Bolivar. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 31-40 historycznego serialu w TVP


Bolivar to kolumbijski serial o bohaterze walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanii. Serial można oglądać w TVP1. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do niedzieli o godz. 20:15, 20:35 lub 21:05 w TVP1, trwają ok. 50 minut.

Serial Bolivar / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Tajemnice odcinek 31
(czwartek, 31 lipca, godz. 21:05 TVP1)

Felisa i generał Santander zbliżają się do siebie. Nie podoba się to jej ojcu, panu Morowi, który nie pochwala związku. Postanawia on przejść na stronę rojalistów. Dziewczyna jest wstrząśnięta i ucieka. Wraca do obozu patriotów. W tym czasie jej ukochany wraz z Juliem Herrerą werbują licznych rekrutów. Natomiast Bolivar każe swoim podwładnym maszerować przez Andy, co jest morderczym przedsięwzięciem. Josefina źle się czuje, ale chce towarzyszyć wojsku do końca. Pan Mora dowiaduje się, jaką trasę obrał działacz niepodległościowy, i zaczyna poszukiwania rojalistów. W ich trakcie zatrzymuje się w miasteczku. Czeka go tam niemiła niespodzianka.

Tajemnice odcinek 32
(czwartek, 21 lipca, godz. 21:05 TVP1)

Armia Bolivara wciąż wędruje przez Andy. Wszyscy są na skraju wyczerpania. Podwładni Rondona zaczynają się buntować, a Mercedes ma wątpliwości co do sensu wyprawy. Ukochana generała czuje się coraz gorzej. Na dodatek Rocio rodzi dziecko przed planowanym terminem. Po wielu trudach udaje się jednak dotrzeć do miasteczka Socha. Tymczasem pan Mora odnajduje rojalistów i wyjawia im ruchy wojsk Bolivara. Generał Barreiro podejmuje próby przechytrzenia patriotów. Natomiast Manuelicie nie podoba się życie z mężem w Limie. Nie rozumie panujących konwenansów i zaprzyjaźnia się z osobą o kontrowersyjnych poglądach.

Tajemnice odcinek 33
(piątek, 22 lipca, godz. 21:05 TVP1)

Po przejściu gór armia Bolivara odpoczywa w miasteczku o nazwie Socha. W czasie dalszej wędrówki rojalistom udaje się rozgromić oddział złożony z ludzi pułkownika Rondona. Bolivar postanawia poprowadzić żołnierzy prosto do Santa Fe. Ma nadzieję, że w ten sposób uniknie kolejnego ataku wojsk generała Barreiro. Patrioci szczęśliwie docierają w okolice Boyac. Tymczasem James Thorne, mąż Manuelity, wybiera się do Panamy w interesach. Tajemniczy adwersarz krzyżuje jego plany i doktor musi zostać na jakiś czas w Limie. Manuelita nie jest tym zachwycona, gdyż, licząc na nieobecność męża, zaprosiła do siebie Rositę, nową znajomą, która sympatyzuje z ruchem patriotycznym. Kobiety chcą razem działać na rzecz generała Bolivara.

Tajemnice odcinek 34
(piątek, 22 lipca, godz. 21:30 TVP1)

Generał Bolivar prosi Felisę, żeby zajęła się chorą Pepitą. Dziewczyna jednak ucieka w żołnierskim mundurze, ponieważ chce wziąć udział w bitwie. Armia Patriotów natyka się na przednią straż hiszpańską brygadiera Berreiro. Przed starciem pod Gamezą dochodzi do ceremonialnego pojedynku dwóch najlepszych szermierzy wrogich armii. Manuela, żona Anglika Thorne’a, nie zamierza być kurą domową. Chce walczyć o swoje prawa.

Tajemnice odcinek 35
(sobota, 23 lipca, godz. 17:55 TVP1)

Armia wyzwoleńcza Simona Bolivara odnosi efektowne zwycięstwo nad wojskami hiszpańskimi. Przeciwnicy wycofują się jednak do obozu i nadal stanowią zagrożenie. Bolivar opracowuje strategię zaskoczenia i ostatecznego ich rozbicia. Manuelita Saenz debiutuje w kręgach towarzyskich Limy. Jej celem jest zebranie informacji na temat planów działań dowódców hiszpańskich. Pepita zostaje uwięziona przez szefową domu uciech, która dowiedziała się, że jest ona kochanką Bolivara. Kobieta chce dostać za zakładniczkę okup.

Czytaj takżeSimon Bolivar. Wyzwoliciel Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów

Tajemnice odcinek 36
(niedziela, 24 lipca, godz. 17:55 TVP1)

Morale rojalistów podupada po przegranej bitwie na Bagnach Vargasa. Generał Barreiro wysyła dwóch oficerów po broń do Tunjy i prosi wicekróla o wsparcie. Z powodu nieprzewidzianych trudności oficerom nie udaje się wywiązać z zadania. Za sprawą Pepity Marcela, zagorzała rojalistka, przechodzi na stronę patriotów. Młode kobiety organizują pomoc dla nadciągającej armii wyzwoleńczej. Tymczasem Bolivar dzięki przemyślanej strategii zdobywa Tunję i dociera z wojskiem do Mostu Boyaca, gdzie zaskakuje armię generała Barreiro. Manuela odkrywa, że doktor Thorne nie jest z nią szczery.

Tajemnice odcinek 37
(poniedziałek, 25 lipca, godz. 17:55 TVP1)

Po zwycięskiej bitwie nad rzeką Boyaca Bolivar triumfalnie wkracza do Santa Fe Dzień wcześniej z miasta ucieka wicekról. Saldarriaga, jego prawa ręka, ukrywa się w domu Julia Herrery. Julio nieoczekiwanie wraca z wojny i wydaje zdrajcę Bolivarowi. Generał wpada na pomysł, jak wykorzystać Saldarriagę. Tłum plądruje miasto. Żołnierzom Simona udaje się opanować sytuację. Generał Santander planuje utworzenie nowej republiki, a Bolivar rusza dalej. Marcela zamierza zacząć nowe życie jako krawcowa. Manuela odkrywa, że jej mąż ma kłopoty finansowe. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Udaje się na spotkanie z lichwiarzem.

Tajemnice odcinek 38
(wtorek, 26 lipca, godz. 17:55 TVP1)

Bolivar zawiera tymczasowy rozejm z generałem Morillo. Wykorzystuje ten czas, by przygotować się do bitwy o Wenezuelę. Pod Carabobo udaje mu się rozgromić siły wroga. Wyzwala swój kraj i wraca do Santa Fe. Generał San Martin wkracza do Limy. Bolivar decyduje, że czas wyruszyć na południe. Generał Santander stara się powołać do życia nowe instytucje i zapanować nad sytuacją finansową młodej republiki. Julio Herrera odchodzi z armii i próbuje zdobyć ważne stanowisko w rządzie. Manuela ratuje majątek męża i wyjeżdża do rodzinnego Quito pod pozorem załatwienia spraw rodzinnych.

Tajemnice odcinek 39
(środa, 27 lipca, godz. 17:55 TVP1)

Simon Bolivar poszukuje środków na finansowanie dalszej kampanii wojennej w Quito i Limie. Chce pożyczać pieniądze od właścicieli ziemskich pod zastaw gruntów odbieranych Hiszpanom. Armia wyzwoleńcza szykuje się do szturmu na Quito. Manuelita zamierza wziąć udział w bitwie, ale pułkownik Cordova każe jej opatrywać rannych. Młoda patriotka stara się ukryć przed żołnierzami swojego ojca, przedstawiciela hiszpańskich władz. Jako królewskiego sędzię czekałoby go natychmiastowe rozstrzelanie.

Tajemnice odcinek 40
(czwartek, 28 lipca, godz. 17:55 TVP1)

Julio poleca Bercie, by zajęła się prowadzeniem rodzinnego młyna, który udało im się odzyskać. Kobieta zaprasza do współpracy Saldarriagę. Ten ochoczo się zgadza. Manuelita idzie na bal wydany na cześć Bolivara. Niespodziewanie spotyka tam swego męża, doktora Thorne’a. Dochodzi między nimi do sprzeczki. Aponte udaje się do domu państwa Camacho i otrzymuje niezwykłe zlecenie. Santander jest zaniepokojony stanem finansów młodej republiki. Odkrywa, że za jego plecami rząd zaciągnął pożyczkę na niekorzystnych warunkach.

Streszczenie odcinków 41-50 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz