Czy i kiedy będzie drugi sezon serialu 1670 od Netflix? Wypowiedź twórców


Serial 1670 od dnia premiery nie schodzi z pierwszego miejsca w TOP10 najchętniej oglądanych seriali Netflix w Polsce. Nadal utrzymuje się także w zestawieniu TOP w Czechach, Słowacji, Litwie i Ukrainie. Serial okazał się wielkim sukcesem i widzowie pytają czy są szanse na jego kontynuację.

Bartłomiej Topa w 1670 / fot. R. Palka, Netflix

Pierwszy sezon 1670 liczy osiem odcinków trwających po ok. 35 minut. Serial został pozytywnie przyjęty przez krytyków oraz samych widzów. Hasła z produkcji niosły się po social mediach. Stąd nie dziwi, że na Facebooku powstało nawet wydarzenie, w którym już kilkanaście tysięcy osób domaga się kolejnych sezonów 1670.

Co na to twórcy? W wywiadzie dla historia.org.pl na to pytanie odpowiedzieli w następujący sposób:

„W tym momencie skupiamy się na obecnym sezonie, który dopiero miał swoją premierę. Mamy nadzieję, że serial będzie pozytywnie odebrany przez widzów na całym świecie. Na dalsze decyzje przyjdzie jeszcze czas.”

Jednak biorąc pod uwagę, że serial okazał się absolutnym hitem w Polsce szanse na drugi sezon 1670 na pewno znacznie urosły. Znając twórców to na pewno nie zabraknie im pomysłów na kolejne odcinki.

Bartłomiej Topa grający główną rolę na swoim Instagramie dodał do zapowiedzi serialu 1670 skrót „cdn” (część dalsza nastąpi). Oby to był dobry omen przed oczekiwaną przez widzów kontynuacją serialu.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

 1. Bnbbb pisze:

  Zobaczcie ile z tych chcacych kolejny sezon to boty.

 2. ollo pisze:

  świetny serial. Z przyjemnością obejrzę 2 sezon.

 3. oRkA pisze:

  Serial fajny i podobało mi się to, ze różne wątki z odcinków ponownie pojawiły się w ostatnim odcinku, kończąc je, dzięki temu, sam sezon stanowi pewną samodzielną całość. Czekam na drugi sezon, ale niech się nie śpieszą zbytnio. Chciałbym aby byłby równie dopieszczony jak pierwszy. Chciałbym zobaczyć więcej tatarów, kłótnie Litwinów o to czy są Litwinami, czy Białorusinami, może zwierzyniec magnacki? Wiśniowiecki królem to też super temat, gdyż był Rusinem i pomimo bycia poliglotą nie znał języka Polskiego. Wątek odkrywania Ameryki, zboża do Hiszpanii, husarii, relacji szlacheckich itp. Unia PL-LT mogłaby w ogóle funkcjonować trochę jak UE.

 4. Horusaem pisze:

  Oglądałem już4 razy nie beąc botem 😉 Śmieszne lekki satyra histori i współczesnośći. Jeśli 2 sezon to na poziomie 1-4 odcinków 😉 warto poczeać moim zdaniemn na dogranie scenariusza jeżeli taki jeszcze nie został napisany.

Zostaw własny komentarz