Noc Muzeów 2017. Kiedy jest, program, atrakcje i darmowe bilety


Noc Muzeów w roku 2017 przypada w Polsce w dniach 20-21 maja, w Krakowie rozpocznie się dzień wcześniej, a w kilku miastach tydzień później. W jej ramach w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. Śledź naszą stronę i zobacz jakie atrakcje tym razem przygotowali organizatorzy.

Noc Muzeów w Krakowie 2011 18

Kraków nocą widziany z tarasu Sukiennic / fot. Wojtek Duch

Program i godziny otwarcia obiektów w Noc Muzeów 2017 przedstawiamy Wam, jak tylko szczegóły przedstawią organizatorzy.

Przygotujemy również artykuły dotyczące miejsc, które naszym zdaniem w tę noc po prostu trzeba zobaczyć.

Ponadto na tę wyjątkową w roku noc przygotowaliśmy także wydarzenia na Facebooku, by publikować tam najważniejsze informacje związane z programem. To też dobre miejsce do zadawania pytań dotyczących wydarzenia lub dzielenia się swoimi wrażeniami. Koniecznie zostańcie naszymi fanami na Facebooku i śledzicie dedykowane wydarzenia.

19 maja
20 maja
Konkurs

Zrób zdjęcie podczas tej wyjątkowej nocy i wygraj zestaw-niespodziankę 5 książek historycznych.

Ponadto programy dla każdego z powyższych miast znajdziecie pod tagiem #nocmuzeow2017.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki, które często przygotowuję wydarzenia specjalnie na ten jeden dzień w roku. Organizatorami nocy są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

* * *

Podoba Ci się nasze opracowanie? Zostań naszym fanem na Facebooku - to codzienna dawka historii na Twojej tablicy:


Artykuł będziemy aktualizować. Więcej informacji szukaj na stronach organizatorów. Jeśli chciałbyś uzupełnić nasze zestawienie napisz komentarz lub maila.

Zobacz też, co ciekawego jest w naszej ramówce

oraz bądź na bieżąco i zostań naszym fanem na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Flickrze.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

5 komentarzy

 1. Mikusia pisze:

  W tym roku planuję NM w Krakowie i w Warszawie, dzięki za tę stronę.

 2. tiki pisze:

  Zapowiedzieliście noc muzeów poza granicami Polski czyli w Łodzi, ale w Polsce w Katowicach to już nic nie zapowiedzieliście, wstyd!!!

 3. Mario pisze:

  Hey
  Jak dokonać rezerwacji do Fabryka Schindlera, skoro tam chcą normalny bilet? Może ktoś coś?

Zostaw własny komentarz