Królowa i konkwistador. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 21-30 kostiumowej telenoweli w TVP


Królowa i konkwistador to kolumbijski serial kostiumowy osadzony w realiach XVI-wiecznej Ameryki Południowej. Tłem dla opowieści jest konkwista. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 20:35, a od poniedziałku do środy także o 21:30, w niedzielę nadawany jest o 20:15 trwają ok. 55 minut. 

Królowa i konkwistador / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Królowa i konkwistador odcinek 21
(poniedziałek, 26 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Alonso i jego towarzysze są zdziwieni, kiedy odkrywają, że mieszkańcy sprzeciwiają się Pedro, tak jak i gubernatorowi. Tymczasem Sancho pod nieobecność Pedra nastawia przeciwko niemu ludzi. Pedro wyrusza na poszukiwania swojej córki, w czym wspiera go Catalina. Mężczyzna tropi Indianina, który mógł pomóc jego dziecku w ucieczce. Catalina mimo złości na Juana i tak postanawia go wesprzeć. Z kolei Alberto ma zamiar udzielić Sanyi pomocy w dezercji.

Królowa i konkwistador odcinek 22
(wtorek, 27 lipca, godz. 21:3o TVP1)

Ojciec Sancho prowadzi kampanię przeciwko gubernatorowi nawet w kościele. Chciałby przejąć jego stanowisko. Pedro nie wie, że Catalina spiskuje przeciwko niemu z księdzem. Dodatkowo wścieka się na Juana. Pragnie, by mężczyznę spotkała kara za to, że pomagał Sol w ucieczce. Juan widzi swoją winę i jest gotów ponieść konsekwencje. Sol jednak staje w jego obronie i oskarża siebie.

Królowa i konkwistador odcinek 23
(wtorek, 27 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Gonzalo i Alberto docierają do obozowiska Rebeki. Proszą o prowiant na dalszą drogę, ale wsparcie nie jest takie, jakiego oczekiwali. Z powodu oszustwa Cataliny Pedro musi się pożegnać z urzędem gubernatora. Nieprzytomny Manolo trafia do szpitala. Juan próbuje uciec z miasta.

Czytaj takżeKonkwista i konkwistadorzy, czyli jak Hiszpanie podbili Amerykę Środkową i Południową

Królowa i konkwistador odcinek 24
(wtorek, 27 lipca, godz. 21:3o TVP1)

Rebeka opowiada Albertowi, jak powstało obozowisko. Tymczasem na jego terenie ginie Gonzalo. Ines żąda, by Pedro doprowadził do skazania Juana. Catalina zaś robi wszystko, by go ratować. Szuka sprzymierzeńców. Meneses obiecuje Catalinie, że nie wyjawi nikomu prawdy o niej.

Królowa i konkwistador odcinek 25
(środa, 28 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Ines pragnie, by Juana spotkała surowa kara za to, co zrobił jej synowi. Czuje żal z powodu Manola i Alberta, ale wciąż wierzy, że mąż wróci z dżungli. Juan czeka na proces. Pedro próbuje przekonać członków rady, żeby nie występowali przeciwko niemu. Alberto dostaje od Rebeki nowe warunki. Kobieta chce z nim wyruszyć po złoto, a jego ludzi pozostawić w obozie jako zakładników. Ojciec Sancho liczy, że dzięki Catalinie zostanie gubernatorem na stałe.

Królowa i konkwistador odcinek 26
(środa, 28 lipca, godz. 21:3o TVP1)

Ojciec Sancho przejmuje budynki gubernatora wraz z jego gabinetem. Pedro z trudem znosi przeprowadzkę. Nadchodzi dzień procesu. Juan zostaje skazany, a ojciec Sancho wymierza mu karę. Zarówno Pedro, jak i Catalina są tym zszokowani. Wychodzi na jaw prawdziwa twarz duchownego. Sol widzi, że nieprzytomny Manolo poruszył ręką. Postanawia sprawdzić, czy naprawdę jest w śpiączce.

Królowa i konkwistador odcinek 27
(czwartek, 29 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Catalina zajmuje się ciężko rannym Juanem. Ojciec Sancho zaczyna podejrzewać kobietę o podwójną grę. Constanza wierzy, że raport Cataliny przywróci jej rodzinie dawny spokój. Pedro zostaje wezwany na swój proces. Do Cartageny dociera wysłannik z Santo Domingo. Alberto próbuje ratować Simona, którego ukąsił jadowity pająk.

Czytaj takżePedro de Heredia. Hiszpański konkwistador i założyciel miasta Cartagena de Indias

Królowa i konkwistador odcinek 28
(piątek, 30 lipca godz. 20:35 TVP1)

Pedro czuje zazdrość na wieść o tym, że Alonso spędza coraz więcej czasu z Cataliną. Tymczasem ojciec Sancho każe śledzić Catalinę. Juan zwraca bransoletkę, którą dostał od Sol. Dziewczyna z kolei informuje rodziców, że idzie do zakonu. Od Constanzy odchodzą wszystkie uczennice. Morillo buntuje się przeciwko Rebece.

Królowa i konkwistador odcinek 29
(sobota, 31 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Constanza idzie razem z Sol do klasztoru. Liczy, że córka szybko zmieni zdanie i zrezygnuje z bycia zakonnicą. Tak się jednak nie dzieje i, mimo że dziewczyna jest nieco rozczarowana sytuacją w zgromadzeniu, zostaje. Alonso poddaje się urokowi Cataliny. Ines się to nie podoba. Wini kobietę za całe zło, które spotkało ich rodzinę. Pedro podejrzewa, że Catalina, spotykając się z Alonsem, chce wzbudzić w nim zazdrość. Do szpitala trafia ranna kobieta. Nieznajoma pragnie widzieć Pedra. Tymczasem do Cartageny przyjeżdża ojciec Bartolomé, który ma przeprowadzić proces de Heredii.

Królowa i konkwistador odcinek 30
(poniedziałek, 2 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Catalina wyrzuca ojcu Bartolomé, że przybył za wcześnie. Nikt nie wie, że oboje są w zmowie. Ludzie, którzy chcą odzyskać Sanyę, szykują się do jej porwania. Juan tymczasem opiekuje się ranną. Dziewczyna uprzedza go, że wciąż grozi jej niebezpieczeństwo. Manolo mówi Sol, że wie, dlaczego tak broniła Juana. Jego zdaniem jest w nim zakochana. Catalina opowiada Pedrowi o tym, co wydarzyło się w jej wiosce, kiedy on wyjechał do Hiszpanii.

Streszczenie odcinków 31-40 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz