1920. Wojna i miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 11-13 historycznego serialu w TVP


1920. Wojna i miłość to serial historyczno-przygodowy z wojną polsko-bolszewicką w tle. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji będą nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 55 minut. 

1920. Wojna i miłość / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Stulecie Winnych odcinek 11
(poniedziałek, 28 marca, godz. 18:45 TVP2)

Aleksander zostaje przyjęty do oddziału bolszewickiej piechoty jako szeregowiec zbiegły z polskiej niewoli. Oddział Władka podczas przeprawy przez płytką rzekę znajduje na łasze nieprzytomną Zosię. Ułani biorą ją ze sobą. Traumatyczne przeżycia powodują, że dziewczyna często histeryzuje lub popada w odrętwienie. Władysław wie, że nie może jej pomóc, ale bardzo się o nią troszczy. Oddział piechoty z Aleksandrem atakuje kompanię karną. Polacy po krótkiej walce, poddają się, a bolszewicy odnajdują oficerów. Aleksander rozpoznaje wśród nich Bronka. Polski kontrwywiad jeszcze raz wykorzystuje Jadwigę w grze z sowiecką agenturą. Wkrótce jednak Sabina zostaje aresztowana, a Jadwiga zwolniona z pracy. Józef wyjeżdża ze sztabem Piłsudskiego. Niebawem spotyka Władka ze szwadronem.

Stulecie Winnych odcinek 12
(wtorek, 29 marca, godz. 18:45 TVP2)

Bolszewicy zdobywają Radzymin. Mietek wraz z ochotnikami przygotowuje się we wsi Osowo do ataku na pozycje wroga. Walka w gęstej mgle okazuje się zwycięska, ale okupiona dużymi stratami. W punkcie koncentracji Zosia ćwiczy strzelanie i walkę wręcz. Zostaje pełnoprawnym żołnierzem szwadronu. Szala zwycięstwa przechyla się na polską stronę. Radzymin zostaje odebrany z rąk bolszewików. Aleksandrowi udaje się zbiec. Bronek dzięki pomocy oficera z carskich czasów organizuje ucieczkę z obozu jenieckiego. Józef przystępuje do szwadronu Władka. W zdobytym miasteczku spotykają Bronka.

Stulecie Winnych odcinek 13-ost.
(środa, 30 marca, godz. 18:45 TVP2)

Szwadron, do którego należą Władek, Bronek, Józek, Teofil i Zosia wkracza do Dąbrówki. Młodzi są przerażeni tym, jakiego spustoszenia dokonały w majątku wojska sowieckie. Olszyńskim udaje się odnaleźć matkę, która jest w bardzo złym stanie. Następnie szwadron rusza w kierunku pobliskiego miasteczka, z którego w panice ewakuują się bolszewicy. Aleksander w opuszczonej siedzibie Czeka znajduje zwłoki swego ojca. Kiedy sam próbuje uciekać, dopadają go Zosia i Bronek. Dziewczyna rzuca się na niego z szablą. Aleksander ginie. Dowódcy szwadronu od jednego z jeńców dowiadują się o pozycji oddziału Tkaczenki. Podczas ataku na pozycje wroga Bronek zostaje ranny, a Józef ginie.

Czytaj także:

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, streszczenia i inne przygotowane przez nas materiały ze świata seriali historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz