Francuskie pancerniki w World of Warships


Po krążownikach, które weszły rok temu, inicjując francuską linię, Wargaming wprowadza do World of Warships pancerniki pod banderą niebiesko-biało-czerwoną. Potężne okręty zachwycą niejednego gracza.

Linia rozwojowa francuskich pancerników w WoWs. Grafika: Wargaming.net

Pancerniki, poza amerykańskimi typu Iowa, już dawno wyszły z użycia. Okazały się zbyt wielkie, zbyt drogie i czasochłonne w budowie, a jednocześnie zbyt mało odporne na ataki lotnictwa i okrętów podwodnych. Mimo to wciąż fascynują swoim ogromem i potęgą ognia. Świadczy o tym ich popularność w „morskich” tytułach MMO, z najbardziej znanym World of Warships.

Rok temu francuskie drzewko zaistniało po wprowadzeniu linii krążowników. Teraz jest poszerzane o kolejną, widowiskową gałąź - pancerniki. Marine Nationale użytkowała ich sporo, na tyle dużo, by można było stworzyć interesujący łańcuch okrętów, logicznie uporządkowany i z widocznym progresem. Zaczyna się ono od pancernika Turenne, następnie pojawia się Courbet, Bretagne, Normandie, Lyon, Richelieu, Alsace i w końcu France.

Rzut na rufowe wierze pancernika Lyon. Szczegółowość modelu jest imponująca. Grafika: Wargaming.net

Francuskie pancerniki to świadkowie zmian koncepcyjnych we flocie - ustawienia artylerii głównej, kształtu kadłubów itd. Każdy z nich jest jednak potężnie uzbrojony, z czego najbardziej imponującą baterię dział posiada Lyon - 16 dział w układzie 4xIV. Są także najszybszymi pancernikami w grze.

Modele jednostek, jak przystało na Wargaming, mimetyczne, porażają dokładnością i dopracowaniem. Jestem pod ich wielkim wrażeniem. Jednak wysoka ich jakość i historyczna zgodność nie powinny dziwić, bo powstawały we współpracy z dwiema najważniejszymi placówkami historyczno-wojskowymi Francji - Archiwum Historycznym Ministerstwa Obrony Francji i Muzeum Morskim w Paryżu.

Pancernik X tieru - France - w World of Warships. Grafika: Wargaming.net

Myślę, że nowe okręty doskonale wzbogacą grę. Kombinacja prędkości i oszałamiającej mocy dział wielokrotnie przeważy na losach wirtualnych bitew. Relacja z gry już wkrótce!

 

Artykuł powstał przy współpracy z Wargaming.net, wydawcą gry World of Warships.

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz