Dzikie pszczoły. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 41-50 kostiumowej telenoweli w TVP


Dzikie pszczoły to grecki serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w połowie XX wieku. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 17:55, trwają ok. 55 minut.

Dzikie pszczoły / fot.TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Dzikie pszczoły odcinek 41
(poniedziałek, 30 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Ourania zdradza Kiriakosowi, że widziała w lesie Mirsini z Thomasem. Eleni wybacza wszystko Miltiadisowi i dziękuje mu, że nie rozbił małżeństwa jej rodziców. Do Nestorasa przychodzi wnuk, Aggelos. Chce się dowiedzieć czegoś na temat śmierci ojca. Dziadek nie mówi mu jednak nic nowego ponad to, co wie już od matki, Marthy. Assimina i Nestoras się pobierają. Kleomenis prosi Doukasa i Mirsini o rękę Pinelopi. Ta w tym czasie spędza namiętne chwile z Meletisem. Eleni dowiaduje się z telegramu, który dostarczył jej Thomas, że jej apelacja została odrzucona i strefa przemysłowa jednak powstanie. Niebawem przybywa przedstawiciel ministerstwa, by sporządzić raport o sytuacji w Diafani. Twierdzi, że żadne zastrzeżenia z wioski nigdy nie wpłynęły.

Dzikie pszczoły odcinek 42
(wtorek, 31 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Meletis wyznaje Pinelopi, że ją kocha. Dziewczyna jednak przyjmuje oświadczyny Kleomenisa. Konstantis stara się odsunąć od siebie i Meletisa podejrzenia o napaść na Miltiadisa. Eleni i Nestoras decydują się sprawdzić, czy polecany przez Thomasa adwokat rzeczywiście złożył odwołanie. Annette umawia się na spotkanie z Jakovosem Petridisem, notariuszem, który wykonywał ostatnią wolę ojca rodzeństwa Sevastosów.

Dzikie pszczoły odcinek 43
(1 środa, września, godz. 17:55 TVP1)

Annette spotyka się z notariuszem. Wypytuje, czy testament ojca na pewno nie został zmieniony. Stosuje groźby i próbuje przekupić urzędnika, ale on zapewnia, że dokument był tylko jeden i zrealizowano go zgodnie z wolą jej ojca. Po wyjściu kobiety notariusz natychmiast dzwoni do Doukasa i mówi mu o wszystkim. Lambros postanawia rozstać się z Theodosia.

Dzikie pszczoły odcinek 44
(czwartek, 2 września, godz. 17:55 TVP1)

Teodossia przypadkiem odkrywa, że Lambros wciąż kocha Eleni. Zrozpaczona, postanawia zaprzyjaźnić się z rywalką. Udaje się na pole, gdzie ta pracuje z Fanourisem, częstuje jedzeniem i opowiada o swoim szczęśliwym małżeństwie, troskliwym mężu i marzeniach o dużej rodzinie. Doukas w zamian za ziemię oferuje Eleni grunty, dom i pieniądze. Kobieta odmawia i oskarża go o rozsypanie siarki na polu oraz wrobienie Drosso w kradzież kolczyka i zegarka. Doukas orientuje się, że to sprawka Thomasa. Do Eleni przychodzi Lambros. Twierdzi, że bez względu na przeszłość i związki rodzinne chce z nią być. Nikiforos kończy swoją pierwszą powieść, którą zadedykował żonie. Mirsini jest zazdrosna i znów dokucza Assiminie. Nowy lekarz sądowy interesuje się sprawą śmierci Janosa Sevastosa. Mówi sierżantowi o swoich podejrzeniach, co do prawdziwych jej przyczyn. Chce je zbadać.

Dzikie pszczoły odcinek 45
(piątek, 3 września, godz. 17:55 TVP1)

Trwa ekshumacja i badanie zwłok Giannosa. Eleni znów odrzuca Lambrosa. Mirsini przeżywa kolejny atak zazdrości o Thomasa. Drosso zjawia się na spotkaniu z Konstantisem, ale kiedy ten próbuje ją pocałować, ucieka. Kleomenis rozmawia z Doukasem na temat ogromnego posagu Pinelopi. Dowiaduje się, że otrzyma całość dopiero, gdy okaże się, iż jest tego wart. Nikiforos podarowuje Assiminie pierwszy oprawiony egzemplarz swojej książki zatytułowanej „Dwa światy”.

Dzikie pszczoły odcinek 46
(poniedziałek, 6 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Kolejne badanie zwłok Giannosa niczego nie wykazuje. Nie ma żadnych dowodów na to, że padł ofiarą zbrodni, ponieważ ekshumację przeprowadzono za późno. Sierżant i Milkiadis postanawiają jednak wznowić śledztwo. Są przekonani, że Janosa zabił Doukas. Mirsini dowiaduje się, że Giannos chciał poślubić Drosso. Znów nabiera podejrzeń, że to siostry Stamiris chciały zamordować jej syna. Sądzi, że nakłoniły do tego upośledzonego mężczyznę. Prosi Thomasa, by podążył tym tropem. Detektyw zakrada się na posterunek, by przejrzeć dokumentację śledztwa.

Dzikie pszczoły odcinek 47
(wtorek, 7 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Przesłuchanie na komisariacie ma dla Doukasa pomyślny finał. Udaje mu się przekonać Proussalisa, Nikiforosa i Annette, że jest niewinny. Kobieta informuje o tym później Miltiadisa i Lambrosa. Drosso wyznaje Eleni, że źle się czuje w ich domu. Wolałaby się go pozbyć. W Diafani zjawia się trupa teatralna. Assimina chce obejrzeć przedstawienie, ale rodzina Sevastosów ośmiesza wędrownych artystów. Tymczasem miedzy Drosso a śpiewakiem Pavlosem rodzi się sympatia.

Dzikie pszczoły odcinek 48
(środa, 8 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Drosso spędza wieczór z Pavlosem. Śpiewak proponuje, by przyłączyła się do jego trupy. Przy drzewie, na którym znaleziono ciało Janosa, Tomas poznaje Lefterisa. Podejrzewa, że mógł on być świadkiem zbrodni. Tymczasem Doukas zwalnia detektywa. Nie potrzebuje już jego pomocy. Niebawem Kiperos wyciąga od pijanego Lefterisa ważne informacje. Dowiaduje się, że widział on, jak ktoś powiesił na drzewie nieprzytomnego Janosa. Doukas prosi Assiminę, by przekonała siostrę do przyjęcia jego oferty. Ostrzega, że ministerstwo planuje jej wywłaszczenie. Urania mówi Nestorasowi, że widziała w lesie Mirsini z Tomasem. Mężczyzna sądzi, że detektyw go okłamuje. Kleomenis, narzeczony Pinelopi, boi się, że Doukas odkryje, kim jest naprawdę. Prosi kuzyna o pieniądze i obiecuje, że odda je zaraz po ślubie, gdy stanie się zamożny.

Dzikie pszczoły odcinek 49
(czwartek, 9 września, godz. 17:55 TVP Kobieta)

W kawiarni Eleni dostrzega Lambrosa z ojcem i żoną. Teodossia zaprasza ją do stolika. Sytuacja staje się niezręczna. Lambros ma dość. Postanawia wziąć rozwód bez względu na wszystko. Drosso spotyka się z Pavlosem. Obiecuje, że wyruszy z nim w dalszą drogę. Lefteris wyznaje, że widział, jak Doukas, Meletis i Konstantis wieszali na drzewie ciało Janosa. Tomas grozi mężczyźnie i daje mu pieniądze. Ten obiecuje, że wyjawi prawdę, gdy zostanie o to poproszony. Kleomenis oświadcza Sevastosom, że po ślubie zamieszka z Pinelopi w Londynie. Załamany Meletis prosi dziewczynę o rękę. Ona wie jednak, że rodzice nigdy nie zgodzą się na jej małżeństwo ze służącym. Anette przegląda rodzinne dokumenty i pamiątki. Znajduje list Miltiadisa wysłany w czasie wojny do ojca. Brat prosi ojca o przebaczenie i wyznaje, że nie przestał kochać pewnej kobiety.

Dzikie pszczoły odcinek 50
(piątek, 10 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Nikiforos słyszy, jak Assimina krzyczy przez sen imię jego zmarłego brata. Pyta, co wydarzyło się w jej domu w noc po weselu. Drosso przychodzi z walizką do obozowiska artystów. Widzi, jak Pavlos całuje jedną z aktorek. Eleni dowiaduje się o planach dotyczących wywłaszczenia. Mimo to wciąż odrzuca ofertę Doukasa. Tymczasem Nestoras znajduje jej ślubne zdjęcie w pokoju Tomasa. Zleca sierżantowi, żeby dowiedział się wszystkiego na temat Kipreosa. Penelopi prosi Kleomenisa, by po ślubie zostali w Grecji. Oszust się zgadza, udając że z ciężkim sercem rezygnuje z kariery naukowej w Londynie. Lambros mówi żonie, że kocha Eleni i prosi o rozwód. Teodossia błaga, by nie odchodził. Assimina kłóci się z mężem. Zarzuca mu, że nie próbuje pomóc Eleni. Gdy mężczyzna udaje się do domu szwagierki, zastaje tam roznegliżowaną Drosso, która całuje go i prowadzi do swojej sypialni.

Streszczenie odcinków 51-60 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz