mieć ją już teraz
Choć o kartach eSim jeszcze nie mówi się zbyt wiele, warto się czymś takim zainteresować. To nic innego, jak wirtualna wersja jej „klasycznego”, fizycznego odpowiednika. Już teraz mocno na to rozwiązanie stawia Apple, ale można się spodziewać, że inni producenci telefonów i smartfonów pójdą jego śladem.
Przyczyna jest prosta – wirtualna karta SIM jest łatwiejsza w podłączeniu do kolejnych urządzeń i w przenoszeniu pomiędzy nimi danych.
Wszystko w jednym, czyli oferta dla wymagających
Podsumujmy więc to, co decyduje o jakości oferty. Obok ceny, na którą zwracają uwagę wszyscy, istotna jest również elastyczność współpracy. Ta zaś w przypadku sieci Otvarta jest pełna – umowy są zawierane na czas nieokreślony. Ważne jest również i to, czy uzyskujemy dostęp do szybkiego internetu, najlepiej na bazie technologii 5G. Warto jednak sprawdzić, czy operator podąża za trendami i oferuje możliwość uruchomienia karty eSIM.
Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z otvarta.pl
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.