Wygraj książki: „Rzeź Nankinu”, I. Chang |
Napisana z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem Rzeź Nankinu wyciąga tę historię z mroków niepamięci. W Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem i wzbudziła liczne dyskusje. U nas możecie wygrać, aż pięć egzemplarzy tej poruszającej książki.
Zadania konkursowe
By mieć szansę na wygranie książki należy w terminie do 17 lutego poprawnie odpowiedzieć na pytania:
- W jakim miejscu w Nankinie stoi pomnik Iris Chang - autorki Rzezi Nankinu?
- Kto był założycielem Komitetu Międzynarodowych Stref Bezpieczeństwa w Nankinie?
- Jakie miasto w 1937 r. zostało po Nankinie stolicą Chin?
O książce
W grudniu 1937 r. armia japońska wkroczyła do chińskiego miasta Nankin. W ciągu zaledwie kilku tygodni rozegrały się tam wydarzenia o niespotykanym w historii, niewyobrażalnym wręcz okrucieństwie. W wymyślny, bestialski sposób torturowano, gwałcono i wymordowano tam ponad 300 000 ludzi – żołnierzy i cywilów, w tym kobiety i dzieci. Iris Chang dotarła do ocalałych z masakry oraz nowo odkrytych dokumentów i opisała zapomniany, przerażający i mało znany epizod w dziejach chińsko-japońskich stosunków.
Napisana z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem Rzeź Nankinu wyciąga tę historię z mroków niepamięci. W Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem i wzbudziła liczne dyskusje.
Tytuł: Rzeź Nankinu
Autor: Iris Chang
Wydawca: Wielka Litera
Przekład: Konrad Godlewski
ISBN/EAN: 9788311125162
Liczba stron: 315
Oprawa: Twarda
Sugerowana cena detaliczna: 44,90 zł
Wyciąg z Regulaminu
Nagrody (po jednej książce) zostaną rozlosowane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe oraz w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać swoje dane adresowe (imię, nazwisko, adres wysyłki książek). W tytule wiadomości prosimy wpisać: „Nankin”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Powodzenia!
Regulamin konkursów organizowanych przez „historia.org.pl”.
![](https://historia.org.pl/wp-content/uploads/2017/02/200konkursy.jpg)
![](https://historia.org.pl/wp-content/uploads/2017/01/turniejemale.jpg)
Nie ma czegoś takiego jak „Chiny”. Jest albo Chińska Republika Ludowa, czyli Chiny na kontynencie, albo Republika Chińska, czyli Tajwan. I te dwa państwa mają różne stolice. Proszę się wysilić przy układaniu pytań, tak by były poprawne.
Mówimy o 1937 r., więc chyba to jasne o co pytamy.