Królowa i konkwistador. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 51-60 kostiumowej telenoweli w TVP


Królowa i konkwistador to kolumbijski serial kostiumowy osadzony w realiach XVI-wiecznej Ameryki Południowej. Tłem dla opowieści jest konkwista. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 20:35, a od poniedziałku do środy także o 21:30, w niedzielę nadawany jest o 20:15 trwają ok. 55 minut.

Królowa i konkwistador / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Królowa i konkwistador odcinek 51
(piątek, 20 sierpnia, godz. 21:30 TVP1)

Pedro oznajmia Catalinie, że w każdej chwili może odejść od Constanzy. Tymczasem Constanza zabiera Catalinę do Cyganki. Tam wyjawia kobiecie swoje plany. Manolo i Sol wracają w tajemnicy do Cartageny. Alonso opatruje wyczerpanego długą wędrówką Alberta. Ten wkrótce zaczyna domyślać się prawdy o Catalinie. Ines dociera z Juanem do opuszczonej hacjendy.

Królowa i konkwistador odcinek 52
(sobota, 21 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Catalina jest pod wrażeniem spotkania z Cyganką. Niebawem do jej domu przychodzi tajemniczy gość. Alberto tłumaczy bratu, jak poważne skutki nie tylko dla rodziny, ale i miasta będzie miała jego decyzja. Manolo prosi Alonsa, by pomógł mu ukryć stan Sol. Ines usiłuje zabić Juana. Constanza znajduje sposób, by pomóc Menesesowi.

Królowa i konkwistador odcinek 53
(niedziela, 22 sierpnia, godz. 20:15 TVP1)

Trwa rozprawa. Doris obwinia nieżyjącego męża o napaść na Constanzę. Meneses zostaje uniewinniony, ale wciąż ma wyrzuty sumienia. Pedro jest wściekły, gdy jego brat prosi Catalinę o rozmowę. Tymczasem Alberto tłumaczy kobiecie, by zostawiła Heredię i jego rodzinę w spokoju, gdyż może się to źle skończyć dla miasta. Sol niepostrzeżenie podrzuca w domu Cataliny list z prośbą o spotkanie z Juanem. Ukochany dziewczyny w tym czasie przebywa z Ines na farmie, na której poznali się jego rodzice. Opowiada jej historię ich poznania się i swoich narodzin.

Czytaj takżeKonkwista i konkwistadorzy, czyli jak Hiszpanie podbili Amerykę Środkową i Południową

Królowa i konkwistador odcinek 54
(poniedziałek, 23 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Catalina proponuje Pedrowi wzięcie pożyczki, jednak na bardzo złych warunkach. Mimo wątpliwości Heredia ulega jej namowom. Constanza pociesza Menesesa po procesie. On nie wytrzymuje i ku zaskoczeniu kobiety wyznaje jej, że kocha ją od wielu lat. Pedro postanawia powiedzieć Constanzie, że od niej odchodzi. Ma już plan przyszłego życia z Cataliną. Ta boi się takiego obrotu spraw i prosi Alonsa o szybki ślub. Zachwycony mężczyzna natychmiast się oświadcza.

Królowa i konkwistador odcinek 55
(wtorek, 24 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Alberto z całą troskliwością opiekuje się Rebeką. Manolo jest oburzony z powodu zachowania ojca. Juan dostaje liścik od Sol. Meneses rezygnuje z pracy w straży. Pedro przyznaje się córce, że zamierza odejść od Constanzy. Ojciec Sancho jest przekonany, że to Catalina ma decydujący wpływ na postępowanie Heredii.

Królowa i konkwistador odcinek 56
(środa, 25 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Juan i Ines ruszają w drogę powrotną do Cartageny. Catalina zaczyna podejrzewać, że to Juan jest ojcem dziecka Sol. Kobieta prosi też Alonsa, żeby jak najszybciej się pobrali. Pedro ma pretensje do Alonsa, że ukrył przed nim prawdę. Alberto wyznaje Rebece, że jest jego wymarzoną.

Królowa i konkwistador odcinek 57
(czwartek, 26 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Juan opowiada Catalinie o podróży z Ines. Dzieli się z nią spostrzeżeniami na temat kobiety. Uważa, że jest dobra, lecz wychowała syna na potwora. Ines podsłuchuje, jak Alberto wyznaje Rebece, że nie może bez niej żyć. Wyrzuca oboje z domu. Juan dowiaduje się o ciąży Sol. Jest przekonany, że to jego dziecko. Wszyscy jednak temu zaprzeczają. Mężczyzna spotyka się z Sol. Dziewczyna mówi mu, że zawsze kochała Manola i to on jest ojcem. Villegas, który chce przejąć złoto z pożyczki dla Pedra, szantażuje Menesesa.

Czytaj takżePedro de Heredia. Hiszpański konkwistador i założyciel miasta Cartagena de Indias

Królowa i konkwistador odcinek 58
(piątek, 27 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Alonso prosi Pedra, żeby odprowadził Catalinę do ołtarza. Heredia jest załamany. W kościele prosi Catalinę, by jednak zrezygnowała ze ślubu. Ines zarzuca synowi, że jest podły i podstępny. Każe mu jak najszybciej zabrać żonę i wyjechać z miasta. Constanza coraz częściej przychodzi do Mensesa na noc. Mężczyzna wciąż ma nadzieję, że kiedyś oficjalnie będą razem.

Królowa i konkwistador odcinek 59
(sobota, 28 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Buendia szykuje się do ataku na Cartagenę. Wprowadza tam swoich ludzi. Sancho każe aresztować Pedra za zdradę. Uważa, że Heredia sprzedał miasto Maurom. Mężczyznę czeka za to wyrok. Constanza odwiedza Pedra w więzieniu. Wyznaje mu prawdę o dzienniku Buendii. Nadchodzi dzień rozprawy. Pedro postanawia wyznać swoje winy. Catalina wychodzi za mąż. Meneses konfrontuje się z Villegasem i jego poplecznikami. Zostawia Constanzie list pożegnalny. Rebecca prosi Alberta, by wspólnie wyjechali.

Królowa i konkwistador odcinek 60-ost.
(niedziela, 29 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Pedro staje przed sądem i opowiada całą swoja historię. Zaczyna od tego, że po zabiciu Cordony musiał uciekać. Opisuje zniszczenie wioski, w której mieszkała Catalina, i mówi, jak z powodu wyrzutów sumienia po tym wydarzeniu, chcąc odpokutować winę wobec Indian, zbudował Cartagenę. W chwili, kiedy ma zostać wykonany wyrok śmierci, na miasto napada Buendia. Rozpoczynają się walki, w których Catalina zostaje raniona przez przywódcę bandy. Pogrążona w malignie królowa mówi do zmarłego ojca. Pedro wyrusza do Hiszpanii, żeby oczyścić się z zarzutów przed królem. Catalina pozostaje w ojczyźnie i odbudowuje Cartagenę.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. krystyna pisze:

    ciekawy film,piękne kostiumy,dobrze dobrani aktorzy

Zostaw własny komentarz