Stulecie Winnych 3. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 36-40 kostiumowego serialu w TVP


Stulecie Winnych to opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane w niedzielę o godz. 20:15, trwają ok. 55 minut. 

Stulecie Winnych / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Stulecie Winnych odcinek 36
(niedziela, 2 maja, godz. 20:15 TVP1)

Michał junior przedstawia rodzicom swoją dziewczynę, Agnieszkę. Robi im ogromną niespodziankę. Ania nie traci nadziei na powrót Ewy. Nie czekając na rozwój wypadków, sama stara się znaleźć sposób, by spotkać się z córką. Basia ma już powoli dość mieszkania z teściową. Matka buntuje syna, sugerując mu, że żona okręciła go sobie wokół palca. Lotta stawia Jaśkowi ultimatum - zamieszkają razem, jeśli partner przeniesie się do nich do NRD. Jasiek, który bardzo tęskni za Antkiem, rozpoczyna przygotowania do przeprowadzki. Ryszard dołącza do opozycji antykomunistycznej. Mania jest przerażona. Nie chce, by mężowi stało się coś złego.

Stulecie Winnych odcinek 37
(poniedziałek, 3 maja, godz. 20:15 TVP1)

Kasi udaje się dojść do siebie po dramatycznych przejściach. Znowu staje na scenie. Kiedy odzyskuje harmonię i dawną radość życia, pojawia się były kochanek i ojciec Małgosi. Basia popada w coraz większy konflikt z teściową. Pogłębia się jednocześnie kryzys w jej małżeństwie z Tomkiem. Kobieta, mając dość złego traktowania i obojętności męża, stawia mu poważne ultimatum. Do Brwinowa przyjeżdża syn Kazi i Władka, Damian, wraz z córką Michelle. Kazia nie kryje radości, że znów ma synów przy sobie. Jasiek po historii z Lotttą pogodził się z ojcem. Pomaga rodzinie.

Stulecie Winnych odcinek 38
(niedziela, 9 maja, godz. 20:15 TVP1)

Kolejna strata jednoczy w bólu całą rodzinę Winnych. Wyjątkowo kojąco działa na Władka przybycie Michelle, która z fascynacją dostrzega zachodzące w kraju zmiany. Dochodzi nawet do wniosków, że jej korzenie są tutaj, a nie we Francji. Tymczasem Ryszard, który dołączył do opozycji antykomunistycznej, coraz bardziej angażuje się w działania ruchu. Mężczyzna nawiązuje nawet współpracę z robotnikami z Ursusa, z którymi postanawia przygotować, a następnie rozdawać ulotki, zarówno w mieście, jak i w zakładzie. Adam Komornicki w dalszym ciągu osacza Kasię oraz Małgosię. Zdeterminowany mężczyzna domaga się uznania jego ojcostwa.

Stulecie Winnych odcinek 39
(niedziela, 16 maja, godz. 20:15 TVP1)

Ania oraz Andzia marzą już o powrocie Stasia i Ewy. Mania z przerażeniem przygląda się działaniom politycznym Ryszarda. Obawia się, że jej mężowi może wkrótce stać się coś złego. Tymczasem niezadowolenie robotników z Ursusa stale rośnie. Jedynym skutecznym rozstrzygnięciem może być już tylko wybuch strajku. Z kolei Winnych dręczą sprawy z przeszłości. Ania rozważa wyjawienie Mani pewnej długo skrywanej tajemnicy. Jednak martwi się, że siostra może jej tego nigdy nie wybaczyć. Niepokoi ją także to, że prawda może raz na zawsze zburzyć szczęście całej rodziny.

Stulecie Winnych odcinek 40
(niedziela, maja, godz. 20:15 TVP1)

Streszczenie odcinków 41-45 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz