WYNIKI: Konkursy mikołajkowe


Zdarza się Wam wracać myślami do czasów dzieciństwa? Może mieliście swoją ulubioną bajkę? Specjalnie dla czytelników historia.org.pl wraz z wydawnictwem Olesiejuk przygotowaliśmy konkursy, w których można było wygrać wyjątkowe książki - klasykę dziecięcej literatury.

978-83-274-4878-1KONKURS „PIOTRUŚ PAN”

Zwycięska odpowiedź na pytanie o ulubioną bajkę z dzieciństwa:

Najbardziej zapadła w moją pamięć bajka Jaś i MałgosiaWidocznie mam słabość do czarownic. Bajek już nie czytam chyba, że dzieciom, ale nadal jestem pod jej urokiem. Może to sprawka eliksirów z smoczego pazura, jadu skorpiona i łusek pytona. Takich wynalazków nie robił nawet Gargamel. Wiedźmy kojarzą mi się z bajkami z dzieciństwa. Mają w sobie coś co pociąga i jednocześnie wywołuje strach. Bajka Jaś i Małgosia  na pewno wzbudza emocje i tą adaptacje bajki braci Grimm zna każde dziecko. Myślę, że z wiedźmą mógłbym się zaprzyjaźnić i wspólnie naważyć w kotle kilka niezłych eliksirów 🙂

Zwycięzca: 

Krzysztof Kochańczyk z Rumii

 

KONKURS „ODYSEJA”

Poprawna odpowiedź: Homer

Zwycięzca: 

Marek Kaszuba ze Zgłobnia

 

KONKURS „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA”

Poprawna odpowiedź: 1872 r.

Zwycięzca: 

Agnieszka Twardosz z Tych

 

KONKURS „MAŁE KOBIETKI”

Poprawna odpowiedź: 1876 r.

Zwycięzca: 

Wiktoria Zembroń z Rzeszowa

 

KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE BRACI GRIMM”

Poprawna odpowiedź: Wilhelm Karl oraz Jacob Ludwig Karl

Zwycięzca: 

Ewa Czerniak z Zielonej Góry

 

Zwycięzcom gratulujemy innym dziękujemy za udział, a wszystkich zapraszamy do naszych pozostałych konkursów.

 

wyd-olesiejuk


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

  1. Ewa Czerniak pisze:

    Przepiękna książka już jest u mnie! Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Zostaw własny komentarz