Wygraj książki: „Rzeź Nankinu”, I. Chang |
Napisana z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem Rzeź Nankinu wyciąga tę historię z mroków niepamięci. W Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem i wzbudziła liczne dyskusje. U nas możecie wygrać, aż pięć egzemplarzy tej poruszającej książki.
Zadania konkursowe
By mieć szansę na wygranie książki należy w terminie do 17 lutego poprawnie odpowiedzieć na pytania:
- W jakim miejscu w Nankinie stoi pomnik Iris Chang - autorki Rzezi Nankinu?
- Kto był założycielem Komitetu Międzynarodowych Stref Bezpieczeństwa w Nankinie?
- Jakie miasto w 1937 r. zostało po Nankinie stolicą Chin?
O książce
W grudniu 1937 r. armia japońska wkroczyła do chińskiego miasta Nankin. W ciągu zaledwie kilku tygodni rozegrały się tam wydarzenia o niespotykanym w historii, niewyobrażalnym wręcz okrucieństwie. W wymyślny, bestialski sposób torturowano, gwałcono i wymordowano tam ponad 300 000 ludzi – żołnierzy i cywilów, w tym kobiety i dzieci. Iris Chang dotarła do ocalałych z masakry oraz nowo odkrytych dokumentów i opisała zapomniany, przerażający i mało znany epizod w dziejach chińsko-japońskich stosunków.
Napisana z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem Rzeź Nankinu wyciąga tę historię z mroków niepamięci. W Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem i wzbudziła liczne dyskusje.
Tytuł: Rzeź Nankinu
Autor: Iris Chang
Wydawca: Wielka Litera
Przekład: Konrad Godlewski
ISBN/EAN: 9788311125162
Liczba stron: 315
Oprawa: Twarda
Sugerowana cena detaliczna: 44,90 zł
Wyciąg z Regulaminu
Nagrody (po jednej książce) zostaną rozlosowane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe oraz w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać swoje dane adresowe (imię, nazwisko, adres wysyłki książek). W tytule wiadomości prosimy wpisać: „Nankin”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Powodzenia!
Regulamin konkursów organizowanych przez „historia.org.pl”.
Nie ma czegoś takiego jak „Chiny”. Jest albo Chińska Republika Ludowa, czyli Chiny na kontynencie, albo Republika Chińska, czyli Tajwan. I te dwa państwa mają różne stolice. Proszę się wysilić przy układaniu pytań, tak by były poprawne.
Mówimy o 1937 r., więc chyba to jasne o co pytamy.