Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 161-170 kostiumowej telenoweli w TVP


Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem to turecki serial kostiumowy, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial można oglądać w TVP1 i TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do niedzieli o godz. 11:00 i 19:30 w TVP Kobieta, trwają ok. 50 minut.

Serial Wspaniałe Stulecie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków serialu dostępne są tutaj.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 161
(wtorek, 5 grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Sułtan dowiaduje się, że statek, którym do Egiptu płynął jego pierworodny syn Osman, został porwany przez korsarzy, a książę trafił do Wenecji. Postanawia odbić syna. Hodża od Dżinów umacnia swoją rolę w państwie. W rewanżu za pozbycie się Osmana sułtan postanawia wysłać swoją matkę do Egiptu.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 162
(środa, 6 grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Relacje sułtana Ibrahima z Turhan stają się coraz bardziej napięte. Sułtan grozi, że odeśle ją do Starego Pałacu. Łucznik wraz z poddanymi wspierającymi Kosem robi wszystko, żeby pozbyć się Hodży od Dżinów. Nadciąga kolejny przewrót. Łucznik dla własnego bezpieczeństwa musi opuścić Stambuł.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 163
(czwartek, 7 grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Omamiony przez Sivekar sułtan ofiarowuje swojej nałożnicy zawartość skarbca Damaszku. Łucznik zostaje schwytany. Sułtan nakazuje go stracić, a swoją matkę wypędza z seraju. Kosem przenosi się do pałacyku we Floryi. Tam też odwiedza ją Turhan, która składa jej propozycję rozejmu.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 164
(piątek, 8 grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Zrozpaczony sułtan Ibrahim dowiaduje się, że jego faworyta i syn trafili w ręce chrześcijan i zmienili wiarę. Odbywają się zaślubiny Humasah i Ibrahima. Podczas wesela Sivekar namawia sułtana, by podarował jej kolczyki swojej matki.

Czytaj takżeHürrem – dziewczyna z Rohatyna czy polska księżniczka?

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 165
(sobota, 9 grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Atike przekonuje Turhan, by dla dobra swojego syna i przyszłego następcy tronu walczyła przeciwko Kosem. Tymczasem Kosem planuje bunt. Zamierza osadzić na tronie swojego wnuka i pozbyć się synowej. Przerażony Ibrahim podejrzewa najgorsze. Ulemowie żądają zabicia sułtana i wygnania jego matki.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 166
(niedziela, 10 grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Sułtanka Kosem zostaje regentką Imperium Osmańskiego z tytułem wielkiej sułtanki matki. Na tronie zasiada nieletni sułtan Mehmet. Ibrahim trafia do lochu i czeka na najgorsze. Sułtanka Kosem nie chce się zgodzić na stracenie swojego jedynego pozostałego przy życiu syna. Za pośrednictwem Łucznika i Husejna pozbywa się swoich wrogów.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 167
(poniedziałek, 11 grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

W Imperium wrze, w każdej chwili może dojść do rozruchów i ataku na seraj. Kosem podejmuje ostateczną decyzję. Wciąż targają nią wyrzuty sumienia, wracają wspomnienia z młodości. Mijają lata. Turhan próbuje usamodzielnić swojego syna i uniezależnić go od wpływowej babki. Kosem postanawia pozbyć się wnuka sułtana i jego matki.

Czytaj takżeRoksolana (Hürrem). Słowiańska ulubienica sułtana Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 168
(wtorek, 12 grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Łucznik i Husejn na rozkaz sułtanki Kosem postanawiają zabić wszystkich popleczników sułtanki Turhan i zdetronizować sułtana Mehmeta. Zamiast niego na tronie zasiąść ma książę Sulejman. Zwolennicy Turhan nie próżnują. W haremie dochodzi do walki.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 169
(czwartek, grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem odcinek 170
(piątek, grudnia, godz. 11:00 i 19:30 TVP Kobieta)

Streszczenie odcinków Wspaniałego Stulecia: Sułtanka Kösem 171-180 dostępne będą tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz