Królowa i konkwistador. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 31-40 kostiumowej telenoweli w TVP


Królowa i konkwistador to kolumbijski serial kostiumowy osadzony w realiach XVI-wiecznej Ameryki Południowej. Tłem dla opowieści jest konkwista. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 20:35, a od poniedziałku do środy także o 21:30, w niedzielę nadawany jest o 20:15 trwają ok. 55 minut. 

Królowa i konkwistador / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Królowa i konkwistador odcinek 31
(wtorek, 3 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Juan dzieli się z Catalinią ważną informacją, którą można wykorzystać na korzyść Pedra. Ksiądz Sancho wyznacza termin rozprawy Heredii. Pedro zwierza się Menesesowi ze swoich rozterek. Uzbrojona grupa napada na szpital, by wydobyć Sanyę. Pedro zostaje ranny. Ojciec Bartolomé przekazuje Catalinie smutną wiadomość.

Królowa i konkwistador odcinek 32
(wtorek, 3 sierpnia, godz. 2o:35 TVP1)

Pedro przekonuje Constanzę, że Catalinie można zaufać. Rozpoczyna się proces Heredii. Sol dostaje wiadomość od Azuceny. Manolo informuje matkę, że przez jakiś czas nie będzie można odwiedzać Sol w klasztorze. Morillo ściga ranną Rebekę oraz Alberta. Sanya chce jak najszybciej opuścić Cartagenę.

Królowa i konkwistador odcinek 33
(wtorek, 3 sierpnia, godz. 21:30 TVP1)

Sol i pozostałe siostry dostają od matki Loly karę. Dziewczyna jest przerażona takim obrotem spraw. Juan planuje wydostać Sol z klasztoru. Ojciec Bartolomé przedstawia wyrok Heredii. Pedro wraca na stanowisko gubernatora, co nie podoba się ojcu Sanchowi. Catalina chce, by ksiądz Bartolomé po raz ostatni jej pomógł. Pragnie rozpocząć pracę u boku Pedra. Musi także wyciągnąć Sanyę ze szpitala, nim ta coś wyjawi.

Czytaj takżeKonkwista i konkwistadorzy, czyli jak Hiszpanie podbili Amerykę Środkową i Południową

Królowa i konkwistador odcinek 34
(środa, 4 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Przebywający w dżungli Alberto zaczyna chorować. Majaczy i ma halucynacje. Rebecca jest zmuszona go związać. Ines jest wściekła, że nikt nie chce szukać jej męża. Catalina znajduje sposób na Constanzę, która nie cieszy się z tego, że zostaje w Cartagenie. Podburza ją przeciwko mężowi. Wmawia kobiecie, że także powinna zająć się sprawami miasta i jego mieszkańców.

Królowa i konkwistador odcinek 35
(środa, 4 sierpnia, godz. 21:30 TVP1)

Rebecca nie chce, by razem z Albertem wracali do dawnego obozowiska. Matka Lola mówi ojcu Sanchowi, że Sol jest w klasztorze. Azucena pomaga Sol skontaktować się z Juanem. Catalina namawia Constanzę do udziału w licytacji domu. Do Cartageny wraca Barreto, który należał do ekspedycji Alberta. Ma tragiczną wiadomość. Constanza pociesza załamaną Ines.

Królowa i konkwistador odcinek 36
(czwartek, 5 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Spotkanie Sol i Juana ma poważne reperkusje. Dziewczyna zostaje surowo ukarana przez matkę Lolę. Margarita dalej wyżywa się na Sol. Zrozpaczona Ines usiłuje odebrać sobie życie. Pedro pragnie odszukać brata. Ojciec Sancho jest gotów pogodzić się z gubernatorem, jednak pod pewnymi warunkami. Catalina stara się być rozjemcą między nimi.

Królowa i konkwistador odcinek 37
(piątek, 6 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Sol dokuczają rany na dłoniach. Azucena próbuje jej pomóc. Pociesza także dziewczynę, która jest załamana. Matka Lola decyduje się rozdzielić obie sojuszniczki. Azucena listownie prosi Juana, żeby ratował Sol. Catalina namawia Pedra, by podpisał zobowiązanie wobec ojca Sancho i wyłożył pieniądze na powstanie budowli, jakie od dawna planował ksiądz. Do Heredii dociera informacja, że Constanza kupiła budynek na szkołę. Jest wściekły.

Czytaj takżePedro de Heredia. Hiszpański konkwistador i założyciel miasta Cartagena de Indias

Królowa i konkwistador odcinek 38
(sobota, 7 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Pedro opowiada Catalinie, co się z nim działo po ich rozstaniu. Wychodzi na jaw, że nie wszystkie oskarżenia Indianki były prawdziwe. Heredia kończy swoją przemowę wyznaniem miłości. Catalina zaczyna się zastanawiać, czy teraz będzie w stanie przeprowadzić zemstę. Juan pomaga Sol w ucieczce z klasztoru. Rozpoczynają się ich poszukiwania. Manolo sądzi, że para schroniła się w domu Cataliny. Alonso postanawia pomóc zakochanym, ale stawia im twardy warunek.

Królowa i konkwistador odcinek 39
(niedziela, 8 sierpnia, godz. 18:45 TVP1)

Wszystkich niepokoi zniknięcie Sol. Na szczęście dziewczyna sama wraca do domu. Manolo zdradza matce, że jest w Sol zakochany. Ines próbuje wpłynąć na Constanzę, by wydała córkę za chłopaka. Ojciec Bartolomé składa Catalinie propozycję wspólnego wyjazdu. Juan upija się w tawernie. Constanza nie może się pogodzić ze zdradą Pedra.

Królowa i konkwistador odcinek 40
(poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Constanza rozmawia z Manolem o jego ewentualnym ślubie. Ines zaś szuka dla chłopaka pracy. Niebawem zazdrosny Manolo rani Juana. Catalina nie jest pewna, czy powinna wziąć udział w ekspedycji ojca Bartolomé, jednak decyduje się to zrobić. Meneses nie potrafi uspokoić zbuntowanych strażników. Sol dostaje liścik od Juana i wymyka się na schadzkę. Catalina bardzo przeżywa kolejne spotkanie z Pedrem. Rebecca i Alberto trafiają do obozowiska Buendii.

Streszczenie odcinków 31-40 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz