DO WYGRANIA: książki „36 forteli” oraz unikatowe nagrody wprost z Tajwanu [konkurs] |
Niezwykle wciągająca i szalenie przydatna w życiu książka Piotra Plebaniaka 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania oraz unikatowa nagroda główna wprost z Tajwanu do wygrania w konkursie portalu Historia.org.pl, Piotra Plebaniaka i Wydawnictwa Zysk i S-ka!
Zadania konkursowe
By mieć szansę na wygranie jednego z dwóch egzemplarzy 36 forteli Piotra Plebaniaka, lub nagrody głównej – ufundowanego przez Autora noża aborygeńskiego lub ręcznej kaligrafii w języku chińskim - należy w terminie do 10 grudnia poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania i pytanie bonusowe:
- Jak nazywał się arcyprzeciwnik chińskiego męża starnu i stratega Zhuge Lianga?
- Jak nazywa się kobieta-dywersant uważana za najpiękniejszą w historii cywilizacji chińskiej?
- Jak brzmi chińskie przysłowie, przytaczane w treści książki nadmierną ilość razy, mówiące o tym, że osiągnięcie kulminacji przynosi nieuchronne odwrócenie tendencji? Dopuszczalne są wersje chińska, polska (w tym także przybliżone)
- Pytanie bonusowe:
Kto kazał sobie codziennie mówić przypomnienie sparafrazowane w tytule ilustracji historycznej 5.1 „nie zapominaj o Atenach”?
Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkursy@historia.org.pl Ponadto zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy tutaj.
UWAGA: Szansę na główną wygraną będą miały jedynie osoby, które odpowiedzą poprawnie na trzy pytania podstawowe i pytanie bonusowe. W treści odpowiedzi prosimy o wskazanie, którą z nagród głównych chcielibyście posiąść.
Nagrody
36 Fortel, Piotr Plebaniak, wyd. Zysk i S-ka, x2
Nóż aborygeński lub ręczna kaligrafia w języku chińskim x1
O nagrodzie
Chiński spryt i umiejętność długookresowego planowania są znane i szanowane, zwłaszcza w wymiarze geopolitycznym. Jednak naukę z dalekowschodnich mądrości może czerpać każdy człowiek. Na niekoniecznie orientalnych przykładach Piotr Plebaniak pokazuje, jak można zwiększyć swoje szanse w świecie brutalnej konkurencji.
Książka opisuje tradycję chińskiej sztuki podstępu i najczęściej stosowane sztuczki, zaczerpnięte z pism mistrzów, na przykład słynnego Sun Tzu. Najważniejszą częścią omówienia każdego fortelu są porady praktyczne. Na podstawie jeszcze innych, jaskrawych przykładów podawane są sposoby osiągania konkretnych korzyści i unikania strat. Dodatkowo wszystkie podstępy i instrukcje do nich łączą się, o wypuklenie czego zadbano w szczególności. Podobnie jak kiedyś w opracowaniach lektur, tak i tu obecne są różnego rodzaju odnośniki do innych rozdziałów, co znacząco zwiększa czytelność.
Książkę polecają gen. R. Polko, dr T. Witkowskie i mjr. M. Zimny.