Noc Muzeów w Kielcach 2017. Zobacz tegoroczny program


Tegoroczna kielecka Noc Muzeów 2017 odbędzie się w nocy z 20 na 21 maja 2017. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie kieleckie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.

Gdy tylko poznamy szczegóły dotyczące przygotowanego przez organizatora programu dotyczącego tegorocznej Nocy Muzeów 2017 w Kielcach opublikujemy go ➤ poniżej.

Możesz dołączyć do wydarzenia także ➤ na Facebooku. Natomiast informacje dotyczące innych Nocy Muzeów znajdziesz ➤ tutaj.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki, które często przygotowuję wydarzenia specjalnie na ten jeden dzień w roku. Organizatorami nocy są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji. swoich kompetencji.

* * *

W oczekiwaniu na Noc Muzeów zapraszamy do lektury naszych najpopularniejszych tekstów, które znajdziecie tutaj. Zostań także naszym fanem na Facebooku - to codzienna dawka historii na Twojej tablicy:

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem.

* * *

Program Nocy Muzeów w Kielcach 2017:

Muzeum Narodowe w Kielcach

pl. Zamkowy 1

Godz. 19.00-24.00
Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach,
Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku,
Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego,
Muzeum Dialogu Kultur.

21 maja powyższe oddziały czynne od godz. 12.

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy czynne do godziny 19.00

Program wydarzeń towarzyszących w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich

– 19.00 - finisaż wystawy Jacek Sienicki. Generalia,

– od 20.30 do 22.00, Izba Stołowa Górna: Milonga – wieczór tańczenia tanga argentyńskiego, którego współorganizatorką jest Agnieszka Kowalczyk, znana kielecka piosenkarka, pasjonatka tanga.

– projekcje filmu z cyklu „Muzeum utracone przywraca pamięć” poświęconego odzyskiwaniu utraconych dzieł sztuki.

Źródło: mnki.pl

Muzeum Wsi Kieleckiej

Dworek Laszczyków w Kielcach

ul. Jana Pawła II 6

Zapraszamy w najbliższą sobotę, 20 maja do odwiedzenia Dworku Laszczyków w Kielcach podczas Nocy Muzeów. Od godz.19.00 do północy prezentować będziemy naszą wystawę „Wszystkie śluby mojej mamy„. Tradycyjnie na dziedzińcu Dworku zostanie ustawione kino letnie. W tym roku zaprezentujemy film nagrany z lotu ptaka z rekonstrukcji historycznej „Uwolnić Wyklętych„ oraz skansen podczas ”Festiwalu Smaków”.

Źródło: mwk.com.pl

Artykuł będziemy aktualizować. Więcej informacji szukaj na stronach organizatorów. Jeśli chciałbyś uzupełnić nasze zestawienie napisz komentarz lub maila.

Zobacz też, co ciekawego jest w naszej ramówce

oraz bądź na bieżąco i zostań naszym fanem na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Flickrze.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. angie pisze:

    Z waszej strony nic nie moża się dowiedzieć.
    Wogóle nie ma żadnych terminów.

    • Wojtek Duch pisze:

      Staramy się na bieżąco aktualizować programy przygotowywane przez organizatorów. Przed chwilą takiej aktualizacji dokonaliśmy także tutaj 🙂

Zostaw własny komentarz