Izabela, królowa Hiszpanii. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 51-55 serialu historycznego w TVP


Izabela, królowa Hiszpanii to historyczny serial, który opowiada historię Izabeli Kastylijskiej. Serial można oglądać na TVP 2. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 22:35, trwają ok. 50 minut.

Izabela, królowa Hiszpanii / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 51
(środa, 22 lutego, godz. 22:35 TVP 2)

Syn Kolumba, Diego, towarzyszy Joannie podczas jej konnych przejażdżek. Papież Aleksander IV koronuje nowego króla Neapolu. Niespodziewanie w Arvalo umiera matka monarchini. Infantka Izabela zgadza się wziąć ślub z Manuelem. Stawia jednak królowi pewien warunek - ma wypędzić z Portugalii Żydów. Tymczasem Joanna postanawia wyruszyć statkiem do Flandrii. Krzysztof Kolumb przygotowuje się do swojej trzeciej już z kolei ekspedycji za ocean.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 52
(wtorek, lutego, godz. 22:35 TVP 2)

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 53
(poniedziałek, 27 lutego, godz. 22:35 TVP 2)

Małgorzata Habsburg udaje się do Kastylii, aby wkrótce zawrzeć związek małżeński z Janem. Cisneros zwraca się do królowej Izabeli z prośbą o okazanie łaski jego bratu, który przebywa obecnie w więzieniu. Filip uzależnia od siebie Joannę. Tymczasem Papież Aleksander VI nadaje władcom Kastylii oraz Aragonii tytuł królów katolickich. Zatrudniony przez króla Francji pirat przygotowuje się do napadu na Rzym.

Czytaj także → Izabela Kastylijska – matka królowych

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 54
(wtorek, 28 lutego, godz. 22:35 TVP 2)

Papież zamierza uczcić triumf Gonzala. Postanawia też pochwalić się przed możnymi Rzymu, że to właśnie on go wynajął. Izabela zostawia swoją córkę w Portugalii, po czym wraca do Kastylii. Na miejscu zostaje przekazana jej zatrważająca wiadomość. Fuensalida pisze list do swoich królów. Zdradza w nim o tym, że Filip cały czas kontroluje ich córkę, a także ukrywa jej korespondencję. Królowa wysyła Cisnerosa do Grenady. Zleca mu ewangelizowanie i ochrzczenie mieszkańców. Niespodziewanie umiera Karol, król Francji. Ferdynand wraz z żoną liczą na to, że nowy monarcha nie będzie chciał toczyć z nimi wojny. Tymczasem żona zmarłego Jana, Małgorzata, nagle zaczyna rodzić.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 55
(środa, 1 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Fonseca dowiaduje się, że syn Krzysztofa Kolumba usiłował spieniężyć perły, których jego ojciec nie zadeklarował po swoim powrocie z wyprawy. Ferdynand zaczyna więc podejrzewać, że admirał jest nieuczciwy i może nie zdradzać im całej prawdy w kwestii swoich odkryć. Talavera nie popiera tego, jak Cisneros próbuje nawracać niewiernych. Tymczasem nowy król Francji postanawia wesprzeć Filipa z Flandrii, robiąc tym na złość Izabeli i Ferdynandowi. Joanna jest zaskoczona tym, że współpracuje on z Francuzami w tajemnicy przed jej rodzicami. Odbiera to za zdradę.

Streszczenie odcinków 56-60 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz