Bolivar. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 11-20 historycznego serialu w TVP


Bolivar to kolumbijski serial o bohaterze walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanii. Serial można oglądać w TVP1. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do niedzieli o godz. 20:15, 20:35 lub 21:05 w TVP1, trwają ok. 50 minut.

Serial Bolivar / fot. TVP

Tajemnice odcinek 11
(czwartek, 30 czerwca, godz. 21:05 TVP1)

Tajemnice odcinek 12
(piątek, 1 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Podczas podróży do Wenezueli Simon i jego żona poznają nowego sędziego wysłanego przez króla, by objąć posadę w Caracas. Maria Teresa nieopatrznie schodzi pod pokład statku, gdzie przewożeni są więźniowie. Jeden z nich grozi jej nożem. Z pomocą przychodzi kobiecie Bolivar. Państwo młodzi szczęśliwie dopływają do celu. Simon odkrywa, że Carlos wyprzedaje niewolników i rujnuje plantację. Musi działać. Rodzina boryka się z licznymi problemami, nie tylko finansowymi. Stan Pabla Clemente znacznie się pogarsza. Maria Antonia opuszcza męża.

Tajemnice odcinek 13
(sobota, 2 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Dzięki wsparciu nowego sędziego Bolivar odzyskuje prawo do majątków ziemskich, które próbował nielegalnie sprzedać jego wuj Carlos. Młody sędzia zakochuje się w siostrze swojego klienta, Marii Antonii. Mąż kobiety coraz bardziej pogrąża się w chorobie psychicznej. Simon planuje założyć plantację kawy, która w Wenezueli jest jeszcze mało znana. Maria Teresa chce wykupić młodą niewolnicę Mateę, sprzedaną przez Palaciosa okrutnemu właścicielowi sąsiedniej hacjendy.

Tajemnice odcinek 14
(niedziela, 3 lipca, godz. 20:15 TVP1)

Ukochana żona Bolivara zapada na tropikalną chorobę. Medycy diagnozują u niej żółtą febrę, na którą nie znają lekarstwa. Zrozpaczony Simon postanawia wyjechać z Marią Teresą z Wenezueli do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu ratunku. Niepoczytalny Pablo Clemente, mąż Marii Antonii, wyrusza z szablą do Caracas na poszukiwanie żony. Na leśnej drodze na jego powóz napadają bandyci.

Tajemnice odcinek 15
(poniedziałek, 4 lipca, godz. 21:05 TVP1)

Córka krawca Joaquina, straconego za udział w spisku przeciw koronie hiszpańskiej, wraca do Caracas. Żona obłąkanego Pabla Clemente, Maria Antonia, wyznaje miłość sędziemu Martinezowi. Po śmierci Marii Teresy Simon Bolivar wyjeżdża do Europy. Jako spadkobierca rodzinnych dóbr poleca bratu i siostrze odzyskać majątek zagrabiony przez ich wuja Carlosa. Palacios dowiaduje się o romansie zamężnej siostrzenicy z sędzią.

Czytaj takżeSimon Bolivar. Wyzwoliciel Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów

Tajemnice odcinek 16
(wtorek, 5 lipca, godz. 21:05 TVP1)

Simon Bolivar trafia do Paryża. Zamożny wdowiec próbuje ukoić samotność w ramionach kuzynki. W jej salonie poznaje wybitnych ludzi, z którymi prowadzi dyskusje polityczne. Naraża się mściwym poplecznikom Napoleona. Maria Antonia wyrzuca wuja Carlosa z domu w Caracas, w którym ten bezprawnie przebywa. Krewny w odwecie grozi, że ujawni jej romans z sędzią. Wściekły Martinez wtrąca go do więzienia. Sprawy się komplikują, gdy Carlos odkrywa, że Maria Antonia zaszła z sędzią w ciążę.

Tajemnice odcinek 17
(środa, 6 lipca, godz. 21:05 TVP1)

Bolivar beztrosko zabawia się w Paryżu w towarzystwie swojej krewnej Fanny. Zagląda do kieliszka, jest częstym gościem w domach publicznych i wdaje się w bójki. W końcu jednak postanawia zmienić swoje życie. Podróżuje po Francji, a potem jedzie do Włoch. W Rzymie nawiedza go idea, by poświęcić się walce o niepodległość Wenezueli. Wraca do ojczyzny, gdzie berze udział w zebraniu Rady Najwyższej Caracas. Przedstawia tam pewien plan. Manuelita pozornie podporządkowuje się rygorowi panującemu w klasztorze, lecz od czasu do czasu robi żarty zakonnicom. Maria Antonia i sędzia Felipe stają przed poważnym wyzwaniem. Umiera Carlos Palacios.

Tajemnice odcinek 18
(czwartek, 7 lipca, godz. 21:05 TVP1)

Bolivar i Andres Bello udają się do Londynu. Angielski minister przyjmuje ich nieoficjalnie, we własnej rezydencji. Spotkanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Simon, nie chcąc wracać do Caracas z pustymi rękami, zdobywa poparcie generała Mirandy. Manuelita spędza czas w majątku ojca. W Quito wybuchają zamieszki. Pan Saenz odkrywa, że jego córka sympatyzuje z rewolucjonistami. Zaniepokojony, postanawia oddać ją na wychowanie wujowi, księdzu Domingo. Felipe zgodnie z obietnicą przyjeżdża po Marię Antonię.

Tajemnice odcinek 19
(czwartek, 8 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Generał Francisco de Miranda zostaje uroczyście powitany przez Bolivara. Niestety, członkowie Rady Najwyższej Caracas popełniają liczne gafy i wojskowy zaczyna wątpić w swoją misję. Dzięki staraniom Simona udaje się pogodzić obie strony. Bolivar powołuje radykalne Towarzystwo Patriotyczne. Przyciąga ono rzesze zwolenników niepodległości. Manuelita dobrze czuje się w domu wuja. Niebawem poznaje malarza Rafaela Morana, u którego ksiądz Domingo zamawia obrazy religijne. Artysta skrada jej serce. Dziewczyna chce, by namalował jej portret.

Tajemnice odcinek 20
(sobota, 9 lipca, godz. 20:35 TVP1)

Armia patriotyczna wyrusza na podbój wiernej rojalistom Valencii. Dochodzi do kolejnych tarć między generałem Mirandą i Bolivarem. Dzięki udanej strategii Simona udaje się jednak zdobyć miasto. Oficerowie wracają do Caracas. Docierają do nich tragiczne wieści o zatonięciu statku, na którym Juan Vicente płynął do Europy. Ksiądz Domingo musi przenieść się do innej parafii. Zrozpaczona Manuelita postanawia wrócić do klasztoru w Quito. Manuelita jest coraz bardziej zadurzona w nauczycielu malarstwa Rafaelu.

Streszczenie odcinków 21-30 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz