Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 381-390 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 40 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 381
(poniedziałek, 20 maja, godz. 18:45 TVP2)

Gines namawia don Ramona na przyjęcie zaproszenia na kolację do Clemente Heredii - ważnej persony w świecie finansów, lecz ten odmawia. Ursula zamierza iść na spotkanie z Maurem i wyjawić mu tajemnice Cayetany, ale po drodze dopada ją Fabiana i w czasie kłótni niechcący zrzuca ją z mostu do rzeki. Casilda postanawia odwiedzić Martina. W czasie zaćmienia, Paciencii „ukazuje się” Matka Boska.

Akacjowa 38 odcinek 382
(wtorek, 21 maja, godz. 18:45 TVP2)

Rosina i Leonor wciąż nie mogą znaleźć nowej służącej. W parku Humildad widzi, jak Mauro całuje się z Teresą. Zaraz potem pada zemdlona i trafia do szpitala. Casilda odwiedza Martina w więzieniu. Proszą siebie nawzajem o wybaczenie. Paciencia spodziewa się objawienia Madonny. W końcu ją dostrzega.

Akacjowa 38 odcinek 383
(środa, 22 maja, godz. 18:45 TVP2)

Mauro dowiaduje się, że ciężko chora Humildad nie chce go widzieć. Rosina chce usunąć Casildę z kamienicy. Cayetana nie chce jej w tym pomóc, a tym bardziej Pablo i Leonor. Casilda prosi Felipe, by bronił Martina. Adwokat odmawia twierdząc, że naraziłby na szwank swoją reputację. Fabianę wciąż dręczą wyrzuty sumienia z powodu śmierci Ursuli.

Akcja serialu rozgrywa się w Madrycie tutaj przeczytasz więcej o historii tego miastaHistoria Madrytu i jego najważniejszych miejsc. Od celtyckiej osady po stolicę Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 384
(czwartek, 23 maja, godz. 18:45 TVP2)

Teresa ma wyrzuty sumienia, że jej pocałunek z Maurem spowodował zapaść Humildad. Servando wykorzystuje domniemane objawienie Madonny, by sprzedawać wodę święconą. Caytana otrzymuje zgodę zarządu fundacji na budowę szkoły na cmentarzu. Leonor zostaje zaangażowana do pisania w gazecie cotygodniowych felietonów. Fabiana wyjawia Cayetanie, że zwłoki Germana i Manueli znajdują się na cmentarzu, na którym ma być budowana szkoła.

Akacjowa 38 odcinek 385
(piątek, 24 maja, godz. 18:45 TVP2)

Cayetana dowiaduje się, że ciała Germana i Manueli znajdują się na działce, gdzie ma powstać szkoła. Cayetana wymyśla pretekst, by postawić szkołę w innym miejscu - na grobach Gemana i Manueli. Servando już wie, że cud to odbite od szyby światło, ale nie przerywa sprzedaży „święconej” wody. Rosina rozpaczliwie potrzebuje służącej, lecz nie chce słyszeć o Casildzie.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 386
(poniedziałek, 27 maja, godz. 18:45 TVP2)

Leonor stawia matce ultimatum - albo przyjmą Casildę z powrotem, albo ona z Pablem się wyprowadzą. Susana nie może pogodzić się z twardym postanowieniem Leandra, który uznaje Victora za swego syna i udaje omdlenie, na które ten się nie nabiera. Don Ramon nie chce, aby Trini i Maria Luisa zostały w domu na męskim bankiecie, jednak Trini wraca do domu pod pretekstem, że zostawiła portmonetkę i zaniepokojona zaczyna rozumieć, z kim Ramon zaczął robić interesy. Dońa Cayetana kładzie kamień węgielny pod budowę nowej szkoły.

Akacjowa 38 odcinek 387
(wtorek, 28 maja, godz. 18:45 TVP2)

Na bankiecie don Ramona zjawia się niezaproszony don Clemente, konkurent w biznesie lichwiarskim. Otwarcie grozi mu, by nie wchodził na jego teren. Cayetana długo przemawia na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę szkoły. Tymczasem Fabiana skręca się z bólu znając prawdę o grobach Manueli i Germana - jednak przysięga córce wierność. Servando nadal sprzedaje fałszywą wodę święconą, a Paciencia powoli traci wzrok. Rosina godzi się na przyjęcie Casildy. Mauro poświęca się Humildad, którą dotknął paraliż. W mieście doszło do kolejnego zamachu i wszyscy obawiają się o losy Martina.

Akacjowa 38 odcinek 388
(środa, 29 maja, godz. 18:45 TVP2)

Casilda dowiaduje się, że Martin zostanie stracony. Wszyscy chcą jej pomóc i przekonać władze, by zmieniły zdanie. Mauro oświadcza Teresie, że pobierze się z Humildad. Felipe ostrzega Servanda, że zwolni go z pracy, jeśli będzie ubierał się jak żebrak. Trini opowiada Celii, że nie znalazła nic pod adresem, pod którym powinna się znajdować firma Ramona.

Akacjowa 38 odcinek 389
(piątek, 31 maja, godz. 18:45 TVP2)

Humildad przychodzi do Cayetany i oferuje jej swoją przyjaźń. Cayetana godzi się znowu przyjąć ją do fundacji. Trini domaga się od Gines, by powiedział, jakie robi z Ramonem interesy. Cayetana nie godzi się na 20 miejsc dla sierot w swojej szkole. Uwodzi sekretarza Olivę, który się przy tym upiera. Leonor i Pablo proszą Felipe, by bronił Martina.

Akacjowa 38 odcinek 390
(sobota, 1 czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Trini dowiaduje się od klienta Ramona, że mąż zajmuje się lichwą. Lolita udaje Madonnę i przekonuje Paciencię, że więcej nie będzie się jej ukazywać. Felipe oznajmia Casildzie, że będzie bronił Martina. Na środku ulicy na oczach wszystkich Leandro wyznaje miłość Julianie. Teresa odkrywa, że Cayetana uwiodła sekretarza Olivę.

Streszczenie odcinków 391-400 dostępne jest tutaj.

Więcej o tym serialu:

Zobacz także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz