Dzikie pszczoły. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 51-60 kostiumowej telenoweli w TVP


Dzikie pszczoły to grecki serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w połowie XX wieku. Serial można oglądać na TVP Kobieta. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 17:55, trwają ok. 55 minut.

Dzikie pszczoły / fot.TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Dzikie pszczoły odcinek 51
(poniedziałek, 13 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Miltiadis opowiada Anette o romansie z matką Eleni, Valentini. Podczas wojny pisał do niej listy z frontu. Po powrocie udawał jednak, że nic do niej nie czuje, by nie zniszczyć jej małżeństwa. Po dramatycznej rozmowie z ukochanym kobieta popełniła samobójstwo, tonąc w rzece. Miltiadis przysięga, że romans pozostanie tajemnicą, a jego synowie nie zbliżą się do córek Jorgisa. Spanikowany Nikiforis wie, że popełnił błąd, ulegając Drosso. Prosi, by dziewczyna o wszystkim zapomniała. Doukas dowiaduje się, że Tomas wie o zamordowaniu Janosa i dysponuje dowodami. Wzywa go do siebie. Uzbrojony detektyw wychodzi, zostawiając list. Gdy zjawia się na miejscu, Doukas, Konstantis i Meletis celują do niego z broni. W kawiarni zjawia się młoda kobieta. Szuka Kiriakosa, twierdząc, że jest jego narzeczoną. Nikt nie ma odwagi powiedzieć jej, że muzyk ma żonę. Teodossia mdleje. Okazuje się, że jest w ciąży.

Dzikie pszczoły odcinek 52
(środa, 15 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Doukas dowiaduje się, że Thomas zdeponował swoje zeznania u notariusza. Zostaną ujawnione w razie jego śmierci. Nie może więc go zabić. Kipreos żąda, by bogacz przepisał na niego gaj oliwny. Daje mu na to dobę. Inaczej zawiadomi policję o przyczynie śmierci Janosa. Sierżant i Nestoras odkrywają, że Thomas pracował w Atenach jako prywatny detektyw. Rodzina cieszy się, że Pinelopi zostanie z mężem w Grecji. Sevastos ostrzega Kleomenisa, że czeka go ciężka praca w polu i w stajni. Marika odwiedza Uranię i oskarża ją o rozbicie jej związku. Kobieta nie może uwierzyć, że Kiriakos miał romans. Ten zjawia się w domu w samym środku awantury. Kleomenis zauważa, jak Meletis i Pinelopi czule ze sobą rozmawiają. Lambros spotyka się z Eleni i mówi jej, że Theodossia spodziewa się dziecka.

Dzikie pszczoły odcinek 53
(czwartek, 16 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Przyparty przez Nestorasa do muru Thomas wyznaje, że zatrudniła go Mirsini. Miła znaleźć dowody na to, że siostry Stamiris zabiły jej syna. Detektyw uważa, że kobiety są niewinne. Został w Diafani, bo zakochał się w Eleni. Błaga o drugą szansę, ale Nestoras każe mu się wynosić. Eleni mówi Lambrosowi, by wrócił do żony. Theodossia przyjmuje go z powrotem. Żąda jednak, by wyrzekł się dawnej ukochanej. Kiriakos przynaje, że był już żonaty i ma syna. Urania wyrzuca go z domu. Ten udaje się do kawiarni, gdzie zastaje rozgoryczoną Marikę, która szuka pocieszenia, pijąc wino. Assimina podsłuchuje rozmowę Doukasa z Toliasem. Odkrywa, że chcą oszukać jej siostrę. Zabrania jej podpisywania ugody, ale Eleni jest zrezygnowana. Myśl o tym, by opuścić Diafani.

Dzikie pszczoły odcinek 54
(piątek, 17 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Rodzina Nikiforosa traktuje Assiminę z wyższością, dziewczyna jednak dzielnie to znosi. Urania pakuje walizki Kiriokasa i każe mu się wynosić. Lambros i Theodossia postanawiają być razem i stworzyć rodzinę, co cieszy Miltiadisa, który z dumą rozgłasza, że zostanie dziadkiem. Nestoras zagadza się, by Thomas nadal u niego mieszkał. Ma jednak nie działać już na szkodę sióstr Stamiris. Miltiadis wspomina noc przed wyjazdem na front. Odrzucił wówczas nachalne zaloty Mirsini. Ona zaś przypomina sobie chwilę, gdy namówiła Douksa do zmiany testamentu i zagarnięcia spadku. Annette zarzuca mu sfałszowanie dokumentu. On jednak wie, że nie będzie próbowała mu zaszkodzić. Zna bowiem sekret siostry, która trzydzieści lat temu w tajemnicy urodziła syna. Nikiforos wysyła swoją książkę do wydawcy. Bardzo się tym denerwuje. Nie może się też porozumieć się z Konstantisem w sprawach interesów rodzinnych. Urzędnicy wydają zgodę na wywłaszczenie mieszkańców ze strefy przemysłowej. Prowadzi to do kłótni Eleni z sąsiadami.

Dzikie pszczoły odcinek 55
(poniedziałek, 20 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Na polecenie Doukasa Meletis zabija Lefterisa, który mógł być świadkiem ich zbrodni. Annette wyznaje Nestorasowi, że miała nieślubne dziecko. Z pomocą brata oddała je do adpocji. Choć ryzykuje, że jej tajemnica wyjedzie na jaw, postanawia powiedzieć Miltiadisowi o sfałszowanym testamencie ojca. Burmistrzowi Diafani, Toliasowi, rodzi się córka

Dzikie pszczoły odcinek 56
(wtorek, 21 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Drosso nie potrafi zapomnieć o Nikiforosie. Szwagier nie odwzajemnia jej uczuć i chciałby jak najszybciej o wszystkim zapomnieć. Dziewczyna postanawia wyjechać, ale Eleni próbuje odwieść ją od tego pomysłu. Pagona, która niedawno po raz czwarty została matką, cierpi na depresję poporodową. Thomas dowiaduje się o śmierci Lefterisa. Wie, że już dłużej nie może szantażować Doukasa. Theodossia opowiada sąsiadkom, że Eleni próbowała uwieść Lambrosa. Plotka szybko obiega całą okolicę. Wkrótce mówi o tym już całe miasteczko. Po ostrej rozmowie z Anette Doukas wyrzuca ją z domu.

Dzikie pszczoły odcinek 57
(środa, 22 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Miltiadis odwiedza Doukasa. Żąda sprawiedliwego podziału majątku. Między braćmi wybucha kłótnia, która prowadzi do rękoczynów. Nikiforos obawia się, że Drosso powie Assiminie o jego zdradzie. Boi się, że ich małżeństwo tego nie przetrwa. Eleni przyznaje się siostrom, że miała romans z Lambrosem. Nie znajduje u nich zrozumienia. Do tego pod jej domem zjawiają się rozwścieczone sąsiadki. Kobieta, chcąc się bronić, sięga po strzelbę.

Dzikie pszczoły odcinek 58
(czwartek, 23 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Oburzone mieszkanki wsi żą dają, by Eleni wyniosła się z Diafani. Potępiają ją za związek z żonatym mężczyzną. Kobieta strzela, by przepłoszyć agresywne sąsiadki. W domu Sevastosów mają się odbyć zaręczyny Pinelopi i Kleomenisa. Meletis po raz kolejny prosi ukochaną, żeby nie wiązała się z innym. Tymczasem kuzyn dostarcza przyszłemu panu młodemu skradzione obrączki i zwykłą, tanią sukienkę. Ten wręcza ją wybrance, twierdząc, że to dzieło paryskiego projektanta, zamówione specjalnie na tę okazję. Nestorasa odwiedza ukochany wnuk. Prosi o pieniądze na leczenie ciężko chorej matki. Generał postanawia zaopiekować się synową. Anette i Mirsini odwiedzają notariusza, który pomógł Dukasowi w sfałszowaniu testamentu. Pokazują mu znaleziony aneks. Żądają, by naprawił swój błąd. W przeciwnym razie straci prawo do wykonywania zawodu.

Dzikie pszczoły odcinek 59
(piątek, 24 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Meletis zostaje aresztowany. Eleni i Rizo opiekują się ciężko rannym Thomasem. Jedynym ratunkiem dla detektywa jest przetoczenie krwi. Lambros oferuje swoją pomoc. Assimina niechcący oblewa kawą nową suknię Pinelopi. Dla Mirsini to kolejny pretekst, by znęcać się nad synową. Zrozpaczona dziewczyna biegnie na klif, gdzie zamierza popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili odnajdują ją Drosso i Nikiforos. Anette i Miltiadis grożą notariuszowi wybuchem skandalu. Wystraszony prawnik informuje Doukasa, że nie będzie go dłużej krył. Ten tymczasem odwiedza rannego Thomasa, który ma zeznawać przeciwko Meletisowi.

Dzikie pszczoły odcinek 60
(poniedziałek, 27 września, godz. 17:50 TVP Kobieta)

Doukas próbuje przekupić Thomasa. Oferuje mu ziemię i pieniądze w zamian za złożenie odpowiednich zeznań. Detektyw oznajmia policji, że Meletis postrzelił go przypadkiem podczas polowania na dziki. Eleni nie wierzy w tę wersję wydarzeń. Mężczyzna postanawia wyznać jej całą prawdę. Mówi, że do Diafani sprowadziła go Mirsini, by wytropił zabójcę jej syna. Assimina nie chce wrócić do domu. Opowiada Nikiforosowi, że jego matka źle ją traktowała. Zdumiona Drosso dowiaduje się, że siostra pobyt u Sevastosów traktowała jako pokutę za zamordowanie Sergiosa. Niebawem Assimina znajduje w jej książce zdjęcie ze swojego ślubu. Jest ono złożone tak, by było na nim widać tylko Nikiforosa. Nestoras wspomina historię z czasów wojny, gdy wysłał swojego syna z misją wysadzenia mostu. Wpadł on w ręce gestapo.

Streszczenie odcinków 61-70 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

27 komentarzy

 1. rudaska pisze:

  Mam zal do TVP 1.Moj ulubiony serial Dzikie pszczoly,przenosi sie do TVP Kobieta.Nie kazdy ma dostep do tego kanalu.Mozna w miejsce licznych powtorek go emitowac.Mysle,ze wielu fanow mnie popiera.Zegnam TVP pibliczna,na stale

 2. jola pisze:

  popieram

 3. Engelb pisze:

  Popieram Zdzisława ciekawa czy ten wielki Kurski przesunął by seril z Marteniukiem. ŻENADA

 4. Karola pisze:

  Czy serial będzie kontynuowany na tvp VOD? Ktoś, coś?
  PS.Panie Zdzisławie żal mi Pana.Może jakaś psychoterapia?

 5. Beti pisze:

  Jak zwykle nie pierwsz raz albo likwiduja alba przenosza zadko kto ma ten kanal

 6. Beata pisze:

  Proszę o powrot serialu dzikie pszczoły na tvp 1 lub tvp 2 ja naprzykład man nc+ i tego kanału nie ma .

 7. bozena pisze:

  Popieram pana Zdzisława to jest po prostu chamstwo ze strony pewnego pana.Wiele seriali zakończył w połowie nie bacząc na ludzi .

 8. mona pisze:

  A co się spodziewać po kurskim???

 9. Janina pisze:

  Bardzo wielka szkoda ze nie mozna ogladnac serie do końca, nie każdy ma TV kobieta

  • zofia pisze:

   popieram i prosze o powrot dzikich pszscol na tvp 1 lub tvp 2 nie moge ogladac na tvp kobieta bonie mam tego kanalu

 10. jola pisze:

  Tak się nie robi to było nieprofesjonalne macie swoich telewidzów głęboko w d...e ktoś w TVP powinien odpowiedzieć za to co zrobił

 11. przemka pisze:

  szkoda nie mam tvkobieta

 12. Anonim pisze:

  ....uwazam ze to jest bardzo lekcewazace .nie ogladajmy
  TVP1 Stan

 13. Anonim pisze:

  beszczelność żeby uciąć serial nie zwarając uwagi na ludzi co polubili ten serial. Nie wszyscy Panie Kurski mają program TVP Kobieta. Proszę o przywrucenie tego serialu bo tak sie nie robi! zachęta a potem ma się nas w d....!

 14. Kasia pisze:

  Mam tvp kobieta i oglądam ale uważam, że przeniesienie serialu z tvp 1 na tv kobieta było zagraniem poniżej pasa. Jest tyle powtórek na tvp 1 ze spokojnie mogli w ich miejsce zostawic dzikie pszczoły na tvp 1.

 15. Sani pisze:

  Może ktoś kto ma kanał tvp vod wrzucać film Dzikie pszczoły / odcinki na you tub??
  Byłby dostęp, i nie byłoby tu dziwnych wpisów.

 16. Bunia pisze:

  Ale grunt że tureckie chłamy lecą jak leciały.

 17. Hanna i Tomasz pisze:

  Nie zdaja sobie sprawy jaka to „perelka” wsrod seriali i ze ogladaja rowniez mezczyzni. To z klasyki tragedii greckiej. Pieknie zagrany. zastapiony „gniotami” polskiej produkcji i starymi „kotletami” z niudolnym aktorstwem

Zostaw własny komentarz