Kozacka miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 41-50 kostiumowej telenoweli w TVP


Kozacka miłość to rosyjsko-ukraiński serial kostiumowy osadzony w realiach na przełomie XIX i XX wieku. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 45 minut. 

Kozacka miłość / fot. TVP

Kozacka miłość odcinek 41
(poniedziałek, 1 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Koźma i Wasilij chcą uwolnić Srokę. Zastanawiają się, jak najlepiej to zrobić. Przebiegła Anfisa zabiega o względy Prystupa. Zamierza w ten sposób sprowokować Ignatija. Nakłania też Katię, by wyłudziła od niego sporą sumę. W zamian obiecuje jej wolność i nowy paszport. Kozacy twierdzą, że Serafim jest szarlatanem i obwiniają go o kradzież kur. Ataman nie daje wiary tym zarzutom. Organizuje zasadzkę. Duniasza ratuje Wasilija. Obiecuje mu swoją pomoc.

Kozacka miłość odcinek 42
(wtorek, 2 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Ignatij zmusza Anfisę do wystawienia weksla. Gładysz proponuje kobiecie, że wykupi wierzytelności i doprowadzi jej dawnego kochanka do ruiny. Tymczasem on, oczarowany Katią, zaczyna się dla niej zadłużać. Kolewanow szantażuje Alonę. Domaga się, by przekonała Olgę do małżeństwa. Sotnikowie otrzymują anonim z żądaniem pieniędzy. Marysia jest gotowa zapłacić tajemniczemu prześladowcy nawet wbrew woli ojca.

Cena wolności odcinek 43
(środa, 3 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Marysia podejrzewa Dunię o kradzież. Tymczasem ona pomaga Timofiejowi w ucieczce. Grigorij postanawia zabić szantażystę. Warwara wysyła sługę po pieniądze. Kolewanow nie zamierza rezygnować z Olgi i jej posagu. Knuje kolejne intrygi, by zmusić dziewczynę do ślubu.

Czytaj takżeKozacy - geneza, organizacja i historia. Jak powstała Kozaczyzna?

Cena wolności odcinek 44
(czwartek, 4 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Marysia i jej ojciec sądzą, że zaćmienie Słońca to zesłana na nich kara boska. Grigorij majaczy, widząc swoją ofiarę. W wyniku intryg Kolewanowa Olga zostaje w mieście. Niebawem odwiedza Alonę. Koźma i Wasilij znajdują w stepie zabitego mężczyznę. Grzebią jego ciało. Kozacy ustalają, kim był nieboszczyk. Dzięki pomocy Duni Timofiejowi udaje się zrobić podkop.

Cena wolności odcinek 45
(piątek, 5 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Serafim opiekuje się Grigorijem, który jest w ciężkim stanie. Udaje mu się przywrócić go do zdrowia. Warwara dowiaduje się, że Iwan został zamordowany. Pisze do Sotników kolejny list z pogróżkami. Soroka ucieka z niewoli. Kozacy podejrzewają że Stiepan ich zdradził. Olga i Ilja zaczynają wątpić w szczerość intencji Kolewanowa.

Kozacka miłość odcinek 46
(poniedziałek, 8 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Koźma i Soroka przyprowadzają do lasu księdza. Duchowny udziela ślubu Duni i Wasylowi. Olga nie ukrywa, że nie ufa narzeczonemu. Kolewanow stara się rozwiać jej wątpliwości. Tymczasem zakochany Nikoła prosi ojca, by doprowadził do jego ślubu z Rogożyną. Wściekły Grigorij nie chce nawet o tym słyszeć. Ataman zleca Bogdanowi szpiegowanie Stiepana. Kozak widzi, jak Gruszyn idzie do kryjówki rozbójników.

Kozacka miłość odcinek 47
(wtorek, 9 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Nikoła dowiaduje się o zbrodni, której dopuścił się jego ojciec. Wyjeżdża ze stanicy w ślad za Fiodorem. W Konstatnynowie omal nie trafia na policję. Bogdan nie zdradza atamanowi, czego dowiedział się o Stiepanie. Koźma i Soroka, widząc szpiega, czym prędzej opuszczają leśna kryjówkę. Ignatij zdradza Oldze, że Alona była kochanką Kolewanowa.

Kozacka miłość odcinek 48
(środa, 10 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Kolewanow szantażuje Alonę. Sugeruje, że jej ojciec może zginąć. Olga ratuje Nikołę z rąk policjantów. Niebawem upewnia się, że Kolewanow ją okłamuje. Także Ilja przestaje wierzyć w uczciwość przyjaciela. Stiepan zostaje oskarżony o zdradę. Dzięki pomocy Bogdana przekonuje jednak Kozaków, że to nie Koźma jest rozbójnikiem, który napada na podróżnych na stepie.

Kozacka miłość odcinek 49
(czwartek, 11 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Student i Pankow napadają na Nikołę. Katia składa obciążające ich zeznania. Gładysz jednak przypisuje winę za ten atak Koźmie. Tymczasem Ilja przywozi rannego młodego Sotnika do swojego domu. Gdy o wszystkim dowiaduje się Bogdan, zdradza atamanowi, gdzie znajduje się kryjówka Koźmy. Policja i Kozacy szykują obławę.

Kozacka miłość odcinek 50
(piątek, 12 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Kozakom udaje się pojmać Koźmę i Sorokę. Policja zabiera ich do Konstantynowa. Alona nie zamierza podporządkować się Kolewanowi. Zdenerwowany kupiec zapowiada zemstę. Ilja domyśla się, że Piotr go oszukuje. Wyznaje dziewczynie miłość i proponuje jej małżeństwo. Sofia czyta list napisany przez Warwarę. Dowiaduje się, że kobieta szantażuje Sotników.

Streszczenie odcinków 51-60 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Ala pisze:

    Piękny film. Przepięknie dobrane osoby , ich twarze, charakter do kaźdej z ról. Sielsko, anielsko, ale i po kozacku... Zachowany klimat i wystrój chat wiejskich i przepych bogatych . Allona, Olga i matka Stiepana , to przepiękne kobiety w tym filmie.Mądre oczy Serafina, dodają smaczku każdej scenie .Zadbane czyste kobiety wiejskie,i religijność wyróżnia się w ich domach. Jedyna wada,to za krótkie odcinki serialu. Powinny być przedłużone o pół godziny.

  2. rudaska pisze:

    Wspaniały serial.Urocza piosenka,Juta jestem Twoja fanka.DziekiTVP2,za emisję seriali rosyjskich.Jest w nich prawda,slowianskie,bliskie kulturowo.Nie oglądam tureckich

Zostaw własny komentarz