Muzeum Historii Polski zaprasza na V Przystanek Niepodległość


Gra historyczna „Drogi do wolności„, koncert zespołu ”RAZ DWA TRZY”, znani aktorzy: Wojciech Malajkat, Krystyna Tkacz i Magdalena Wójcik czytają dzieciom, dokumentalne filmy na temat wojny polsko-bolszewickiej oraz przejażdżki zabytkowymi tramwajami i autobusami z przewodnikami – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowało Muzeum Historii Polski z okazji Święta Niepodległości.

V Przystanek NiepodległośćW wielkim namiocie, który stanie na placu Teatralnym w Warszawie, w godz. 10:00 – 13:00 odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych o wojnie polsko-bolszewickiej, a także kiermasz książki historycznej. Dodatkowo znajdzie się tam kiosk multimedialny i punkt informacyjny o przyszłej siedzibie MHP oraz o jego obecnej działalności. W godzinach 13:00-15:00 aktorzy – Wojciech Malajkat, Krystyna Tkacz i Magdalena Wójcik będą czytali bajki dzieciom. Natomiast o godzinie 18:00 Muzeum zaprasza na niecodzienny koncert zespołu „RAZ DWA TRZY”.

Następną atrakcją „Przystanku Niepodległość„ będą gry edukacyjne - ”Drogi do wolności” dla wszystkich chętnych. Gra ta to w atrakcyjny sposób pokazanie historii Polski pod zaborami od upadku Rzeczypospolitej w XVIII w. do odzyskania wolności w roku 1918. Każdy z graczy będzie mógł wcielić się w Polaków pod zaborami. Gra oparta jest na konstrukcji labiryntu i prowadzącej przez najważniejsze wydarzenia z lat 1795 – 1918. Gry odbywać się będą w godz. 10:00 – 18:00 w zabytkowych pomieszczeniach Reduty Banku Polskiego (Warszawa, ul. Bielańska 10).

Aby jeszcze uatrakcyjnić to radosne święto MHP uruchomi w godz. 10:00 – 18:00 specjalną linię zabytkowego tramwaju na trasie: pl. Narutowicza, Al. Jerozolimskie, ul. Targowa, al. Solidarności, ul. Towarowa, pl. Narutowicza.

11 listopada 2010 r. na placu Teatralnym w Warszawie odbędzie się impreza miejska pt.: „V Przystanek Niepodległość”.

Program V Przystanku Niepodległość:

Miejsce: Ogrzewany namiot na pl. Teatralnym, Warszawa.

Opis: Główna część imprezy V Przystanek Niepodległość.

W godz. 10:00 – 13:00 - pokaz filmów dokumentalnych związanych z wojną polsko-bolszewicką, kiermasz książki historycznej, punkt informacyjny o przyszłej siedzibie MHP oraz o jego obecnej działalności.

W godz. 13:00 – 15:00 - czytanie przedwojennej literatury dla dzieci i młodzieży przez aktorów. Fragmenty książki Bronisławy Ostrowskiej „Bohaterski miś czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie” będą czytali: Wojciech Malajkat, Krystyna Tkacz i Magdalena Wójcik.

W godz. 18:00 – 19:30 – koncert zespołu „Raz Dwa Trzy”.

Miejsce: Reduta Banku Polskiego k. pl. Teatralnego (Warszawa, ul. Bielańska 10).

Opis: W godz. 10:00 – 18:00 odbywać się będą gry edukacyjne pn. „Drogi do wolności” dla wszystkich chętnych. Gra (m.in. przy pomocy edukacyjnego portalu do nauki online Fiszkoteka.pl) w atrakcyjny sposób pokazuje historię Polski pod zaborami od upadku Rzeczypospolitej w XVIII w. do odzyskania wolności w roku 1918. Każdy z graczy będzie mógł wcielić się w rolę Polaków pod zaborami. Gra oparta jest na konstrukcji labiryntu prowadzącej przez najważniejsze wydarzenia z lat 1795 – 1918.

Miejsce: Warszawa – pl. Narutowicza, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Zieleniecka, ul. Targowa, al. Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, al. Solidarności, ul. Okopowa, ul. Towarowa, pl. Narutowicza.

Opis: W godz. 10:00 – 18:00 przejażdżki zabytkowym tramwajem, w którym przewodnicy z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej opowiadać będą o historii mijanych tramwajem miejsc.

Miejsce: od Belwederu do pl. Teatralnego.

Opis: W godz. 10:00 – 18:00 przejażdżki zabytkowym autobusem (tzw. „ogórkiem„), w którym grupa przewodnicka ”przewodnicy.warszawa.pl” opowiadać będą o zabytkach stolicy związanych ze świętem.

Udział we wszystkich atrakcjach Przystanku Niepodległość jest całkowicie bezpłatny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz