Izabela, królowa Hiszpanii. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 61-65 serialu historycznego w TVP


Izabela, królowa Hiszpanii to historyczny serial, który opowiada historię Izabeli Kastylijskiej. Serial można oglądać na TVP 2. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 22:35, trwają ok. 50 minut.

Izabela, królowa Hiszpanii / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 61
(poniedziałek, 13 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Joanna i Filip docierają do Kastylii. Rodzice jednak nie witają córki, co wywołuje u niej oburzenie. Ferdynand i Izabela zdają sobie wreszcie sprawę z tego, że dziewczyna kocha swojego wybranka ponad wszystko. Decydują się więc powitać ich jak należy. Tymczasem Joanna i Filip zostają zaprzysiężeni na następców tronu Kastylii w katedrze w Toledo. Niespodziewanie umiera następca angielskiego tronu, Artur. Ferdynand obiecuje Filipowi wtajemniczyć go w sprawy królestwa. Ostatecznie nie dotrzymuje jednak słowa. Ukochany Joanny oferuje, że uda się do Francji, by wynegocjować pokój z królem Ludwikiem.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 62
(wtorek, 14 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Stan zdrowia Izabeli pogarsza się z dnia na dzień. Królowa przeczuwa, że niebawem umrze. Mimo wszystko postanawia przygotować Joannę do rządzenia Kastylią. Chce, by jej córka sprowadziła swoje potomstwo, czemu jednak przeciwny jest Filip. Niespodziewanie okazuje się, że Joanna ponownie jest w ciąży. Innym razem monarchini kupuje Busleydena biskupstwem w Corii. Liczy na to, że w ten sposób uda jej się odsunąć go od Filipa. Tymczasem król Anglii rozważa ślub z Katarzyną. Fuensalida zauważa, że Katarzyna zaprzyjaźniła się z następcą tronu Anglii, młodym Henrykiem. Ferdynand postanawia wysłać Filipa na negocjacje z Francją.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 63
(środa, 15 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Filip udaje się do Francji, by w imieniu Ferdynanda negocjować pokój z królem Ludwikiem. Izabela orientuje się, że Joanna jest szalona. Chce, aby jej córka w każdej chwili była gotowa na sprawowanie rządów, ale ona myśli wyłącznie o Filipie. Wkrótce Joanna wydaje na świat syna. Świeżo upieczona matka zostawia swoje dziecko w Kastylii, po czym, przekonana, że wraca do swojego męża, przenosi się do zamku. Filip zawiera pokój z Ludwikiem. Zostaje to jednak odebrane w Kastylii za zdradę i ukochany Joanny nie zostaje przyjęty. Tymczasem Ferdynand zamierza odbić z rąk Francuzów jedno ze swoich księstw.

Czytaj także → Izabela Kastylijska – matka królowych

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 64
(czwartek, 16 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Joanna, której nie wolno dostać się do męża, postanawia wykorzystać swoje szaleństwo, by postawić na swoim. Nagła śmierć papieża, który nie zdążył podpisać bulli, krzyżuje plany Izabeli i Ferdynanda. Innym razem królowa wysyła Cisnerosa do klasztoru, w którym jedna z nowicjuszek została posądzona o kradzież. Mąż monarchini zaś w dalszym ciągu walczy w Italli. Wkrótce udaje mu się odbić zdobyte przez Francuzów ziemie. W takich okolicznościach Ludwik zmuszony jest zawrzeć pokój.

Izabela, królowa Hiszpanii odcinek 65
(czwartek, 20 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Izabela chce, by jej wnuk Karol przyjechał do Kastylii i wychowywał się na jej dworze. Jest dziedzicem wielu królestw, ale dla Izabeli Kastylia jest najważniejsza. Filip jednak nie zgadza się. Cisneros rozwiązuje sprawę nowicjuszki, która jest niewinna. Okazuje się, że odkryła sekret jednej z zakonnic, pochodzącej z możnego rodu i ta oskarżyła ją o kradzież, by się jej pozbyć. Joanna jest zazdrosna o męża, podejrzewa go o zdrady. Znów popada w obłęd. Izabela coraz bardziej zapada na zdrowiu i wie, że koniec jest bliski.

Streszczenie odcinków 66-70 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz