Ukraina zamawia kolejne polskie karabinki MS Grot


Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że Ukraina zamówiła dla swojego wojska kolejną partię polskich karabinków Grot. 

Karabinek MSBS GROT C16 FB-A1 kal. 5.56×45 mm / fot. Fabryka Broni „Łucznik”, fabrykabroni.pl

Karabinek MSBS GROT powstał w ramach wojskowego projektu ZISW TYTAN, a broń została zaprezentowana po raz pierwszy w przeddzień Święta Wojska Polskiego w 2012 r. Konstrukcja pozwala na szybką zmianę kluczowych modułów, takich jak moduł lufy ze zintegrowaną komorą gazową, mechanizm spustowy, moduł granatnik i kolba. Dzięki czemu można szybko dostosować broń dla konkretnego odbiorcy i konkretnych potrzeb. Te wszystkie cechy można osiągnąć zarówno w układzie klasycznym i bezkolbowym. Pierwsze egzemplarze MSBS „GROT” weszły na wyposażenie Sił Zbrojnych RP w 2017 roku.

Czytaj także

Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Adam pisze:

    Jaka jest wartość umowy i kto płaci?

Zostaw własny komentarz