Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 361-370 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 40 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 361
(poniedziałek, 22 kwietnia, godz. 18:45 TVP2)

Victor jest zachwycony nowym garniturem, który uszył mu Leandro na polecenie Marii Luisy. Leandro wspomina stare czasy, gdy Victor był mały. Juliana organizuje przyjęcie urodzinowe dla syna. Pablo jest zły, że Mauro trzyma w więzieniu Martina. Wie, że to nie on odpowiada za zamach. Postanawia pomóc policji w znalezieniu prawdziwych sprawców. Mauro pije, bo wie, że nie może być z Teresą. Felipe przekonuje go, żeby skupił się na zbieraniu dowodów przeciwko Cayetanie.

Akacjowa 38 odcinek 362
(wtorek, 23 kwietnia, godz. 18:45 TVP2)

Wszystkie służące szukają Casildy, która wynajęła łóżko w tanim pensjonacie, dzieląc pokój z prostytutką. Ramón zaczyna pożyczać pieniądze na procent za pośrednictwem niejakiego Peńarandy, którego Felipe nie uważa za osobę uczciwą. Jest to dzień ekshumacji trumny Carloty, córki Cayetany. Pablo odwiedza Martina i przekonuje się, że nie on podłożył bombę, lecz był związany z anarchistami, którzy posłużyli się Casildą, by się na nim zemścić. Przy odnowionej przez Servanda figurce Matki Boskiej Cudownej zaczynają się modlić ludzie. Powóz, którym jadą Rosina i Leonor zatrzymują uzbrojeni rabusie.

Akacjowa 38 odcinek 363
(środa, 24 kwietnia, godz. 18:45 TVP2)

Rosina i Leonor zostają obrabowane i wypuszczone na wolność w samej bieliźnie. Zdążyły tylko połknąć ślubne obrączki Rosiny i Maximiliana. Piechotą docierają do majątku el Caaveral, który zakupił don Maximiliano. Juliana informuje zszokowanego Victora, że jego ojcem jest Leandro. Ursula ostrzega Teresę przed Cayetaną i nabiera podejrzeń, że dziewczyna chce jej pani zaszkodzić. Tymczasem Teresa zaczyna Cayetanie współczuć i litować się nad nią. Sekretarz Oliva informuje Cayetanę, że prace ekshumacyjne nie mogą zostać przyspieszone z powodu protestu wpływowych rodzin.

Akcja serialu rozgrywa się w Madrycie tutaj przeczytasz więcej o historii tego miastaHistoria Madrytu i jego najważniejszych miejsc. Od celtyckiej osady po stolicę Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 364
(czwartek, 25 kwietnia, godz. 18:45 TVP2)

Casilda liczy, że szybko znajdzie pracę. Trini sugeruje Ramonowi, że jego córka wkrótce wyjdzie za mąż. Juliana informuje Leandra, że wyznała synowi prawdę. Teresa i Mauro spotykają się potajemnie w kawiarni, po zamknięciu lokalu. Cayetana daje Ursuli jeszcze jedną szansę i zleca jej zdobycie ważnego dokumentu.

Akacjowa 38 odcinek 365
(piątek, 26 kwietnia, godz. 18:45 TVP2)

Martin przyznaje się Mauro, że jest szantażowany. W pokoju Fatimy zjawia się Antón i zaczepia Casildę. Servando ma pomysł, jak zarabiać na swoim nieudanym dziele. Victor zwierza się Marii Luisie, że jego ojcem jest krawiec Leandro. Mauro symuluje akcję policji przeciwko anarchistom, żeby zabrać Ursuli dokumenty.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 366
(sobota, 27 kwietnia, godz. 18:45 TVP2)

Maria Luisa zwierza się Trini z tego, co usłyszała od Victora. Trini postanawia pomóc chłopakowi, który jest obrażony na matkę. Casilda wciąż źle się czuje w nowym miejscu. Nie może znaleźć pracy. Pablo martwi się o żonę i teściową, których nie ma już dość długo. Nie wie, że kobiety odkrywają coś niezwykłego na terenach, które zostawił don Maximiliano. Servando odkrywa, kto zabrał figurkę Matki Boskiej.

Akacjowa 38 odcinek 367
(poniedziałek, 29 kwietnia, godz. 18:45 TVP2)

Celia jest zazdrosna o męża, który często rozmawia z Teresą. Próbuje się dowiedzieć, co ich łączy. Ursula przyznaje się przed Cayetaną, że Mauro zabrał jej dokumenty dotyczące księcia. Cayetana jest wściekła. Teresa zamierza zbliżyć się do Ursuli, żeby wydostać od niej informacje o Cayetanie. Lolita postanawia zostać torreadorką. Servando chce jej w tym pomóc. Martin martwi się o Casildę i prosi o pomoc Pabla. Boi się, że dziewczyna skończy na ulicy i chce, żeby Pablo sprowadził ją z powrotem na Akacjową.

Akacjowa 38 odcinek 368
(wtorek, 30 kwietnia, godz. 18:45 TVP2)

Ramon zamierza pożyczyć bez pośrednika dużą sumę pieniędzy markizowi Norberto Cobo, na zakup plantacji kawowych. Lolita chce zostać torreadorką i ćwiczy z Servando na ulicy. Fatima okłamuje Pabla i twierdzi, że w jej pokoju nie mieszka Kasilda, a z Kasildy usiłuje zrobić ulicznicę, jak ona. Ursula wyznaje Teresie, że wie, gdzie są pochowani German i Manuela, o czym dziewczyna natychmiast informuje Maura. Postanawiają mieć ją na oku.

Akacjowa 38 odcinek 369
(poniedziałek, 6 maja, godz. 18:45 TVP2)

Rosina i Leonor wracają do domu. Felipe ma im pomóc zorganizować eksploatację żyły złota w nowej posiadłości. Gines krytykuje decyzję Ramona o wysokiej pożyczce markizowi. Tano wyjeżdża na wieś do kuzynki Celii. Mauro i Teresa śledzą Ursulę, lecz poza miastem zaskakuje ich burza. Wynajmują wspólny pokój w pensjonacie, gdzie z trudem opanowują namiętność. Cayetana z powodzeniem uwodzi sekretarza Olivę. Victor odbywa trudną rozmowę z Leandrem. Fabiana ostrzega Ursulę, by nie próbowała oszukać Cayetany.

Akacjowa 38 odcinek 370
(wtorek, 7 maja, godz. 18:45 TVP2)

Rosina i Leonor chcą, by Felipe miał udziały w wydobyciu złota. Serwando marzy o tym, by Lolita była torreadorką, dlatego kupuje jej „monterę” - czapkę matadora. Pablo przez zamknięte drzwi namawia Casildę, by wróciła na Akacjową. Ona słyszy go, lecz się nie odzywa. Ramon pożycza markizowi 50 tysięcy peset. Mauro zatrzymuje Ursulę.

Streszczenie odcinków 371-380 dostępne jest tutaj.

Więcej o tym serialu:

Zobacz także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz