Królowa i konkwistador. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 1-10 kostiumowej telenoweli w TVP


Królowa i konkwistador to kolumbijski serial kostiumowy osadzony w realiach XVI-wiecznej Ameryki Południowej. Tłem dla opowieści jest konkwista. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 20:35, a od poniedziałku do środy także o 21:30, w niedzielę nadawany jest o 20:15 trwają ok. 55 minut. 

Królowa i konkwistador / fot. TVP

Królowa i konkwistador odcinek 1
(wtorek, 19 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Królowa i konkwistador odcinek 2
(wtorek, lipca, godz. 21:3o TVP1)

Królowa i konkwistador odcinek 3
(środa, 20 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Czytaj takżeKonkwista i konkwistadorzy, czyli jak Hiszpanie podbili Amerykę Środkową i Południową

Królowa i konkwistador odcinek 4
(środa, 20 lipca, godz. 21:3o TVP1)

Królowa i konkwistador odcinek 5
(środa, 21 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Królowa i konkwistador odcinek 6
(czwartek, 21 lipca, godz. 21:3o TVP1)

Królowa i konkwistador odcinek 7
(czwartek, 22 lipca, godz. 21:30 TVP1)

Catalina i Pedro zbiegają ze statku Nicuesy i wracają do klasztoru. De Heredia zostaje aresztowany przez Andresa i żołnierzy gubernatora. Catalina i Enriquillo szukają sposobu, by mu pomóc. Pedro spotyka w więzieniu Beatriz. Próba ucieczki spełza na niczym.

Czytaj takżePedro de Heredia. Hiszpański konkwistador i założyciel miasta Cartagena de Indias

Królowa i konkwistador odcinek 8
(piątek, 16 lipca godz. 20:35 TVP1)

Pedro zostaje uratowany przez ludzi Mancii. Ojciec Bartolomé pomaga jemu i Catalinie uciec. Para znajduje schronienie na statku. Niebawem jednak Pedro musi wracać do Hiszpanii. Albertowi rodzi się pierworodny syn. Szczęście młodych rodziców nie trwa jednak długo. Azula próbuje przekupić nowego gubernatora i doprowadzić do skazania winnego śmierci syna księcia Cardony.

Królowa i konkwistador odcinek 9
(sobota, 17 lipca, godz. 18:45 TVP1)

Alberto siedzi w więzieniu i grozi mu kara śmierci. Ines za wszelką cenę chce uratować męża. Pedro wraca do Hiszpanii, ponieważ brat go potrzebuje. Liczy, że Badillo pomoże Catalinie, która wciąż szuka swojego ludu. W ojczyźnie Pedro oddaje się w ręce wymiaru sprawiedliwości. Sądzi, że w ten sposób ocali Alberta.

Królowa i konkwistador odcinek 10
(niedziela, 18 lipca, godz. 20:15 TVP1)

Catalina pomaga Badilli, który prowadzi negocjacje z kacykiem lokalnego ludu. Kobieta chce poprawić los nie tylko Indianom, ale i sobie. Ostatecznie Badillo powoduje, że Catalina zostaje wzięta za zdrajczynię. Alberto jest w bardzo złym stanie. Pedro czyni starania, by wypuszczono go z więzienia. Zamierza sam przyznać się do zabójstwa, by tylko ratować brata. Niebawem Pedro wraca do Ameryki jako gubernator.

Streszczenie odcinków 11-20 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz