O nas


Historia.org.pl - to codziennie aktualizowany wiodący polski serwis o tematyce historycznej działający od 2004 roku. Oferuje swoim czytelnikom treści związane z historią, nauką, kulturą i sztuką. To jedno z największych i najbardziej wszechstronnych źródeł wiedzy o polskiej historii.

logo_historia.org_

Bardzo dobra jakość i niepowtarzalność artykułów, oraz ich częste cytowanie naszych przez krajowe media i portale internetowe powoduje, ze jesteśmy jednym z najchętniej odwiedzanych portali historycznych w Polsce. Wysokie pozycjonowanie naszego portalu w wyszukiwarkach powoduje, że wielu czytelników poszukując informacji trafia w pierwszej kolejności na historia.org.pl. Nasz artykuł o Roksolanie ma ponad 250 tys. odsłon, a teksty o jej mężu Sulejmanie oraz o projektach graficznych polskich pieniądzach po 150 tys. odsłon. Rocznie odwiedza nas ponad 1,5 mln internautów (w 2015 r. było to 1 838 576 unikatowych użytkowników).

Wartości

Naszym celem jest dostarczanie wartościowej i rzetelnej wiedzy historycznej w sposób, który zaciekawi różnych odbiorców. Promujemy idee nowoczesnego patriotyzmu i polską historię od najlepszej strony. Pokazujemy, że historia jest ciekawa i może zainteresować każdego. Jesteśmy dumni z polskiej historii i przypominamy o jej najjaśniejszych kartach. Dyskutujemy, wymieniamy poglądy, dzielimy się wiedzą. Lubimy prezentować różne punkty widzenia.

Ludzie

Portal jest współtworzony przez osoby mających różne spojrzenie na świat i często odmienne poglądy. W redakcji są przedstawiciele wielu społeczności i środowisk. Są wśród nas zarówno pasjonaci, jak i zawodowi historycy. Wszystkich jednak łączy pasja do historii i chęć promowania jej w najlepszym wydaniu.

Nasi redaktorzy wielokrotnie udzielali wypowiedzi mediom lub uczestniczyli w audycjach telewizyjnych i radiowych. Są także autorami własnych publikacji.

Doświadczenie

Redakcja i współpracujący z nami autorzy napisali już ponad 7 tys. artykułów obejmujących newsy, recenzje, teksty publicystyczne i naukowe oraz ciekawostki historyczne. Patronowaliśmy kilkuset książkom, imprezom i inny projektom związanym z historią. Sami też takie projekty inicjujemy. Jednym z nich jest Wydarzenie Historyczne Roku będące plebiscytem honorującym najważniejsze przedsięwzięcia historyczne w danym roku. Obecnie organizuje go w partnerstwie z nami Muzeum Historii Polski, a patronatu udziela Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współpracujemy z wieloma placówkami i instytucjami naukowymi w kraju. Przy okazji różnych projektów współpracowaliśmy m.in. z Kancelarią Prezydenta RP, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Historii Polski, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Historii PRL, Porozumieniem Wydawców Książki Historycznej, a także wieloma kołami naukowymi, organizatorami rekonstrukcji historycznych i wydawcami.

Społeczność

Naszą społeczność tworzą nie tylko czytelnicy portalu, ale także forum. Zarejestrowało się na nim już ponad 9 tys. użytkowników, którzy napisali 250 tys., postów. Co czyni go jednym z większych for edukacyjnych w kraju. Na Facebooku nasz profil doczekał się ponad 34,000 fanów. Z kolei na Twitterze ma ponad 2,300 followersów.