Polska rycerską potęgą. Mamy cztery medale po pierwszym dniu rycerskich mistrzostw świata

Pierwszego dnia Bitwy Narodów - Mistrzostw Świata Federacji HMB reprezentanci Rycerskiej Kadry Polski zdobyli już cztery medale. Mistrzostwa potrwają do 6 maja.

Miecz i tarcza

Medalowy czwartek rozpoczęła Agnieszka Lasota, która zdobyła srebrny medal w kategorii miecz i tarcza. Następnie drugie srebro dołożył Marcina Waszkielis, który w finale kategorii miecza i tarcza uległ w finale reprezentantowi Rosji.

Miecz długi

Krzysztof Szatecki (stoi) podczas pojedynku indywidualnego w trakcie Polskiej Ligi Walk Rycerskich w Niepołomicach

Trzecim medalem był brąz Małgorzaty Zięblińskiej zdobyty w kategorii miecza długiego. Na koniec dnia srebro także w kategorii miecza długiego zdobył Krzysztof Szatecki.

Walki drużynowe

Z bardzo dobrej strony pokazał się także skład Polski 2. W grupie D Polacy pokonali Czechów 3, Holandię 1 i Argentynę 1. Nasza drużyna uległa tylko Rosji 2, co pozwoliło jej na wyjście do fazy play-off.

W oczekiwaniu na złoto

Jutro swoich szans medalowych polscy reprezentanci będą szukać w zmaganiach indywidualnych i drużynowych. Jednym z faworytów w konkurencji miecza i puklerza będzie Robert Szatecki a w walach w formule profight jego brat Krzysztof. Natomiast w walkach drużynowych składy Polska 1 i Polska 3 będą rywalizować w konkurencji 5 vs 5.

Mistrzostwa 2018

W maju we Włoszech i Szkocji odbędą się mistrzostwa świata w rycerskich walkach sportowych. Rycerska Kadra Polski jako jeden z faworytów weźmie udział w finałach obu federacji, do których należy. Najpierw w dniach 3-6 maja Federacji HMB we Włoszech, następnie w dniach 10-13 maja Federacji IMCF w Szkocji.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.