Dzikie pszczoły. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 31-40 kostiumowej telenoweli w TVP


Dzikie pszczoły to grecki serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w połowie XX wieku. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 17:55, trwają ok. 55 minut.

Dzikie pszczoły / fot.TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Dzikie pszczoły odcinek 31
(poniedziałek, 16 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Eleni tłumaczy Lambrosowi, że nie będzie łatwo powiedzieć Theodossii prawdę. Trzeba będzie również stawić czoło mieszkańcom wsi. Lambros jest gotowy ponieść wszelki trud, by być z Eleni. Tymczasem Doukas daje Thomasowi pieniądze, żeby przekonał pannę Stamiris do sprzedaży ziemi. Burmistrz składa przeciwko Lambrosowi oskarżenie. Rozpowiada również, że przez nauczyciela jego żona omal nie poroniła. Podejrzany trafia do celi, gdzie odwiedza go ukochana. Miltiadis grozi burmistrzowi, że jeśli nie wycofa skargi, wszyscy dowiedzą się o nieuczciwych wyborach samorządowych i kradzieży pieniędzy. Rano Lambros zostaje zwolniony z aresztu. Anette pyta Mirsini o zgubiony kolczyk. Sistra pokazuje jej nową, identyczną parę. Wkrótce Eleni znajduje w szufladzie Drosso zgubiony zegarek Nestorasa i kolczyk. Nestoras dostaje od przyjaciela z Aten list, z którego dowiaduje się, że Thomas rzeczywiście stracił rodzinę w czasie wojny i służył w armii, ale od wiosny 1944 roku ślad po nim zaginął.

Dzikie pszczoły odcinek 32
(wtorek, 17 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Kleomenis gości na obiedzie u Sevastosów. Przedstawia się jako bogaty arystokrata, który wyemigrował do Londynu, a po śmierci ojca postanowił odwiedzić rodzinne strony. Twierdzi również, że jest spokrewniony z Mirsini. Potem spotyka się z ubogim kuzynem i oznajmia mu, że wszyscy dali się nabrać. Prosi o następny elegancki garnitur z wypożyczalni, ponieważ został zaproszony na kolację zaręczynową do Sevastosów. Eleni i Drosso oddają Nestorasowi zegarek i kolczyk. Drosso mówi, że nie wie, skąd te przedmioty wzięły się u niej. Sądzi, że to podstęp Thomasa. Agoritsa podsłuchuje z rozmowy Konstantisa i Doukasa szczegóły na temat testamentu ojca. Informuje Anette, iż Doukas zmienił dokument, pozbawiając Miltiadisa spadku. Theodossia wraca wcześniej od rodziców. Miltiadis, który wie, że syn za chwilę poprosi żonę o rozwód, błaga go o rozmowę. Wyznaje mu głęboko skrywaną tajemnicę - przed laty miał romans z matką Eleni, Valentini, i Drosso najprawdopodobniej jest jego siostrą. Lambros nie może w to uwierzyć.

Dzikie pszczoły odcinek 33
(środa, 18 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Po wyznaniu Miltiadisa Lambros zdaje sobie sprawę, że nie może poślubić Eleni, siostry swojej siostry. Nestoras otrzymuje od przyjaciela z ministerstwa list z informacjami na temat Thomasa Kipreosa. Konstantis grozi Doukasowi, że postąpi z jego testamentem tak, jak on postąpił z testamentem swojego ojca. Rozmowie z ukrycia przysłuchuje się Agoritsa. Doukas nie daje się synowi zaszantażować. Ostrzega, że go wydziedziczy. Wspomina sytuację z przeszłości, kiedy Miltiadis wyruszył na wojnę, ich ojciec zmarł, a on sfałszował jego ostatnią wolę.

Dzikie pszczoły odcinek 34
(czwartek, 19 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Nestoras jedzie do miasta złożyć apelację w sprawie budowy strefy przemysłowej w Diafani. Spotyka swojego wnuka. Thomas sugeruje Nestorasowi i Drosso, że kradzież zegarka i klipsów to element intrygi Sevastosów, którzy chcą wszystkich ze sobą poróżnić. Nikiforos ma pretensje do ojca o to, że pobił Konstantisa. Tymczasem cierpiący jeszcze Konstantis idzie z Violetą na schadzkę do stajni, wykorzystuje dziewczynę, a następnie, by się zemścić, zabiera jej ubranie.

Dzikie pszczoły odcinek 35
(piątek, 20 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Martha nie pozwala Nestorasowi na kontakt z wnukiem. Thomas zrywa z Mirsini. Stwierdza, że relacja na tym poziomie już mu nie wystarcza. Agoritsa powtarza Annette rozmowę Konstantisa z Doukasem na temat testamentu ojca, który Doukas sfałszował. Annette postanawia zrobić wszystko, by dowiedzieć się prawdy. W domu Sevastosów trwa przyjęcie zaręczynowe Nikiforosa i Assiminy.

Dzikie pszczoły odcinek 36
(poniedziałek, 23 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Violeta podejmuje próbę samobójczą. W ostatniej chwili ratuje ją Miltiadis. Kleomenis próbuje się wkupić w łaski Mirsini i Pinelopi. Wydaje się, że niebawem osiągnie swój cel. Lambros wyznaje Eleni całą prawdę, którą usłyszał od ojca.

Dzikie pszczoły odcinek 37
(wtorek, 24 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Miltiadis głęboko przejmuje się stanem Violety. Urządza awanturę Konstantisowi. Między mężczyznami dochodzi do szarpaniny. Tymczasem mieszkańcy każą Violetę szykanami, a jej lokal bojkotują. Mirsini naciska na Assiminę, by po ślubie zamieszkała u teściów. Kobieta się zgadza, co budzi zdziwienie u Annette. Ktoś rozsypuje na polu Eleni siarkę.

Dzikie pszczoły odcinek 38
(środa, 25 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Ugodzony nożem Miltiadis traci przytomność. Zostaje przewieziony do szpitala, gdzie przechodzi poważną operację. Meletis i Konstantis znikają z wioski. Doukas i pozostali mieszkańcy zaczynają ich podejrzewać o zaatakowanie Miltiadisa. Tymczasem ksiądz i Prokopis przypominają sobie, że byli świadkami awantury między Miltiadisem a Meletisem i Konstantisem. Mówią o wszystkim sierżantowi. Prussalis idzie do Sevastosów, żeby przesłuchać podejrzanych. Anette mówi Nikiforosowi o swoich podejrzeniach dotyczących sfałszowania testamentu ojca. Eleni zaprzyjaźnia się z Violetą. Jest ona pierwszą osobą, której zwierza się, że kocha Lambrosa.

Dzikie pszczoły odcinek 39
(czwartek, 26 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Miltiadis odzyskuje przytomność. Lekarze są dobrej myśli. Sierżant Proussalis przesłuchuje Konstantisa i Meletisa jako głównych podejrzanych w sprawie napadu. Eleni i Violeta zwierzają się sobie ze swoich sekretów miłosnych. Thomas opowiada Eleni o układzie z Doukasem. Zaznacza, że zgodził się tylko pozornie. Panna Stamiris jest oburzona. Meletis okazuje Pinelopi, że jest zazdrosny o Kleomenisa.

Dzikie pszczoły odcinek 40
(piątek, 27 sierpnia, godz. 17:55 TVP1)

Eleni odsuwa Thomasa od spraw związanych z ziemią po tym, jak mężczyzna wyznał jej, że spiskował z Doukasem. Tymczasem Doukas odwiedza Miltiadisa w szpitalu i dopytuje, czy rozpozna napastnika. Ranny zaprzecza, ale deklaruje, że może sobie przypomnieć. Kleomenis podsłuchuje rozmowę Konstantisa z Meletisem, który zapewnia, że nikt go nie widział. Mirsini znów zaczyna spotykać się z Thomasem. Ten obiecuje wybudować jej pałac, gdy tylko ruszy budowa fabryk. Ksiądz podstępem pomaga Violecie odzyskać zaufanie mieszkańców. Bywalcy wracają do jej kafenionu. Trwają przygotowania do ślubu Nikiforosa z Assiminą.

Streszczenie odcinków 41-50 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. aniela pisze:

    Bardzo ladny film

Zostaw własny komentarz