Manor Lords hitem Steama. W polską strategię gra 170 tys. osób


Polska strategia Manor Lords jest dziś hitem Steama. W grę gra jednocześnie 170 tys. graczy, a blisko 90% dodanych recenzji jest pozytywnych.

Manor Lords

Manor Lords to średniowieczna gra strategiczna oferująca szczegółowe budowanie miast, bitwy taktyczne na dużą skalę oraz złożone symulacje ekonomiczne i społeczne. Rządź swoimi ziemiami jako średniowieczny władca – mijają pory roku, zmienia się pogoda, a miasta powstają i upadają.

Już przed premierą gra Manor Lords przyciągnęła ponad 2 miliony graczy, którzy dodali ją do swoich list życzeń na Steamie. Od 26 kwietnia gra jest dostępna we wczesnym dostępie. Producentem gry jest polski twórca gier Slavic Magic, który należy do Grzegorza Stycznia. Będzie to dla niego debiut, nad grą pracuje od 2020 r.

Manor Lords / fot. steamdb.info

Gra miała swoją premierę 26 kwietnia 2024 r., kosztuje 149,99 zł, ale do 10 maja można ją kupić za 112,49 zł. Obecnie gra w nią ponad 170 tys. graczy. Gracze wystawili już 15 tys. ocen grze, z których 87% jest pozytywnych.

Gra Manor Lords, zainspirowana sztuką i architekturą Frankonii z końca XIV wieku, podchodzi do historii najwierniej, jak się da, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wykorzystując ją zarówno w mechanice rozgrywki, jak i grafice. Gra unika nadużywanych wątków średniowiecznych na rzecz historycznej dokładności, aby świat był bardziej autentyczny, barwny i wiarygodny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Aby na pewno to jest „średniowieczna gra”..? 🙂

Zostaw własny komentarz