Korona królów. Jagiellonowie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 26-30 historycznej telenoweli TVP


Korona królów. Jagiellonowie to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do środy o godz. 20.30 w TVP1, trwają ok. 35 minut. Zapoznaj się ze streszczeniami odcinków serialu Korona królów. Jagiellonowie.

Korona królów. Jagiellonowie

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 26
(wtorek, 28 lutego, godz. 20:30 TVP1)

Wawel odwiedzają Wincenty i Elżbieta Granowscy. Daje się wyczuć konflikt między królem i królową. Anna Cylejska próbuje wychować swoje dwórki - panny Gorajskie. Dziewczęta haftują rękawiczki dla przyszłych mężów. Andrzej Tęczyński ma sprowadzić odpowiednich kandydatów. Do Krakowa przyjeżdżają Jakub z Kobylan (Marcel Opaliński) i Mikołaj z Chrząstowa (Filip Grycmacher). Mszczuj, chcąc pomóc Jurdze i jego ukochanej Nieradce, wplątuje kupca Wisława (Franciszek Muła) w intrygę przeciwko Andrzejowi Wierzynkowi (Krzysztof Franieczek). Lech i Nieradka wychodzą z lochu. Dziewczyna znowu traci wzrok.

Czytaj takżeKorona królów. Jagiellonowie i jej bohaterowie. Jagiełło, Witold, Świdrygiełło, Mikołaj Trąba i inni

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 27
(środa, 1 marca, godz. 20:30 TVP1)

Mikołaj Trąba przekonuje króla, by pogodził się z żoną. Jagiełło nie chce o tym słyszeć. Anna Cylejska planuje wyjazd z pannami Gorajskimi do Nowego Korczyna. Urządza tam polowanie i tańce. Andrzej Tęczyński zaczyna czuć coś do Anny z Goraja (Maria Wieczorek), a Jakub z Kobylan jest zapatrzony w królową. Mszczuj, Lech i Jurga wciągają Aydeniz i kata Bartosza (Dominik Bąk) w spisek przeciw Andrzejowi Wierzynkowi. Ciołek (Daniel Mosior) zaczyna współpracować z Krzyżakami. Johann zdradza Zyndramowi, że domyśla się, kto naprawdę zabił matkę Saule. Dostaje propozycję zostania polskim szpiegiem w Malborku.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 28
(poniedziałek, 6 marca, godz. 20:30 TVP1)

Lato 1406. Anna Cylejska zaczyna szukać nowego sposobu na zwrócenie uwagi Władysława. Zaczyna udawać, że interesuje się Jakubem z Kobylan. Johann przekazuje Zyndramowi wieści o uwolnieniu Fryderyka von Wallenrode z aresztu domowego i o wściekłości Ulryka. Zyndram i Femka po powrocie do Krakowa szukają Kunegundy (Weronika Jaskółka). Odnajdują ją w przytułku dla trędowatych - pomaga zakonnikom - duchakom w opiece nad nieuleczalnie chorymi. W krakowskiej karczmie Mszczuj, Jurga i Bdzigost zastawiają pułapkę na Andrzeja Wierzynka.

Czytaj takżeKrólowa Anna Cylejska. Druga żona Władysława Jagiełły

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 29
(wtorek, 7 marca, godz. 20:30 TVP1)

Wrzesień 1406. Jakub z Kobylan deklaruje miłość do Elżbiety Gorajskiej, ale tak naprawdę kocha królową Annę. Mszczuj opowiada królowi, dlaczego zastawili w karczmie pułapkę na rajcę Andrzeja Wierzynka. Bo „pan rajca pieniądze z miejskiej kasy traktuje jak własne, a wszyscy, którzy się temu sprzeciwiająlądują w lochu”. Zarzuty potwierdza rajca Wisław. W Malborku Fryderyk von Wallenrode poprze Ulryka von Jungingena w wyborach na Wielkiego Mistrza, ale w zamian chce dostać komturię królewiecką, czyli zostać Marszałkiem Zakonu. Słyszy to Johann, który nasyła na Fryderyka skrytobójcę. A potem sam go zabija, zrzucając winę za zamach na Ulryka. Femka chce przekazać Zyndramowi coś bardzo ważnego. Niestety, czyha na nią Saule i wbija jej nóż w brzuch.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 30
(środa, 8 marca, godz. 20:30 TVP1)

Wrzesień 1406. Saule wyznaje swemu ojcu Johannowi, że zabiła Femkę - „Przez nią nie mogę szpiegować w Krakowie i zemścić się na królu za moją matkę!”. Femka jest w bardzo ciężkim stanie. Nie tylko została ranna, ale była w ciąży i może stracić dziecko. Gdy przychodzi brat Bdzigost, zamiast ostatniego namaszczenia udziela ślubu jej i Zyndramowi. W Krakowie zaczął się proces Andrzeja Wierzynka. Jednym ze świadków jest Mszczuj. Wierzynek przyznaje się do brania pieniędzy z kasy miasta. Zapada wyrok - kara śmierci. Zbigniew z Brzezia z rozkazu króla próbuje zapobiec egzekucji Andrzeja Wierzynka. Przybywa za późno. Zyndram, razem z polskim poselstwem, jedzie do Malborka. Żeby się zemścić. Odnajduje Saule, przystawia jej nóż do gardłai nagle pojawia się Johann. Zyndram daruje jej życie. Johann wyznaje wtedy córce, że jej matkę zabił nie Jagiełło, ale Ulryk von Jungingen. Saule, gdy zostaje sama, szykuje sznur, wiąże pętlę. Anna Cylejska po trudnym dniu kładzie się do łóżka. Nagle słyszy szmer. Ktoś jest w sypialni. Ktoś, kto nie może tu być.

Streszczenie odcinków 31-40 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz