Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 371-380 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 40 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 371
(środa, 8 maja, godz. 18:45 TVP2)

Pablo przyznaje się Leonor, że odwiedza Martina w więzieniu. Cayetana chce, by sekretarz biskupa Oliva uwolnił Ursulę, ale on nie przychodzi na spotkanie. Tarcia między Victorem a Julianą się powiększają. Rosina z lubością opowiada przyjaciółkom, jak znalazła złoto. Wszystko psują docinki Cayetany. Rosina jest na nią wściekła. Markiz nie spłaca Ramonowi części długu, co zaczyna go niepokoić.

Akacjowa 38 odcinek 372
(czwartek, 9 maja, godz. 18:45 TVP2)

Humildad pomaga Mauro i rozpuszcza plotkę na temat Ursuli. Juliana wyrzuca donię Susanę z kawiarni. Antón opuszcza areszt. Cayetana zauważa Teresę rozmawiającą z Mauro. Casilda wciąż nie może znaleźć pracy. Fatima proponuje jej wspólne wieczorne wyjście.

Akacjowa 38 odcinek 373
(piątek, 10 maja, godz. 18:45 TVP2)

Julianę niepokoi przedłużający się konflikt z synem. Rosina chce jak najszybciej zacząć zarabiać na wydobyciu złota. Pablo jest zaskoczony nowym wizerunkiem Casildy. Ramón próbuje odzyskać swoje pieniądze. Cayetana dowiaduje się, że Humildad jest związana z Mauro. Trini zauważa dziwne zachowanie męża.

Akcja serialu rozgrywa się w Madrycie tutaj przeczytasz więcej o historii tego miastaHistoria Madrytu i jego najważniejszych miejsc. Od celtyckiej osady po stolicę Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 374
(sobota, 11 maja, godz. 18:45 TVP2)

Leandro zadręcza się tym, że Victor zniknął i nie chce z nim rozmawiać, a Teresa tym, że wydała Cayetanie Humildad. Pablo próbuje wzbudzić w Leonor wyrzuty sumienia opowiadając jej o losie Casildy. Rosina zachowuje się pewnie wobec potencjalnych inwestorów i żąda od nich bardzo wygórowanej ceny za eksploatację złóż złota. Cayetana upokarza publicznie Humildad i wypędza ją z Akacjowej. Fatima przygotowuje biedną Casildę do uprawiania najstarszego zawodu świata. Dłużnicy don Ramona odmawiają spłacania długu.

Akacjowa 38 odcinek 375
(poniedziałek, 13 maja, godz. 18:45 TVP2)

Leonor z Pablem odwiedzają Casildę i w ostatniej chwili ratują ją przed pierwszym „klientem”. Ursula wychodzi na wolność, ale Teresa ostrzega ją przed Cayetaną i proponuje, by zabezpieczyła się, opowiadając jej wszystko, co o niej wie. Ramon przyjmuje propozycję Ginesa, by dla przykładu ukarać niesolidnego markiza. Servando, ku przerażeniu Paciencii, otrzymuje solidny rachunek od kompozytora za zamówione paso doble. Inwestorzy przyjmują wygórowane warunki Rosiny. Humildad żąda od Maura, by ukarał Cayetanę i pomścił jej upokorzenie. Celia również godzi się działać przeciwko byłej przyjaciółce.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 376
(wtorek, 14 maja, godz. 18:45 TVP2)

Ursula grozi Cayetanie, że jak nie dostanie od niej pięćdziesięciu tysięcy peset, to powie policji, gdzie leżą ciała Manueli i Germana. Pablo i Leonor przyprowadzają Casildę na poddasze, gdzie zostaje przyjęta z otwartymi ramionami. Ursula godzi się nikomu o tym nie mówić. Casilda opowiada, że niewiele brakowało, a przespałaby się z mężczyzną dla pieniędzy.

Akacjowa 38 odcinek 377
(środa, 15 maja, godz. 18:45 TVP2)

Pablo wyjawia Martinowi, że Casilda jest zdrowa i cała, namawia go też, by wydał winnych zamachu. Susana okazuje całą swoją nienawiść wobec niej, oskarżając ją o wszystkie nieszczęścia swoje i syna. Ramonowi śni się, że bestialsko wyżywa się na nierzetelnym dłużniku. Budzi się przerażony! Victor za namową Leandra niechętnie wraca do matki.

Akacjowa 38 odcinek 378
(czwartek, 16 maja, godz. 18:45 TVP2)

Rosina wybiera nową służącą. Żadna nie równa się Casildzie, ale Rosina nie chce nawet o niej mówić. Juliana opowiada Teresie o kłótni z Susaną. Teresa czuje się osaczona przez Cayetana i prosi Maura, by unieszkodliwił ją jak najszybciej. Ursula z duszą na ramieniu przychodzi do Cayetany, która jednak bez oporów wręcza jej 50 tysięcy peset w zamian za jej milczenie.

Akacjowa 38 odcinek 379
(piątek, 17 maja, godz. 18:45 TVP2)

Martin wyjawia Maurowi, gdzie ukrywają się anarchiści. Ramona dręczą wyrzuty sumienia, że zajął się lichwą. Swoje frustracje wyładowuje na żonie i córce. Servanto zapowiada Paciencii, że ochroni ją przed klątwą zaćmienia dzięki specjalnemu urządzeniu. Mauro naciska na Ursulę, by powiedziała, gdzie znajdują się zwłoki Germana i Manueli.

Akacjowa 38 odcinek 380
(sobota, 18 maja, godz. 18:45 TVP2)

Casilda nie chce się zgodzić na spotkania z Martinem. Cayetana wyjawia zszokowanej Fabianie, że zapłaciła Ursuli 50 tysięcy peset za milczenie, ale mimo wszystko obawia się jej zdrady, gdyż przeniosła ciała Manueli i Germana w inne, sobie tylko znane miejsce. Victor broni honoru matki przed słownymi atakami Susany. Rosina wyrzuca następną służącą za kradzież. Servando przygotowuje dla siebie i Paciencii dwa śmieszne „kaski” przeznaczone do oglądania nadchodzącego zaćmienia słońca.

Streszczenie odcinków 381-390 dostępne jest tutaj.

Więcej o tym serialu:

Zobacz także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz