Noc Muzeów 2023. Kiedy jest, program, lista muzeów, bilety, atrakcje i darmowe bilety


Noc Muzeów 2023 odbędzie się w Polsce w noc 13 na 14 maja 2023 r.  W ramach imprezy w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. Śledź naszą stronę i zobacz jakie atrakcje tym razem przygotowali organizatorzy.

Noc Muzeów 2023 - program

Program i godziny otwarcia obiektów w Noc Muzeów 2023 przedstawiamy Wam, jak tylko szczegóły przedstawią organizatorzy. Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki, które często przygotowuję wydarzenia specjalnie na ten jeden dzień w roku. Organizatorami Nocy Muzeów są z reguły władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich miast.

Ponadto na tę wyjątkową w roku Noc Muzeów przygotowaliśmy także wydarzenia na Facebooku, by publikować tam najważniejsze informacje związane z programem. To też dobre miejsce do zadawania pytań dotyczących wydarzenia lub dzielenia się swoimi wrażeniami. Koniecznie zostańcie naszymi fanami na Facebooku i śledźcie dedykowane wydarzenia.

Noc Muzeów 2023 - data

Wawel podczas Nocy Muzeów / fot. Wojtek Duch

Noc Muzeów 2023 w Polsce odbędzie się sobotniej nocy z 13 na 14 maja w kilkudziesięciu miastach w Polsce.

Noc Muzeów 2023 - lista miast

Noc Muzeów w Warszawie / fot. Adrian Gryciuk, CC-BY-SA 3.0

19-20 maja 2023 r.

20-21 maja 2023 r.

13-14 maja 2023 r.

Ponadto programy dla każdego z powyższych miast znajdziecie pod tagiem #nocmuzeow2023.

Noc Muzeów - historia
Noc Muzeów w Krakowie 2011 18

Kraków nocą widziany z tarasu Sukiennic / fot. Wojtek Duch

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 r. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne europejskie miasta zaczęły również organizować podobne przedsięwzięcia kulturalne. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Następnego roku Noc Muzeów została zorganizowana także w Krakowie i w Warszawie. Obecnie Noc Muzeów jest corocznie organizowana przez kilkadziesiąt polskich miast. W 2020 r. z powodu pandemii Noc Muzeów została odwołana, ale wiele muzeów przygotowało w dniu wydarzenia atrakcyjny program dostępny w internecie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz