1920. Wojna i miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 6-10 historycznego serialu w TVP


1920. Wojna i miłość to serial historyczno-przygodowy z wojną polsko-bolszewicką w tle. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji będą nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 55 minut. 

1920. Wojna i miłość / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

1920. Wojna i miłość odcinek 6
(poniedziałek, 21 marca, godz. 18:45 TVP2)

Lulu odwiedza Bronka w więzieniu. Przypomina mu o ich dziecku i stara się podnieść go na duchu. Jadwiga otrzymuje od Sabiny kolejne instrukcje. Gdy wraca do domu, opatruje swego synka Tomka, który skaleczył się w rękę. Józef pomaga żonie. Zauważa listy wystające z jej torebki. Pod nieobecność Jadwigi zazdrosny Szymański odnajduje koperty. Okazuje się, że są to listy od jej rodziców z Rosji, którzy rzekomo nie żyją. Józef powiadamia swoich przełożonych, a ci kontrwywiad. Józef ma udawać, że nic się nie wydarzyło. Ambroży, służący Olszyńskich, podsłuchuje rozmowę Aleksandra z synem Szczepana. O wszystkim informuje swojego pracodawcę, który z kolei zawiadamia policję. Aleksander zabija Olszyńskiego, po czym ucieka. Wkrótce Władek z oddziałem wojska odnajduje ukrywającego się w lesie Szczepana.

1920. Wojna i miłość odcinek 7
(wtorek, 22 marca, godz. 18:45 TVP2)

Józef łudzi się, że podejrzenia wobec Jadzi okażą się bezpodstawne. Kontrwywiad ma jednak coraz mniej wątpliwości. Wkrótce fałszywe dane trafiają w ręce Jadwigi. Ta przekazuje dokumenty Sabinie. Tymczasem Władek, żegnany przez Zosię i Teofila, wyrusza na front. Niestety, wpada w pułapkę oddziału Aleksandra i Tkaczenki. W trakcie brutalnych przesłuchań podaje rzeczywiste dane o przemieszczaniu polskich wojsk. Tkaczenko jest przekonany, że jeniec kłamie, gdyż sowiecki wywiad dostarczył mu inne informacje, te spreparowane przez polski kontrwywiad. Rosjanie pewni swojej przewagi, atakują. Po aresztowaniu Jadwiga przyznaje się do współpracy z sowieckim wywiadem. Twierdzi, że robiła to, by ocalić życie swoich rodziców.

1920. Wojna i miłość odcinek 8
(środa, 23 marca, godz. 18:45 TVP2)

Józef postanawia zostawić swojego pasierba Tomka u zaprzyjaźnionej rodziny, a sam wyrusza na front. Bronek trafia do kompanii karnej. Jego zadaniem jest zabezpieczenie przeprawy polskich wojsk wycofujących się na zachód. Wpada na pomysł wrzucenia kozłów z drutami kolczastymi do rzeki. Sam most zostaje zaś podpalony. Niestety, oddział Władka spóźnia się z przeprawą. Dowódca decyduje o sforsowaniu rzeki, ale salwa karabinowa kompanii Bronka ostrzega go przed wejściem do wody. Jarociński postanawia przejść przez płonący most. Tymczasem Teofil, wbrew woli matki, wstępuje do ochotniczego oddziału jazdy.

Stulecie Winnych odcinek 9
(czwartek, 24 marca, godz. 18:45 TVP2)

Kompania karna Bronka znajduje się na tyłach wojsk bolszewickich. Mimo iż nie ma jasno wytyczonej linii frontu, żołnierze próbują przebijać się do polskich stanowisk. Rozbity oddział Władka obserwuje z ukrycia, jak polscy oficerowie są mordowani. Niestety, nikt nie może nic zrobić. Józef bez wiedzy kontrwywiadu zmienia treść meldunku Jadwigi, który potem zanosi do Sabiny. Narzeczona Miecia, Pola, decyduje się zgłosić na front, jako sanitariuszka. Z kolei Miecio musi uciekać przed grożącą mu karą za udział w przekręcie. Zgłasza się na ochotnika do wojska. Zdziesiątkowany oddział Władka spotyka podczas odwrotu polskich kawalerzystów, a wśród nich Teofila. Jarociński dołącza do szwadronu jazdy. Wraz z Olszyńskim wstępuje do Dąbrówki, by pożegnać się z Teresą i Zosią.

1920. Wojna i miłość odcinek 10
(piątek, 25 marca, godz. 18:45 TVP2)

Oddział Tkaczenki wdziera się do majątku Dąbrówka. Żołnierze plądrują zabudowania i dworek. Teresa i jej córka zostają brutalnie zgwałcone. Po jakimś czasie na miejscu zjawia się Aleksander. Zabiera on nieprzytomną Zosię do pobliskiego hotelu, w którym mieszka i urzęduje. Szymański odczytuje przechwyconą depeszę bolszewików, która sugeruje Polakom, gdzie mają uderzyć. Piłsudski przystępuje do opracowania planu kontrnatarcia. Tkaczenko odnajduje w mieszkaniu Lwa Sribielnikowa ukrywającego się tam polskiego jeńca. Przy okazji orientuje się, że naczelnik stacji jest ojcem Aleksandra. Lew trafia do siedziby miejscowej Czeki. Syn próbuje go uwolnić, ale sam musi uciekać. Sytuację wykorzystuje Szczepan, który napada na Zosię.

Streszczenie odcinków 11-13 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, streszczenia i inne przygotowane przez nas materiały ze świata seriali historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz