Królowa i konkwistador. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 11-20 kostiumowej telenoweli w TVP


Królowa i konkwistador to kolumbijski serial kostiumowy osadzony w realiach XVI-wiecznej Ameryki Południowej. Tłem dla opowieści jest konkwista. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 20:35, a od poniedziałku do środy także o 21:30, w niedzielę nadawany jest o 20:15 trwają ok. 55 minut. 

Królowa i konkwistador / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Królowa i konkwistador odcinek 11
(poniedziałek, 19 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Catalina, oszukana przez Badillę, pragnie pomóc Etocowi. Pedro czeka na rozprawę, która ma się odbyć dzisiaj. Azula próbuje przekupić gubernatora. Za sprawą Constanzy w sądzie pojawia się królowa. Wyrok załamuje Ins. Pedro poznaje swoją córeczkę. Żona Badilla, Gloria, zostaje uprowadzona. Mąż jednak nie zamierza ruszać na jej poszukiwania.

Królowa i konkwistador odcinek 12
(poniedziałek, lipca, godz. 21:30 TVP1)

Constanza chce towarzyszyć Pedrowi w drodze do Nowego Świata. De Heredia kompletuje załogę statku. Catalina znajduje sposób, by usunąć Badilla ze stanowiska. Etoc namawia kobietę, by udała się z nim w góry. Gloria odzyskuje wolność, ale tylko pozornie. Alberto żegna się z żoną i jako zakładnik trafia do aresztu. Alonso obiecuje opiekować się Ins.

Królowa i konkwistador odcinek 13
(wtorek, 20 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Constanza zdaje sobie sprawę, że jej urodzona z nieprawego łoża córka nie może zostać uznana. Chce jednak, by dziewczynka nosiła jej nazwisko. Postanawia przekupić księdza. Niebawem Constanza zaprzyjaźnia się z Ines. Pragnie zbliżyć się do Pedra, dlatego zamierza pomóc kobiecie. De Heredia ratuje Catalinę z rąk nowego gubernatora. Jest wstrząśnięty, że Badillo i Gloria mordowali Indian. Obiecuje założyć nowe miasto na cześć Cataliny.

Królowa i konkwistador odcinek 14
(wtorek, 20 lipca, godz. 21:3o TVP1)

Pedro postanawia nie mówić Catalinie całej prawdy. Towarzysze mężczyzny mają nadzieję, że podczas nadchodzącej wyprawy uda im się sowicie obłowić. Tymczasem Constanza decyduje się pomóc Inez, chcąc w ten sposób zyskać zaufanie Pedra. Mężczyzna wraz z Cataliną rozmyślają nad budową nowego miasta. Buendia i pozostali okradają świątynię, a następnie stamtąd uciekają. Catalina niczego się nie domyśla.

Czytaj takżeKonkwista i konkwistadorzy, czyli jak Hiszpanie podbili Amerykę Środkową i Południową

Królowa i konkwistador odcinek 15
(środa, 21 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Azula otwarcie zarzuca Constanzi cudzołóstwo. Tymczasem marynarze pod wodzą Buendii obrabowują świątynię należącą do plemienia Cataliny. Następnie porywają mężczyzn i podpalają całą wioskę. Wstrząśnięta Catalina postanawia się zemścić. Za zgodą królowej Alberto de Heredia odzyskuje upragnioną wolność.

Królowa i konkwistador odcinek 16
(środa, 21 lipca, godz. 21:3o TVP1)

Pedro planuje jak najszybciej dotrzeć do Nowego Świata. Constanza ma nadzieję, że Heredia będzie chciał wziąć ją ze sobą. Tymczasem Catalina dociera do Santo Domingo i udaje się do zakonu ojca Bartoloma. Pedro, oddając hołd Catalinie, buduje miasto Cartagena. Jest pewien, że jego ukochana najprawdopodobniej nie żyje. Dorastająca córka Pedra i Constanzy nie zamierza przeprowadzać się do Nowego Światu. Marzy jej się powrót do Hiszpanii.

Królowa i konkwistador odcinek 17
(czwartek, 22 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Juan przygotowuje dom specjalnie na przyjazd Cataliny. Nikt jednak nie ma pojęcia, kim jest kobieta oraz jakie ma plany. Sol jest gotowa na wszystko, byle tylko uciec z Cartageny do Hiszpanii. Manolo pomaga jej w zrealizowaniu tego planu. Tymczasem ojciec zmartwiony Bartolome ostrzega Catalinę, która poprzysięgła Buendii zemstę. Zachłanny władzy ojciec Sancho krytykuje panowanie Pedra. Postanawia go unicestwić. Juan opowiada Catalinie o Pedro i jego bliskich, a Sol wpada na pomysł, jak uciec do Hiszpanii. Musi jej w tym pomóc jednak Juan.

Czytaj takżePedro de Heredia. Hiszpański konkwistador i założyciel miasta Cartagena de Indias

Królowa i konkwistador odcinek 18
(piątek, 23 lipca godz. 20:35 TVP1)

Pedro wyrusza na poszukiwanie swojego brata, który postanowił przeczesać dżunglę, mając nadzieję na odnalezienie złota Indian. Manolo wspiera Sol w jej ucieczce do Hiszpanii. Tymczasem Catalina, chcąc zbliżyć się do Pedro, postanawia najpierw zjednać sobie jego bliskich. Alonso zachwyca się Cataliną.

Królowa i konkwistador odcinek 19
(sobota, 24 lipca, godz. 18:45 TVP1)

Constanza oburza się zachowaniem swojej córki. Tymczasem Alberto i jego towarzysze zostają niespodziewanie zatrzymani przez Indian. Alonso oskarża księdza o to, że nastawia obywateli Cartageny przeciw gubernatorowi. Sol postanawia uciec z domu rodzinnego. Gonzalo informuje Alberta, co złego grozi im z rąk Indian. Catalina oferuje swoją pomoc Pedrowi w poszukiwaniu jego córki.

Królowa i konkwistador odcinek 20
(niedziela, 25 lipca, godz. 18:45 TVP1)

Ksiądz w dalszym ciągu spiskuje przeciw gubernatorowi. Sol postanawia zapłacić Juanowi, by ten udzielił jej pomocy w dotarciu do Santa Marta. Tymczasem Pedro i Catalina przybywają do osady jej przodków. Constanza radzi się wróżki, a Catalina poszukuje w Santa Marta Sol.

Streszczenie odcinków 21-30 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz