Seminarium „Muzea w formule smart - glam. media interaktywne, rozszerzona rzeczywistość - zaproszenie


Centrum Promocji Informatyki zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące wykorzystaniu nowoczesnych technologii w muzealnictwie. Seminarium w cyklu Nowoczesne muzea i galeria „Muzea w formule smart - glam. media interaktywne, rozszerzona rzeczywistość” odbędzie się już 23 marca. 

banner cpi„Chociaż zmiany, jakie przyniósł ze sobą internet i rozwój nowych technologii mają swoich entuzjastów i sceptyków, nie sposób zaprzeczyć, że na przestrzeni ostatniej dekady pod ich wpływem znacząco zmieniły się metody produkcji i dystrybucji informacji oraz nasze sposoby interakcji z nimi. Misja instytucji kultury - w tym zwłaszcza instytucji sektora GLAM, które od wieków odpowiedzialne są za gromadzenie, przechowywanie i upowszechnianie dziedzictwa - dzięki technologii nabrała nowego znaczenia, a instytucje mają do dyspozycji nowe narzędzia, by móc ją realizować. Zmiany te są źródłem ogromnego potencjału, ale też stawiają przed instytucjami wiele wyzwań, z którymi wcześniej nie musiały się mierzyć. Nie są to jedynie wyzwania natury technologicznej, ale także prawnej i instytucjonalnej, które często wymagają przemyślenia i zrewidowania własnej strategii, wizji oraz sposobu budowania relacji z odbiorcami. Technologia stanowi bowiem rezerwuar możliwych środków i narzędzi, które mogą posłużyć instytucji do realizowania zdefiniowanych przez nią celów, nie jest ona jednak - i nie powinna być - celem samym w sobie. Wobec bogactwa możliwości i rozwiązań, wyzwaniem staje się więc sam proces w selekcji narzędzi i technologii, które najlepiej odpowiadają potrzebom i celom danej instytucji.„ To słowa jednej z prelegentek seminarium – Aleksandry Janus, która swoje wystąpienie poświęci najważniejszym technologiom, które pomogą  instytucjom efektywnie korzystać z potencjału dostępnych rozwiązań dla realizowania własnej misji. Wykład  ”Nowe technologie a sektor GLAM (galerie, biblioteki, archiwa, muzea)” będzie połączony z dyskusją.

Udział w seminarium jest Bezpłatny!

Więcej tematów, jakie będą poruszone podczas spotkania:
- Augemented Reality - uwarunkowania technologiczne i możliwości zastosowania w muzeach. Dawid Kosiński (Spider’s Web)
- Aplikacja wykorzystująca technologię iBeaconu w Muzeum Neonu. Sebastian Suchanowski (Synappse)
- Bawią czy uczą? Multimedia w projektach edukacyjnych MPW Dr Karol Maur (Kierownik Działu Edukacyjnego, Muzeum Powstania Warszawskiego)
- Wystawa „ 4 wymiAR Muzeum” Joanna Szarata (Laboratorium 3D, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie)
- Projektowanie interaktywnej ekspozycji muzealnej Katarzyna Trojanek (Dział Ekspozycji Multimedialnych, Qumak)

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: www.cpi-sk.pl/imprezy/2016/mfs/index.php
Link do bezpłatnej rejestracji: www.cpi-sk.pl/imprezy/2016/mfs/formularz_prfree.php
Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;
email: pr@konferencja.com.plpatronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz