Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 141-150 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 50 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 141
(środa, 26 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Rosina nie chce, by jej córka pomagała Germanowi i zajmowała się chorymi na tyfus. Pablo zaś jest coraz bardziej zmęczony. Pewnego razu zasypia na poddaszu. Cayetana usiłuje izolować Celię od sąsiadów. Tymczasem stan zdrowia Fabiany się pogarsza. Nawet Maria Luisa zaczyna obserwować u siebie niepokojące objawy.

Akacjowa 38 odcinek 142
(czwartek, 27 lipca, godz. 18:45 TVP2)

German jest zaniepokojony, gdy zaczyna brakować lekarstw dla chorych na tyfus. Leonor pomaga w gotowaniu posiłków dla zarażonych. Tymczasem Pablo zatrzymuje oszusta, który sprzedaje skażoną wodę. Rosina mówi bliskim, że Marco również jest chory. Guadalupe próbuje podnieść Fabianę na duchu.

Akacjowa 38 odcinek 143
(piątek, 28 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Trini postanawia rozmówić się z Celią, ale traci przytomność. Marco, przeczuwając, że wkrótce umrze, przychodzi do Claudia. Ten wyznaje choremu, że wciąż go kocha. Ich rozmowę słyszy Leonor. Tymczasem Celia usiłuje zwabić Manuelę do swego mieszkania. Zamierza ją zabić.

Akacjowa 38 odcinek 144
(poniedziałek, 31 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Fabiana czuje się coraz gorzej. Chora domaga się od Cayetany, aby ją odwiedziła. Chce powiedzieć jej coś ważnego przed swoją śmiercią. Celia atakuje Manuelę nożem kuchennym. Ostatecznie jedynie ją rani. German podaje napastniczce silny lek uspokajający. Tymczasem stan zdrowia Marco gwałtownie się pogarsza. Na dodatek okazuje się, że Maria Luisa również zaraziła się tyfusem.

Akacjowa 38 odcinek 145
(wtorek, 1 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Cayetana udaje się z wizytą do Fabiany, która daje słowo, że nie zdradzi nikomu jej sekretów. Felipe bezskutecznie próbuje przedostać się do strefy objętej kwarantanną. Celia doświadcza halucynacji. Bywa też agresywna. Rosina zaś ma ataki histerii. Stan zdrowia Marco się pogarsza. Susana z kolei ma szansę na opuszczenie szpitala.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 146
(środa, 2 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Juliana zwierza się Manueli, że nie chce się wiązać z Leandrem z powodu swoich problemów zdrowotnych. Wyznaje jej, że ma guza i może w każdej chwili umrzeć. Victor cały czas czuwa przy Marii Luisie, która zachorowała na tyfus. Trini zaś martwi się o zdrowie Celii. Rita przedostaje się do objętej kwarantanną dzielnicy. Udaje jej się odwiedzić umierającą matkę. Claudio mówi Leonor o swoim związku z Marco. Cayetana dowiaduje się od Ursuli, że Manuelę i Germana znów coś łączy.

Akacjowa 38 odcinek 147
(czwartek, 3 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Pablo wpada na pomysł, by Rita zaśpiewała dla cioci w szpitalu polowym. Victor czuwa przy łóżku chorej Marii Luisy. Decyduje się na poważne wyznanie. Susana, mimo sprzeciwu syna, postanawia pomagać w szpitalu.

Akacjowa 38 odcinek 148
(piątek, 4 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Felipe ponownie usiłuje dostać się na objętą kwarantanną dzielnicę. Casilda gniewa się na Pabla. Rozżalona dziewczyna jest przekonana, że chłopak już jej nie kocha. Leonor opowiada Julianie o swoich problemach. Fabiana czuje się już lepiej. German jednak wciąż niepokoi się o jej zdrowie.

Akacjowa 38 odcinek 149
(poniedziałek, 7 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Marco zwierza się Leonor ze swojego uczucia do Claudia. Felipe, próbując ponownie przedostać się do objętej kwarantanną dzielnicy, zostaje postrzelony przez żandarma. Celia wpada w szał, po którym zapada w katatonię. German poleca, by zawieźć chorą do sanatorium. Maria Luisa wyznaje Trini, że kocha Victora.

Akacjowa 38 odcinek 150
(wtorek, 8 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Marco umiera w ramionach zrozpaczonego Claudia, który przysięga, że będzie go kochał do końca życia. Leonor bardzo się stara pomóc mężowi, mimo iż wyznał jej, że Marco był miłością jego życia.

Streszczenie odcinków 151-160 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    8?p+

Zostaw własny komentarz