Noc Muzeów w Krakowie 2016. Zobacz tegoroczny program


Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 13 na 14 maja. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie krakowskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.

Kraków herbSzczegóły dotyczące programu dotyczącego tegorocznej Nocy Muzeów w Krakowie opublikowaliśmy ➤ tutaj. Możesz dołączyć do wydarzenia także na ➤ Facebooku.

W ubiegłym roku bezpłatnie można było zwiedzać ponad 50 krakowskich instytucji, które przygotowały program na to wyjątkowe wydarzenie.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Z kolei krakowska pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 2004 r. Organizatorami nocy są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. janina z krakowa pisze:

    Baaaardzo pochwalam taka formę obcowania z muzeami „i nie tylko„pozdrawiam-jW

  2. aniess pisze:

    Kiedy można spodziewać się programu?

Zostaw własny komentarz