Powstał Małopolski Szlak Winny


Gorczańska Organizacja Turystyczna w 2013 r. podjęła się wysiłkowi stworzenia w Małopolsce Szlaku Winnego. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego inauguracja. Obecnie na szlaku znajduje się 15 winnic, z których najwięcej ma swoją siedzibę w okolicach Krakowa.

Malopolski Szlak Winny

Szlak powstał, by zachęcić turystów do odkrywania małopolskich winnic, spotkań z ich właścicielami oraz umożliwia zapoznanie się procesem produkcji wina.  Ma także zachęcać potencjalnych winiarzy do rozpoczęcia własnej uprawy winorośli w Małopolsce. W skład szlaku wchodzi 21 winnic usytuowanych głównie w środkowej i północnej części Małopolski. Najwięcej z nich znajduje się w okolicy Krakowa.

Winnice wytypowała Gorczańska Organizacja Turystyczna oraz specjaliści z dziedziny enoturystyki, czyli turystyki winiarskiej.

W Małopolsce znajduje się przynajmniej dwadzieścia winnic, które nie zostały włączone do Małopolskiego Szlaku Winnego.

Na szlaku winnym w Małopolsce znajdują się następujące winnice: Winnica Srebrna Góra (Kraków), Winnica Zadora (Szczepanowice), Winnica Krokoszówka Górska (Smardzowice), Winnica Witanowice (Witanowice k. Wadowic), Winnica Nad Dworskim Potokiem (Łazy k. Bochni), Winnica Kresy (Rzeplin k. Skaly), Winnica Comte (Klucze), Winnica Uroczysko (Janowice k. Zakliczyna), Winnica Zawisza (Wesołow k. Zakliczyna), Winnica Smykań (Pogorzany k. Szczyrzyca), Winnica Amonit (Cianowice), Winnica Szawapier (Stryszawa), Winnica Nad Dobrą Wodą (Garlica Murowana), Winnica Demeter (Gromnik), Winnica Kuźnia (Gromnik).

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz