Trzeci sezon Zniewolonej w Polsce i na Ukrainie? Kraków i Warszawa brane pod uwagę |
Zniewolona to ukraińska telenowela osadzona w realiach XIX-wiecznej Rosji carskiej. Widzowie Telewizji Polskiej losy Katieriny Wierbickiej śledzili od początku lipca. Serial zyskał ponad 3,5 milionową widownię. Zatem czy jest szansa by Polacy zobaczyli trzeci sezon Zniewolonej?
Trzeci sezon Zniewolonej?
Trzeci sezon serialu nie jest jeszcze pewny, ale zabiega o niego kierownictwo TVP. Powody starań są oczywiste, produkcja zyskała w Polsce ogromną popularność. Sukces Zniewolonej przekłada się wprost na zyski z reklam. W trakcie swojej emisji Zniewolona jest najpopularniejszym programem w całej Polsce. Drugi sezon serialu w Polsce pokazano wcześniej niż na Ukrainie, co niewątpliwie było dobrą decyzją TVP.
Telenowela tak mocno podbiła serca widzów w Polsce, iż teraz nie wykluczona jest polsko-ukraińska koprodukcja, w ramach której powstałby trzeci sezon Zniewolonej. Akcja serialu miałaby się także toczyć w Krakowie lub w Warszawie. Polska była kilkukrotnie wspominana w dialogach bohaterów. Zatem produkcja trzeciego sezonu nie jest przesądzona, ale obie strony wiedzą, że grzechem byłoby zmarnowanie popularności serialu i rezygnacja z dalszych odcinków. Dlatego kwestią czasu wydaje się oficjalna informacja o pracach nad trzecim sezonem Zniewolonej.
Serial Zniewolona
Główną bohaterką Zniewolonej jest Katierina Wierbickaja. Fabuła skupia się wokół tej młodej, pięknej i wykształconej dziewczyny, która walczy o odzyskanie wolności. Katierina dzięki swojej chrzestnej – szlachciance pani Czerwińskiej – została wychowana niczym panna błękitnej krwi. Zna języki obce, gra na fortepianie, maluje. Zaczyna też rozumieć, że te talenty i pozycja wcale nie poprawiają losu urodzonej w niewoli dziewczyny. Wszyscy wiedzą, że jest po prostu własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego ziemianina w Nieżynie. W serialu bohaterowie nie mają swoich pierwowzorów historycznych, ale akcja dzieje się w okresie carskiej Rosji. Niedługo przed reformą uwłaszczeniową cara Aleksandra II.
Czytaj także:
- Reforma uwłaszczeniowa cara Aleksandra II. Dała wolność zniewolonym chłopom
- Wojna krymska 1853–1856. Rosyjska ekspansja zatrzymana przez państwa sprzymierzone
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.