Kolejny polski akcent w World of Tanks. Powstaje mapa bitwy pod Studziankami


Po informacji o dodaniu „Rudego 102” do World of Tanks pojawiły się doniesienia o kolejnym polskim akcencie w grze. Ma być to mapa Studzianki (Studyanka), która upamiętni bitwę pancerną, która rozegrała się w okolicach tej wioski w dniach 9-16 sierpnia 1944 r.

Topografia mapy Studzianka

Prawdopodobna topografia mapy Studzianka

Prawdopodobne jest, że nowa mapa pojawi się wraz z dodaniem do gry legendarnego „Rudego 102”. Może będzie to jeden z elementów kolejnej akutalizacji, która ma zbiegać się z 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej?

W trakcie bitwy pod Studziankami 8 Gwardyjska Armia, w której skład wchodziła 1 Warszawska Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte starły się z oddziałami z 1 Dywizji Pancerno-Spadochronowej Hermann Göring oraz 19 Dywizji Pancernej. Siłom radziecko-polskim udało się odeprzeć niemiecki atak i utrzymać przyczółek warecko-magnuszewski. W jednym z odcinków serialu Czterej pancerni i pies „Rudy 102” walczył właśnie pod Studziankami.

World of Tanks to masowa gra sieciowa (MMO) poświęcona pojazdom pancernym przełomu pierwszej i drugiej połowy XX wieku. Gracze otrzymują możliwość zmierzenia się twarzą w twarz z innymi miłośnikami stalowych bestii z całego świata. Ty też stań do walki o panowanie nad nim. W sierpniu 2014 roku liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła 100 milionów.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

 1. Czolgista pisze:

  Gold ammo, Rudy 102 i Top Gun na tej mapie 😀

 2. Majka pisze:

  Mapa typowej polskiej wioski 😉

 3. Astar pisze:

  Rudy w WOT wg. tego co było tam umieszczone ma czerwone gwiazdy - oryginał ich nie miał

 4. Jan pisze:

  Bardziej polecam w realistycniejszą War Thunder gdzie też robią ukłony w naszą stronę

  http://warthunder.com/pl/news/1461-historia-t-34-85-rudy-102-pl

  • T34 pisze:

   Po pierwsze WT to symulacja a WOT arcade. Po drugie grywalność WOT-a dużo większa. A nie strzał i po udziale w bitwie. Jakbym chciał symulacji to poszedłbym do wojsk pancernych, a tak dla mnie liczy się fun, dużo więcej mi go daje WOT.

Zostaw własny komentarz