„Klub małych podróżników w czasie. Historia Polski” – J. Myjak – recenzja


Jak przekonać dzieci do historii? Nic prostszego, wystarczy tylko dać im kolejną książeczkę z serii Klub małych podróżników w czasie, która uczy kreatywności, faktów oraz jest fantastyczną formą rozrywki dla najmłodszych.


historiaCzym jest recenzowana pozycja? To książeczka, w której znajdziemy wszystko to, co zapewni naszym dzieciom zabawę na długie godziny: zagadki, kolorowanki i wyklejanki. Nie będzie to czas stracony, gdyż na każdej stronie (których jest aż 100!) oprócz rozrywki jest także spora dawka nauki. Czy może być lepsza lekcja historii dla dzieciaków?

Klub małych podróżników w czasie. Historia Polski, który ukazał się nakładem wydawnictwa Olesiejuk, to niezwykle barwna i ciekawa pozycja. Przedstawiona jest w niej historia kilku dzieci, które odnajdują na strychu stary wehikuł czasu. Dzięki niemu odbywają niezapomnianą i niezwykłą podróż w przeszłość. Zabierają najmłodszych czytelników w kolejne historyczne miejsca i przedstawiają najważniejsze postaci z kart polskiej historii – od Mieszka I, przez Zygmunta I Starego, po II wojnę światową.

W publikacji przeważają kolorowanki, które z pewnością spodobają się przede wszystkim dziewczynkom. Będą mieć okazje pokolorować barwne stroje z różnych epok, ale nie brakuje tu także symboli państwowych takich jak polskie godło. Są także ciekawe pozycje, takie jak korona Bolesława Chrobrego, czy tarcze jego drużyny, jak również krótkie lekcje architektury przedstawiające piękne zabytki. Jednym słowem jest tu wszystko to, co może zainteresować dzieci i to w formie, z pewnością, przykuwającą ich uwagę i zapewniającą sporo zabawy.

Jedną z największych zalet książki są kolorowe mapy Polski, które przedstawiają, jak kształtował się nasz kraj na przestrzeni wieków. Zawierają one wiele ciekawych informacji, takich jak używane wówczas rodzaje broni czy to, jak wyglądali ówcześni wojownicy i żołnierze.

Podsumowując, ta poświęcona historii Polski część Klubu małych podróżników w czasie jest pozycją zasługującą na uwagę każdego rodzica, który pragnie nauczyć czegoś ciekawego i ważnego swoje dzieci i to bez wychodzenia z domu. Taka forma spędzania wolnego czasu i uczenia się poprzez zabawę z pewnością jest o wiele atrakcyjniejsza dla dzieci, niż czytanie często niezrozumiałych dla nich książek. A jeśli w ten sposób zainteresujemy najmłodszych historią, wtedy mogą sięgać po poważniejsze tytuły.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ ciekawy pomysł

+ duża objętość

+ spora dawka historii

+ duża ilość kolorowanek i łamigłówek

+ niska cena

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Klub małych podróżników w czasie. Historia Polski

Autorzy: Joanna Myjak

Wydawca: Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-5113-2

Liczba stron: 100

Okładka: miękka

Cena: 16,99 zł

Ocena recenzenta: 9/10

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Joanna (Nasza Szkoła Domowa) pisze:

    Jeden wielki, gigantyczny minus. Książka, przynajmniej mój egzemplarz, rozpadła się po dwóch kwadransach. Drugi minus Bezsensowne naklejki w postaci mozaiki. Zamiast jednej nakleiki sześć kawałeczków. Po co? Chyba tylko po to, żeby napisać w reklamie że znajdziemy w książce duzo naklejek :/

Zostaw własny komentarz