Bolivar. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 51-60 historycznego serialu w TVP


Bolivar to kolumbijski serial o bohaterze walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanii. Serial można oglądać w TVP1. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do niedzieli o godz. 20:15, 20:35 lub 21:05 w TVP1, trwają ok. 50 minut.

Serial Bolivar / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Tajemnice odcinek 51
(piątek, sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Tajemnice odcinek 52
(poniedziałek, 8 sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Simonowi udaje się przekonać Manuelitę, żeby została w Limie. Thorne zaś zamierza zabrać żonę do Anglii. Manuelita i Bolivar afiszują się ze swoją miłością. Wzbudzają niechęć mieszkańców Limy. Generał zaczyna cieszyć się coraz mniejszą popularnością także w Kolumbii. Kongresowi nie podoba się, że Bolivar sam napisał nową konstytucję. Paez panoszy się na prowincji Wenezueli. Kongres na próżno próbuje przywołać go do porządku. Bolivar postanawia sam interweniować i wyrusza do Bogoty. Manuelita zamierza nieść pomoc głodującym żołnierzom armii patriotycznej w Limie. Nie podoba się to pułkownikowi Bustamante, który podburza żołnierzy przeciw Bolivarowi.

Tajemnice odcinek 53
(wtorek, 9 sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Mateo Cortazar obiecuje pułkownikowi Bustamante wsparcie w zamian za pozbycie się Manuelity z miasta. Oficer ochoczo na to przystaje i skazuje kobietę na banicję. W drodze do Quito Manuelita spotyka generała Cordovę, który obiecuje się nią zaopiekować. Tymczasem Bolivar dociera do Bogoty. Jedni witają go z entuzjazmem, inni są mu niechętni. Kontrowersje wzbudza nowa konstytucja autorstwa generała. Berta odkrywa, że pewien znajomy nie jest tym, za kogo się podaje. Senator Sotomayor zaprasza Marcelę na przyjęcie wydawane na cześć Bolivara. Dziewczyna nie chce iść, obawiając się, że spotka tam kogoś ze swojej przeszłości.

Tajemnice odcinek 54
(środa, 10 sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Maria Antonia postanawia omówić z bratem przyszłość ich majątku. Bolivar, zaniepokojony sytuacją w Wenezueli, wyrusza na równiny, by spotkać się z Paezem, który wypowiedział posłuszeństwo rządowi w Bogocie. Generał zabiera ze sobą Gervasia. Ten jedzie do Caracas w roli kuratora. Berta, która zna przeszłość świeżo upieczonego nauczyciela, nie jest z tego zadowolona. Postanawia prosić o interwencję Saldarriagę. Jose niespodziewanie odwiedza Marcelę w szkole. Dziewczyna jest przerażona jego wizytą, ale on obiecuje, że nie wyjawi nikomu, czym zajmowała się przed przyjazdem do Bogoty. W drodze do Quito Manueli towarzyszy pułkownik Cordova. Jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia.

Tajemnice odcinek 55
(czwartek, 11 sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Simon spotyka się z siostrą, Marią Antonią, od której dowiaduje się o tragicznej sytuacji rodaków w Wenezueli. Postanawia zapobiec dalszemu rozlewowi krwi i idzie na ugodę z generałem Paezem. Tymczasem senatorzy w Bogocie świętują porażkę Bolivara w Peru. Kongres w Limie mianował nowego prezydenta i odrzucił konstytucję autorstwa wyzwoliciela. Manuelita dociera do Bogoty. Zatrzymuje się w odnowionym domu swojego kochanka i zaprzyjaźnia się z Marcelą. Berta i Saldarriaga wciąż próbują skompromitować Gervasia. Ten, nieświadomy tego, co się dzieje, podróżuje do Caracas, by wypełnić misję powierzoną mu przez Bolivara.

Czytaj takżeSimon Bolivar. Wyzwoliciel Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów

Tajemnice odcinek 56
(piątek, 12 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Po powrocie do domu z wyprawy do Wenezueli Julia Herrerę czeka niemiła niespodzianka. Mężczyzna ponawia próbę uzyskania rządowej posady. W tym celu udaje się do Santandera, jednak dawni towarzysze broni nie mogą dojść do porozumienia. Santander wdaje się w sprzeczkę z Bolivarem i przestaje pełnić funkcję wiceprezydenta. Przyjaciele namawiają go, by zachował się dyplomatycznie. Santander organizuje huczne przyjęcie na cześć brytyjskiego konsula, na które zaprasza wszystkich wpływowych ludzi w Bogocie, włącznie z Simonem. Bal staje się wydarzeniem w mieście. Przybywa siostra Nicolasy, Bernardina. Chce ona przyćmić wszystkie damy, w czym ma ukryty cel.

Tajemnice odcinek 57
(sobota, 13 sierpnia, godz. 21:30 TVP1)

Relacje między Juliem i Bertą są coraz gorsze. Zrozpaczona kobieta idzie w tajemnicy do spowiedzi. Dostaje pokutę, której nie chce wypełnić. Tymczasem zgorzkniały Julio jest coraz częstszym gościem w tawernie. Znajduje tam nowych kompanów. Marcela na czas dokonuje przeróbek munduru Bolivara. Po wielu perypetiach strój wyjściowy znów trafia do generała. Senator Sotomayor zaprasza Marcelę na przyjęcie. Składa jej też propozycję nie do odrzucenia. Santader nie jest zadowolony, że Bolivar bryluje na balu. W końcu politycy zaczynają się kłócić w obecności brytyjskiego konsula.

Tajemnice odcinek 58
(sobota, 13 sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Marcela wymyka się z przyjęcia razem z Jose. Ksiądz Ardila zastaje w kościele rabusiów. Przypłaca to spotkanie życiem. Bolivar postanawia przykładnie ukarać zabójców duchownego. Dzięki pomocy Berty dowiaduje się, kto jest winien. Wysyła pościg za zbiegłym pułkownikiem. Nieoczekiwanie do akcji wkracza Sereno. Napięcie między Bolivarem i Santanderem rośnie. Kością niezgody jest ostateczna wersja konstytucji. Julio Herrera stosuje coraz większą przemoc wobec żony. Przekonana o własnej winie Berta znosi to z godnością.

Tajemnice odcinek 59
(niedziela, 14 sierpnia, godz. 20:15 TVP1)

Jose dowiaduje się, że Marcela zgodziła się wyjść za senatora Sotomayora. Bolivar doprowadza do uwięzienia wszystkich winnych napadu na kościół. Wymusza na sędzi szybkie wydanie wyroku. Część mieszkańców Bogoty uważa, że kara jest zbyt surowa. Santander i jego sprzymierzeńcy postanawiają zwołać konwencję konstytucyjną za plecami wyzwoliciela. Marcela, która bywa na wieczorkach towarzyskich, przekazuje Manueli niepokojące wieści na temat nastrojów panujących w mieście. Saldarriagę martwi nagłe zniknięcie Berty. Tymczasem kobieta zaczyna tracić zmysły. Gervasio wraca z Caracas. Czeka go niemiła niespodzianka.

Tajemnice odcinek 60
(wtorek, 16 sierpnia, godz. 21:05 TVP1)

Mieszkańcy Caracas są coraz bardziej podzieleni w sprawie mającej się odbyć egzekucji zabójców księdza. Manuelita próbuje przekonać Bolivara do zmiany zdania. Generał ma trudny wybór. Dionisio, rozczarowany postawą swojego dowódcy, postanawia wrócić do Wenezueli. Gervasio odmawia współpracy z władzami Caracas. Santander i jego zwolennicy organizują konwencję konstytucyjną na prowincji. Chcą mieć większy wpływ na delegatów, w tym na tych, którzy popierają Bolivara. Florentino i Vargas w nieuczciwy sposób zdobywają informacje na temat sytuacji w prowincjach podlegających rządowi w Bogocie. Korzystając z tych danych, Santander opracowuje nową strategię, jak zaszkodzić prezydentowi.

Streszczenie odcinków 61-70 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz