Do wygrania: T.Wolińska, P. Filipczak „Bizancjum i Arabowie. Spotkanie cywilizacji. VI-VIII w.”


Nakładem Wydawnictwa PWN ukaże się najnowsza praca pod redakcją Teresy Wolińskiej i Pawła Filipczaka pt.: „Bizancjum i Arabowie. Spotkanie cywilizacji. VI-VIII w”. Jest to nowatorskie opracowanie w skali literatury światowej pierwszego styku kultury arabskiej i europejskiej (bizantyńskiej) VI-VIII w. Praca napisana na podstawie solidnej bazy źródłowej – łacińskiej, greckiej, arabskiej, syryjskiej, armeńskiej, koptyjskiej. 

By mieć szansę na wygranie książek należy do dniua 11.10.2015 do godziny 19:00  poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. W którym roku ukończono pracę nad Codex Iustinianus?
  2. Jak nazywał się cesarz bizantyjski bitwie który rozbił wojska arabskie pod Akroinon we Frygii?
  3. Jaką nazwę nosiła jednostka podziału administracyjnego w Cesarstwie Bizantyjskim?

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się ramce poniżej.

O książce Bizancjum i Arabowie. Spotkanie cywilizacji. VI-VIII w

1Nowatorskie opracowanie w skali literatury światowej pierwszego styku kultury arabskiej i europejskiej (bizantyńskiej) VI-VIII w. Aspekty polityczne, kulturowe, społeczne, gospodarcze, religijne i militarne podboju. Praca napisana na podstawie solidnej bazy źródłowej – łacińskiej, greckiej, arabskiej, syryjskiej, armeńskiej, koptyjskiej.
Monografia została przygotowana przez zespół badaczy związanych z Centrum Badań nad Historią i Kulturą Basenu Morza Śródziemnego i Europy Środkowo-Wschodniej im. profesora Waldemara Cerana (Ceraneum) na Uniwersytecie Łódzkim. W gronie autorów znaleźli się zarówno specjaliści z zakresu dziejów cesarstwa bizantyńskiego (Sławomir Bralewski, Zofia Brzozowska, Błażej Cecota, Paweł Filipczak, Teresa Wolińska), jak i badacze świata arabskiego i muzułmańskiego (Hassan Badawy, Marek Dziekan, Marta Woźniak). Udało się dzięki temu uzyskać wielostronny obraz spotkania dwóch wielkich cywilizacji.

pwn_logo_monochromatyczne_rgb

Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo PWN

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. ??? pisze:

    to już ponad 2 miesiące

Zostaw własny komentarz